Designeri » T-Z » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Sotto La Luna Gardenia Tauer Perfumes unisex

Sotto La Luna Gardenia Tauer Perfumes unisex

Vreau: 3

Sotto La Luna Gardenia Tauer Perfumes unisex Imagini

Sotto La Luna Gardenia de Tauer Perfumes este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. Acesta este un parfum nou Sotto La Luna Gardenia a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Andy Tauer. Nota de varf este gardenie; notele de mijloc sunt gardenie, trandafir si note verzi; Notele de baza sunt gardenie, iasomie, lemn de santal, boabe de tonka si vanilie.

gardenie

gardenie trandafir note verzi

gardenie iasomie lemn de santal boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sotto La Luna Gardenia by Tauer Perfumes.

Sotto La Luna Gardenia Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Conform zicalei "Ai grija ce-ti doresti, pentru s-ar putea sa ti se intample", Sotto la Luna ar fi raspunsul rugaciunilor mele de a gasi o gardenie 3 D, naturala si naucitoare.

Si iat-o, a venit...doar ca…

Dar mai intai sa o luam cu inceputul.

Intai trebuie spus ca Andy Tauer e un maestru desavarsit al amestecurilor orientale originale, parfumurile lui afisand laolalta rafinament si provocare. Sunt artistice, naturale si prin fiecare amestec al sau transpare ravna si pasiunea cu care a fost creat. Gardenia lui nu avea cum sa fie una moale si lesinata sau super dichisita. Nu. E una feroce, o gardenie gigantica, poate chiar si carnivora.

Cand inocentele flori de gradina se duc seara la culcare, diva alba se trezeste.
A absorbit peste zi caldura soarelui in petalale-i carnoase, iar acum isi intinde languros trupul, imprastiind o aroma grea, pasionala si dulce. Un parfum ametitor. Licuricii se imbata de placere in apropierea ei.

Din cauza ca nu se poate extrage esenta din gardenie, fiecare parfumier reproduce cum vrea mirosul florii creand diverse acorduri. Gardenia are un parfum special si in realitate, destul de complex, dar desigur e mult mai fina si cuminte decat le place unora sa o vada sub forma de parfum. Ajutat de note picante si dulci de tonka si vanilie, Tauer a dat un caracter aproape gurmand gardeniei lui. Eu mai simt si scortisoara, mai ales in debut, ii da o usoara asprime picant-uscata. Luat ca ansamblu Sotto la Luna e un parfum foarte floral, grandios, dulce, destul de exotic si foarte original.

Si acum partea negativa.

Problema este ca minunatia asta de amestec e mult prea intens. E tratat cu mana grea. Imagineasa-ti un padurar indragostit lulea de tine. Cuprins de o ardoare romantica vrea sa-ti faca un buchet de flori de la el de-acolo din poiana. Isi sterge de jeansi mainile aspre si dure murdare de ulei de motor si rupe nedelicat un manunchi de gardenii cu tot cu iarba verde. Unele sunt smulse din radacini. Ah uite si o ciuperca mica pe-acolo! Le accepti cu un zambet indecis. Dar lui ii place teribil de tine, te si saruta cu o timiditate soldateasca pe obraz, iar tu-i simti atunci mirosul dulceag de transpiratie curata. Exista ceva erotism, dar sunteti din lumi diferite. La fel si Sotto la Luna, e intens, e coplesitor, e altceva, e natural, poate fi divin de-o purtare, doua si totusi nu ma pot lega de el. Incepe sufocant si ramane tot asa.

Intr-adevar am primit ce mi-am dorit, doar ca a venit intr-un volum pe care nu-l pot duce. E un parfum prea experimental. Ca miros imi place, dar trebuie sa-l simt cat mai rar ca sa evit ma satur si aplicat de la distanta mare.

Consider ca Sotto la Luna se incadreaza in zona parfumurilor artistice mai greu de purtat, dar e bine de stiut ca exista.

Blind buy? Nerecomandat. Testare? Obligatorie - parfumurile extravagante TREBUIE incercate.

Este un parfum creat in stilul lui Tauer, adica umed, usor pamantos si intens. Este o gardenie laptoasa si dulce, dar cu un usor iz sarat (sau mi se pare), ca si cum ar avea si caramel. Cred ca defapt simt boabele de tonka cu izul lor migdalat. Oricum, parfumul este cremos, catifelat si dulce si ma mir ca nu il vad prea apreciat. Mie imi place. Siaj si persistenta bune. Evalare: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tauer Perfumes Sotto La Luna Gardenia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tauer Perfumes Sotto La Luna Gardenia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sotto La Luna Gardenia dupa Tauer Perfumes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sotto La Luna Gardenia de Tauer Perfumes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Perfect Sense Mane Yu Carolina Herrera Carolina Yves Saint Laurent Parisienne Avon Today Succes de Paris Fujiyama Esteban Patchouli Ramon Molvizar Precious Sarah Horowitz Parfums Perfect Twilight Revlon Fire & Ice Cool Moschino Cheap & Chic I Love Love Gap Close Calvin Klein CK be