Designeri » T-Z » Oriental Lemnos « Grupuri

07 Vetiver Dance Tauer Perfumes unisex

07 Vetiver Dance Tauer Perfumes unisex

07 Vetiver Dance Tauer Perfumes unisex Imagini 07 Vetiver Dance Tauer Perfumes unisex Imagini 07 Vetiver Dance Tauer Perfumes unisex Imagini 07 Vetiver Dance Tauer Perfumes unisex Imagini 07 Vetiver Dance Tauer Perfumes unisex Imagini

07 Vetiver Dance de Tauer Perfumes este un parfum Oriental Lemnos unisex. 07 Vetiver Dance a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Andy Tauer. Notele de varf sunt grapefruit, piper negru si salvie; notele de mijloc sunt trabdafir bulgaresc, lacramioare si vetiver; Notele de baza sunt Ambergris, cedru, boabe de tonka si labdanum.

grapefruit piper negru salvie

trabdafir bulgaresc lacramioare vetiver

Ambergris cedru boabe de tonka labdanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 07 Vetiver Dance by Tauer Perfumes.

07 Vetiver Dance Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

De ceva vreme încerc sa testez orice parfum fără a mă uita la notele oficiale. Consider ca nu mă ajuta sa știu ca are 3 sau 30 și sa mă dau grande ca recunosc cea mai mare parte din ele.
Așadar. ..O sa îl povestesc blind ca sa zic așa. E drept ca poate fi stângaci. ..însă de dorit pentru cei care își doresc sa recunoască note pur și simplu. Gândesc ca ar fi minunat sa avem parfumuri fără note oficiale și fără branduri. Ah! Ce minunat ar fi! Atunci cu siguranță am alege doar ceea ce ne face cu adevărat plăcere. Și sunt sigura ca alegerile poate ar fi mult mai diferite decât cele pe care le avem în momentul de fata.
Debutul este clar dominat de un fruct citric -amărui. În plan secund se releva un miros condimentat lemnos. Amestecul aduce aminte de ceaiuri scumpe. Ai senzația ca are și ceva chinina. Nu este neplăcut. Este aromat și lemnos.
Îl găsesc masculin pe deplin. Dar, știm bine ca în lumea parfumurilor se poate orice, așa ca poate fi purtat și de către o femeie.
Mai târziu, notele lemnoase, ușor umede, ca un trunchi de pom (eventual conifer) proaspăt tăiat,tind sa fie prim planul acestei licori. După câteva ore de la aplicare apare o nota în plan obscur, care-i animalica dar tot umeda.
Per total și trăgând concluzia după notele oficiale: grefa, salvie, vetiver, cedru și ambre gris se pot distinge, însă fără a avea precizie de ceas elvețian. Foarte clare și fără dubii sunt grefa și vetiverul. Restul se pot descrie, însă fără a avea siguranță că ele sunt și nu altele.
Per total: un aromat lemnos cu o tenta citric amăruie.
Puratorul: avocat de meserie, tinde sa păstreze distanta prin costumele sobre și. ..Vetiver Dance.
Locatia: indoor, la birou, vara...

Este extraordinar acest Andy Tauer! In absolut toate parfumurile lui testate pana acum, gasesc o nota specifica, cumva ca de pamant reavan. Cred ca aceasta nota este intr-un fel semnatura a lui, lucrul ce diferentiaza parfumurile acestei case de restul.
Miroase a vetiver, insa nu unul acru, ci aromatic, acompaniat si de ceva flori, iar catre final devine si mai frumos, mai rotund, cand apar si boabele de tonka. Parfumul este destul de aspru, destul de masculin, insa mie imi pare foarte potrivit de purtat si de femei in timpul verii. Siaj moderat, persistenta buna! Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tauer Perfumes 07 Vetiver Dance fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tauer Perfumes 07 Vetiver Dance, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 07 Vetiver Dance dupa Tauer Perfumes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 07 Vetiver Dance de Tauer Perfumes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune The Different Company Sublime Balkiss Frederic Malle Musc Ravageur Diptyque Philosykos Cartier Must de Cartier Boadicea the Victorious Ardent Cartier Baiser Vole L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi Bois 1920 Relativamente Rosso Tauer Perfumes 08 Une Rose Chypree Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Hermes L’Ambre des Merveilles Amouage Honour Woman Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection L`Artisan Parfumeur Premier Figuier Extreme Bois 1920 Vento nel Vento Serge Lutens Chergui Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Annick Goutal Nuit Etoilee Eau de Parfum