Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

09 Orange Star Tauer Perfumes unisex

09 Orange Star Tauer Perfumes unisex

09 Orange Star Tauer Perfumes unisex Imagini 09 Orange Star Tauer Perfumes unisex Imagini 09 Orange Star Tauer Perfumes unisex Imagini 09 Orange Star Tauer Perfumes unisex Imagini

09 Orange Star de Tauer Perfumes este un parfum Oriental Floral unisex. 09 Orange Star a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Andy Tauer. Notele de varf sunt mandarina si clementina; notele de mijloc sunt iarba de lamaie si floare de portocal; Notele de baza sunt Ambergris, boabe de tonka si vanilie.

mandarina clementina

iarba de lamaie floare de portocal

Ambergris boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 09 Orange Star by Tauer Perfumes.

Lys de Desert

09 Orange Star Recenziile parfumurilor

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Exact genul de mireasma de care am fugit toata viata: diverse citrice pe un fond de ambergris animalic.... Citricele sunt veridice si lipsite de dulceata, insa asta nu le face mai frumoase, ci doar mai vii! Miros patrunzator care dupa cam 10_15 minute se transfoma in unul de sapun de casa cu ceva urme citrice si lesioase. Eu am alte idei despre cum trebuie sa miroase un parfum, dar fiecare cu gustul lui. Probabil este pe calapodul celor ce vor mirosuri aparte, spre vintage sau artizanal. In final Orange star se transforma intr-o colonie cvasi-masculina. Nu e neplacut insa nu e nici mare smecherie, doar un parfum sapunos vintage, cam in genul Fleur de Citronier Lutens. Mi se pare un parfum lipsit de tinerete si feminitate.

stoian claudia
stoian claudia

E prima oara cand am sansa sa testez Tauer. Imi doream de mult timp. Pentru acest fapt ii multumesc Danei(dana22)
Tauer e cam asa cum imi si imaginam : fara de cusur din multe puncte de vedere. Nu prea am citit multe recenzii referitor la acest parfum, tocmai pentru a evita sa ma las infuentata.
Asadar, la o prima 'degustare' ii si stabilesc adn-ul; tot ce are acest parfum, precum si toata evolutia sa, se dezvolta pe o puternica baza 'sapunoasa'. Vad in fata mea o cada plina cu clabuci mari si rotuzi... dar nu sunt din sapunul acela la care va ganditi cu totii, ci surpriza!-e de la sapunul acela de casa, cerat, cu miros de grasime vegetala/animala...sau nici nu mai stiu de care. Un miros de sapun facut intocmai cum faceau bunicile noastre in copilarie : o mixtura din popor 'culeasa' -amestecul de lesie cu grasimi, turnat in tavi dreptunghiulare, si mai apoi taiat in forme iregulate, stangace parca. Da, dar acesta e un miros curat, alb-laptos, ca apa din cada cu clabucii mari :)Da, amestecul din sapunul de casa are si lesie(soda caustica), si comparatia mea nu afost intamplatoare. In primele secunde cand il inspiri e'amoniacos' rau, asemeni unei linguri de bicarbonat dizolvata intr-un pahar cu otet.Asa ca senzatia ca Orange Star atinge pragul unui miros usor 'industrial' nu o sa va ocoleasca. Cam la asta se rezuma Orange Star. Pentru mine inseamna foarte mult deoarece imi genereaza emotii puternice. De-abia mai apoi prinde si nuante cu iz de ambra iar acest lucru iti aminteste ca este un parfum de fapt. Portocala nu e niciunde. Totusi, trebuie sa putem face distinctia intre clementine/mandarine si portocale. Portocalele sunte dulci-acrisoare cu caracter acidulat. Mandarinele si clementinele sunt mai florale;pastreaza ca si fruct mult mai mult din mirosul inflorescentei din care evolueaza mai apoi. Asa ca denumirea parfumului e usor 'misleading':)
M-a impresionat. Ce pot spune mai mult de-atat? ...Ca l-as redenumi. Glumesc!:) Oricum,pentru mine e CLEMENTINE SOAP BAR!!Un favorit!!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tauer Perfumes 09 Orange Star fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tauer Perfumes 09 Orange Star, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 09 Orange Star dupa Tauer Perfumes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 09 Orange Star de Tauer Perfumes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Divine L'Infante Bvlgari BLV Notte Pour Femme Lancome Tresor Acqua di Parma Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Mandorlo di Sicilia Kenzo Flower by Kenzo Summer 2008 Sarantis C-Thru Purple Diamond Paul Sebastian Design Xerjoff Elle Chopard Brilliant Wish Ulric de Varens Mini Varens 08 Atkinsons Jais Lulu Beauty Marlena