Designeri » T-Z » Aromatic Verde « Grupuri

Pentachords Verdant Tauer Perfumes unisex

Pentachords Verdant Tauer Perfumes unisex

tabac
ozonic
Pentachords Verdant Tauer Perfumes unisex Imagini Pentachords Verdant Tauer Perfumes unisex Imagini Pentachords Verdant Tauer Perfumes unisex Imagini

Pentachords Verdant de Tauer Perfumes este un parfum Aromatic Verde unisex. Pentachords Verdant a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Andy Tauer. Parfumul prezinta tinctura de sol, pielarie, tamaie, tutun, ambra, iedera, note verzi si note de apa.

tinctura de sol pielarie tamaie tutun ambra iedera note verzi note de apa

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pentachords Verdant by Tauer Perfumes.

Pentachords Verdant Recenziile parfumurilor

Claudias
Claudias

Sa incerc o recenzie despre aceasta creatie neobisnuita e - fara indoiala - o provocare! Mirosindu-l, am o reactie aproape viscerala: imi da fiori, la propriu. Percep parfumul ca pe un homunculus, ca pe un experiment ocult de laborator.
Stiam la un moment dat de existenta unui muzeu care expoza miasme ale unor epoci/ vremuri din trecutul omenirii. Ei bine, pentru un astfel de loc as intelege menirea si utilitatea acestei creatii. Imbuteliata si pastrata intr-un borcan demonstrativ cu eticheta: Evul Mediu tarziu. In imaginarul meu mirosul lui Penta Verdant l-as asocia intocmai cu emanatia acelei epoci intunecate a omenirii.
Debutul e naucitor! A incerca sa-l descifrezi e ca si cum te-ai stradui sa recunosti fiecare element din tabloul lui Mendeleev. Are un miros pregnant mineral, de sol, alaturat unui iz organic greu de tolerat ( piele?) Peste toata aceasta baza se suprapune si vegetalul salbatic si nealtoit, aproape metalic. Garnisirea compozitiei din final cu acea menta indulcita, face ca acest combo de nuante olfactive sa fie si mai indigest. Prin aceasta ultima tusa, parfumul reuseste sa-si imprime definitiv personalitatea in memoria mea senzoriala si sa ma urmareasca ca un cosmar care te iscodeste si pe timp de veghe.
Cu toate acestea, pot sa apreciez ineditul surprins de maestrul Tauer. Asadar, ca o paralela: daca Carillon pour un ange ar fi o padure cu inorogi, atunci Penta Verdant ar fi un hatis populat cu orcile lui Tolkien.

Un Tauer care nu-mi place! Deloc! Si nu pentru ca este plictisitor, ci pentru ca este prea inovativ! Chiar miroase a pamant umed (cred ca tinctura de sol este cea vinovata), plus ceva note verzi. Parfumul este amar si destul de urat mirositor, nu vad cum ar putea sa aranjeze vreo femeie, dar nici vreun barbat...
Cand imi miros incheietura, parca as baga nasul intr-o baltoaca de ulei scurs in noroi, dintr-o Dacie veche... si nu exagerez deloc :(
Alaturi de M/Mink, Muscs Koublai Khan si Secretions Magnifiques, acesta de acum face parte din cele mai urate parfumuri mirosite pana acum...
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 3/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tauer Perfumes Pentachords Verdant fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tauer Perfumes Pentachords Verdant, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pentachords Verdant dupa Tauer Perfumes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pentachords Verdant de Tauer Perfumes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic Verde
Hugo Boss Hugo Bruno Banani Bruno Banani Man L`Artisan Parfumeur L'Eau de L'Artisan Liz Claiborne Claiborne Sport Hugo Boss Hugo Spray Elizabeth Arden Green Tea Intense DSH Perfumes Celadon : A Velvet Green Creed Baie de Genievre Jovan White Musk Demeter Fragrance Grass Ayala Moriel Kinmokusei Corine de Farme Douceur Nature The Vert