Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

PHI Une Rose de Kandahar Tauer Perfumes unisex

PHI Une Rose de Kandahar Tauer Perfumes unisex

tabac
PHI Une Rose de Kandahar Tauer Perfumes unisex Imagini

PHI Une Rose de Kandahar de Tauer Perfumes este un parfum Floral unisex. PHI Une Rose de Kandahar a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Andy Tauer. Notele de varf sunt caisa, scortisoara, migdale si bergamot; notele de mijloc sunt trandafir, muscata si frunze de tutun; Notele de baza sunt paciuli, vetiver, vanilie, boabe de tonka, mosc si Ambergris.

caisa scortisoara migdale bergamot

trandafir muscata frunze de tutun

paciuli vetiver vanilie boabe de tonka mosc Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about PHI Une Rose de Kandahar by Tauer Perfumes.

Vanilla Flash

PHI Une Rose de Kandahar Recenziile parfumurilor

tubykap20
tubykap20

Un trandafir care mi-a dat mari batai de cap.E acel trandafir care reuseste sa fie marca Tauer dar with a twist! Si ce twist!!!

La prima adulmecare simt tutunul si caisa atat de coapta incat simti ca te poti imbata de la ea...Imediat,dar imediat,trece in faza care mie imi lasa gura apa de la bergamota (mie imi pare mai mult lime,mai acrisor si mai zemos decat bergamota care uneori imi face "gura punga"...) si migdale! Nu ma mai satur de migdale in parfumuri! Dar aici e vb de trandafirul asta renumit,nu de migdala!

Trandafirul asta trebuie sa fie vedeta,nu?

Si iese in fata dupa 5 minute si arata exact ce a invatat de la Tauer si ceea ce stiu si ceilalti trandafiri ai lui: sa fie bombastic,sa isi puna in evidenta petala carnoasa pregatita pt dulceata,incat daca o rupi pocneste si iese o seva dulce din ea!

Care e twist-ul? Mai mult ca sigur e doar perceptia mea si preferinta mea pt tutun,migdale si caisa asta dulce de aici! Mie una asta mi se pare twist-ul! Nu zic ca nu ar fi un trandafir adus special de Tauer din Kandahar,insa pt mintea si nasul meu limitat e acelasi trandafir din toate (Rose Flash,Vermeille...cele testate de mine) si mi-l salveaza de la categoria Mr Proper aceste note,in mod special migdala si tutunul! Asa cum si combinatiile trandafir-oud imi plac datorita oud-ului,imi place combinatia,nu trandafirul luat separat,asa si aici...

Marea problema e ca in cautarea unui trandafir am dat peste o migdala...:))) Nu il vreau pt trandafir,il vreau pt ce twist are trandafirul cu ajutorul tutunului si migdalei!

Nota 10/10 pt nimereala...Poate sunt eu nestiutoare si de fapt asa miros trandafirii aia din Kandahar,iar daca e asa,astept sa ma lumineze si pe mine cineva!

Michelle
Michelle

Se ia puţin ambroxan, puţin extract de trandafir, se amestecă şi gata, avem un nou parfum. Pare simplu, nu-i aşa? Dar când e vorba de Andy Tauer niciodată lucrurile nu sunt simple... Stai şi te întrebi ce ar mai putea aduce pe piaţă un nou parfum cu trandafiri. Şi începi să testezi creaţiile lui Andy Tauer şi ţi se pare că parcă n-ai testat nimic pe lumea asta. Dintre toţi trandafirii lui, acesta îmi place cel mai mult. Poate şi pentru că mie îmi place ca trandafirul să fie însoţit de 'artileria grea', nu să fie suav. Ambroxanul e parcă într-o cantitate un pic cam mare, cel puţin la început, dar poate că, utilizat alfel, n-ar mai fi rezultat. acelaşi parfum. Nu ştiu cum miros trandafirii din Kandahar, însă la Tauer miros extrem de bine. Despre siaj şi persistenţă mari inutil să mai menţinez, deja e pleonasm să zici că parfumurile lui Andy duduie.

Maestrul Tauer reuseste sa vada trandafirul in diverse moduri, care mai de care mai interesante!
Parfumul de fata aduce un trandafir amarui dar intens, aromatic, ce sta langa o floare de muscata si peste care s-a turnat ceva tabac de buna calitate.
Parfumul este intens, bogat, dar nu prea e dulce, ci mai mult amarui-lemnos, usor masculin. Dar ny este atat de masculin incat sa nu poate imbraca frumos o femeie, are doar un aer misterios, condimentat. Imi place mult si vad ca mereu ma las surprinsa de acest Tauer!
Siaj moderat-bun, persistenta buna. Evaluare: 9/10

Este prima mea sticla intreaga de la Andy Tauer (cumparata blind) si tin sa specific acest lucru pentru ca testand parfumurile lui m-am apropiat de stilul foarte inedit a lui Andy si m-am simtit pregatita sa-mi ofer prima surpriza. Dar nu luati nimic blind de la el daca nu ati testat macar 2-3. Deja are multe, ba chiar a pus bazele unei noi linii individuale, cele inspirate de cinema.

Surpriza nu a fost in final chiar asa de mare, parfumul in cauza fiind tot unul tipic pentru Tauer, adica foarte foarte potent, dens, oriental si creativ. Impinge granitele si te provoaca sa descoperi potentialul aromelor naturale. Evident ca mai scapa si cate un element de sinteza, desigur, insa per ansamblu parfumurile lui raman fidele aromelor adevarate din natura.

Pentru PHI Une Rose de Kandahar Tauer isi alege ca materie prima un extract de trandafiri din Afganistan de o calitate exceptionala, dintr-un soi ce creste in conditii aspre intr-o regiune arida.

In primele minute tot ce simti este ambroxanul, mult, mult, ambroxan al carui iz marin-sarat se va strecura si mai tarziu in compozitie, chiar pana in baza. In scurt timp alaturi de nota introductiva se contureaza trandafirul si nu e un trandafir obisnuit, nu unul roz si umezit de roua si nici rosu si catifelat. Acesta e dulce-pudrat cu o latura foarte salbatica, accentuat si de note fructate si dulci. Pare a da de inteles ca ar putea deveni un mare gurmand, insa n-o face pana la urma, cu toate ca acel geranium bourbon si migdalele cam intr-acolo bat.

Dar toate se tempereaza spre baza, cand prin amestecul floral-savuros se reliefeaza din nou ambroxanul (si e bine, nu m-am plictisit de prezenta lui), dar aduce cu el si un ton subtil dar pe care eu il gasesc inutil de tabac, ceea ce ma necajeste pentru ca-i anuleaza feminitatea tocmai pe final. Aici ma provoaca si avem un moment de cumpana. Dar totusi nu e chiar masculin pana la urma, nu vad cum ar purta un barbat parfumul acesta plin de roze dulci pana da de tabac.

Si atunci am gandesc si zic "Ei na, pai imbrac pantaloni cand il port si aleg un ruj rosu", ii inteleg ambiguitatea. PHI e noul meu pas spre diversitate.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica PHI Une Rose de Kandahar dupa Tauer Perfumes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre PHI Une Rose de Kandahar de Tauer Perfumes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Sospiro Perfumes Erba Pura Xerjoff More Than Words Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Puredistance Opardu Juliette Has A Gun Lady Vengeance By Kilian Back to Black Tom Ford Noir de Noir Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Guerlain Rose Nacree du Desert Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Amouage Memoir Woman Salvatore Ferragamo Golden Acacia Keiko Mecheri Attar de Roses Guerlain French Kiss Serge Lutens Chergui Bottega Veneta Bottega Veneta