Designeri » T-Z » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Pentachords White Tauer Perfumes unisex

Pentachords White Tauer Perfumes unisex

Pentachords White Tauer Perfumes unisex Imagini Pentachords White Tauer Perfumes unisex Imagini Pentachords White Tauer Perfumes unisex Imagini

Pentachords White de Tauer Perfumes este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. Pentachords White a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Andy Tauer. Parfumul prezinta ambra, vanilie, lemn de trandafir brazilian, violeta, radacina de stanjenel si stanjenel.

ambra vanilie lemn de trandafir brazilian violeta radacina de stanjenel stanjenel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pentachords White by Tauer Perfumes.

Iris de Nuit

Pentachords White Recenziile parfumurilor

Tauer a devenit pentru mine unul din cei mai creativi parfumieri, defapt cred ca singurul ale carui parfumuri imi transmit emotii. Ingredientele de o calitate absolut ireprosabila, calitatile tehnice de invidiat, amestecurile realizate cu mare arta, atentia sporita la detalii, inovatia in creatii, dar si stilul perfect recogniscibil al lui, au facut ca aceasta casa sa fie pentru mine, de departe, cea mai preferata. Efectiv, iuvbesc fiecare creatie a lui si gasesc un ocean de frumusete in fiecare picatura de parfum!

Pentachors White este un parfum melancolic, ca o zi ploioasa de toamna. Caracterul pudrat-lemnos al parfumului ma face sa-mi imaginez un trunchi de copac peste care s-a asternut ploaia ore la rand, intr-o zi mohorata.
Nu este un parfum trist, doar imi transmite o anume melancolie.

Radacina de iris este amestecata cu maiestrie aici cu nota de iris si violeta si doar aromata cu un strop de vanilie, cat sa ii taie asprimea. Baza ambrata, dulceaga, face ca parfumul sa se incheie bland, soptit, precum finalul partii de andante intr-o sonata...

Siaj moderat, persistenta moderata. Evaluare: 9/10

Adelinasworld
Adelinasworld

Wow! Parfumul acesta m-a impresionat cu adevarat! Mi-l doresc!

Pentachords White e ca o poveste spusa soptit, cu voce guturala si catifelata, catre urechea unei femei cu parul de culoarea mierii, o femeie care poarta perle si rochii de matase sau brocart, o femeie care isi bea ceaiul cu lapte, o femeie care prefera ca ciocolata calda sa fie alba, cremoasa si cu gust de vanilie, si nu o bea fierbinte, ci cu o usoara pojghita deasupra menita sa ascunda caldura mocnita din interiorul cestii. Asa este acest parfum: emotie, tremur in voce si zambet cu gust dulce pe buze.

Aici autorul m-a uimit placut (a cata oara?) prin simplitatea compozitiei de data asta, construita pe un schelet din doar cateva note care produc un efect de ciocolata alba. Are o pelicula verde abia perceptibila in notele de varf mai ales, probabil de la radacina de stanjenel, deasupra careia se asterne un melanj cremos si aproape gustos de vanilie, iris si multa ambra. E fin, dulce, atipic. Raspandeste un calm incomensurabil, iar cu timpul devine diafan si il percep suav ca parte din mine. Daca despre restul parfumurilor de la Tauer poti zice ca sunt unisex pe buna dreptate, aici nu sunt de acord, deoarece Penthacords White abunda de feminitate.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tauer Perfumes Pentachords White fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tauer Perfumes Pentachords White, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pentachords White dupa Tauer Perfumes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pentachords White de Tauer Perfumes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir Prada Infusion d'Iris Hermes Kelly Caleche Guerlain Bois d'Armenie Juliette Has A Gun Lady Vengeance Tom Ford Tobacco Vanille Profumum Roma Vanitas Guerlain L'Heure Bleue Frederic Malle Lipstick Rose Nobile 1942 Ponte Vecchio W Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Honour Woman Boucheron Boucheron Tauer Perfumes 08 Une Rose Chypree Amouage The Library Collection Opus III Frederic Malle En Passant Robert Piguet Fracas Guerlain Shalimar Parfum Initial Serge Lutens Nuit de Cellophane