Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Zeta Tauer Perfumes de dama

Zeta Tauer Perfumes de dama

Zeta Tauer Perfumes de dama Imagini Zeta Tauer Perfumes de dama Imagini

Zeta de Tauer Perfumes este un parfum Floral de dama. Creatorul acestui parfum este Andy Tauer. Notele de varf sunt bergamot, lamaie de Amalfi si portocala; notele de mijloc sunt floare de portocal african, ylang-ylang, flori de tei, trandafir si neroli; Notele de baza sunt lemn de santal, vanilie si radacina de stanjenel.

bergamot lamaie de Amalfi portocala

floare de portocal african ylang-ylang flori de tei trandafir neroli

lemn de santal vanilie radacina de stanjenel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Zeta by Tauer Perfumes.

Zeta Recenziile parfumurilor

Tin esantionul la indemana de vreo saptamana si uneori doar inspir fiola, alteori il mai aplic pe piele sau pe haine, o data pe un cartonas si nu mi-e clar nici acum ce e cu aceasta Zeta si daca imi place au ba. De la ce vine Zeta, apropos? Catherine Zeta-Jones in niciun caz nu ar mirosi asa.

Zeta este un parfum din familia artizanalelor de o naturalete posedanta. Ca sa nu zic bruschete. Nota de neroli pare abraziva la inceput. Parca il mirosi direct din fiola de absolut, puternic, inchegat si indesat si totusi bun in esenta, ii simti acea vioiciune mediteraneana. E prima nota care-mi surpinde nasul in Zeta si un pic ma cam ameteste caci e foarte intensa. Apoi totul se schimba radical si parfumul incepe sa se indulceasca. Nu in sens gurmand, ci floral, mieros chiar, cam cum miros teii infloriti. Totusi teiul nu este hiper-realistic aici. Pare mai degraba un efect de tei creat din alte flori.

Zeta e un parfum simplu, contrar obiceiului lui Andy de a mixa 1001 de ingrediente. Are trei etape bine separate: inceputul opulent dat de neroli, o continuare simtitor mai dulce datorata unui amestec floral care reda teiul si o baza cremoasa cu putin iris.

Are un sarm atipic, greu de dibuit, dar pe care sper ca l-am prins pana la urma: e bun cand niciun alt parfum nu te mai surprinde.

Zeta by Tauer Perfumes 3.00 out of 5 based on 2 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tauer Perfumes Zeta fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tauer Perfumes Zeta, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Zeta dupa Tauer Perfumes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Zeta de Tauer Perfumes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Amarige Mimosa de Grasse Millesime Ghost Ghost Anticipation Comptoir Sud Pacifique Eau de Naphe Victorio & Lucchino Carmen Yves Rocher Pur Desir de Lilas Nutrimetics Ooh La La Mary Kay Belara Bond No 9 Park Avenue Paul Sebastian Casual Yves Saint Laurent Paris Eau de Printemps Yardley Lily of the Valley Simone Cosac Profumi Bianca