Designeri » T-Z » Oriental « Grupuri

Lapidus Pour Homme Ted Lapidus de barbati

Lapidus Pour Homme Ted Lapidus de barbati

miere
Lapidus Pour Homme Ted Lapidus de barbati Imagini Lapidus Pour Homme Ted Lapidus de barbati Imagini

Lapidus Pour Homme de Ted Lapidus este un parfum Oriental de barbati. Lapidus Pour Homme a fost lansat in 1987. Creatorul acestui parfum este Martin Gras. Notele de varf sunt pelin, ananas, boabe de ienupar, busuioc, bergamot, lamaie si lavanda; notele de mijloc sunt pin, miere, radacina de stanjenel, iasomie, chimion, petit grain, lacramioare, trandafir, lemn de trandafir brazilian si tamaie; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, ambra, paciuli, mosc, lichen, cedru si tutun.

pelin ananas boabe de ienupar busuioc bergamot lamaie lavanda

pin miere radacina de stanjenel iasomie chimion petit grain lacramioare trandafir lemn de trandafir brazilian tamaie

lemn de santal boabe de tonka ambra paciuli mosc lichen cedru tutun

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lapidus Pour Homme by Ted Lapidus.

Lapidus Pour Homme Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Am descoperit un parfum original, puternic, provocator!
Ananas cu busuioc! Nu am crezut că ar putea fi o combinație reușită. Sperie un pic dar trece repede pentru că lasă loc notelor de tabac, fum, rășini și conifere. Este un parfum foarte bărbătesc, pentru unii ar fi chiar brutal. L-am cumpărat pentru socrul meu și stiindu-l nepretențios, am desfăcut cutia și l-am testat cu câțiva colegi. Doamne, ce simandicoși! Așa se explică de ce parfumurile masculine devin tot mai feminine!
Siaj și persistenta la superlativ! 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ted Lapidus Lapidus Pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ted Lapidus Lapidus Pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lapidus Pour Homme dupa Ted Lapidus. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lapidus Pour Homme de Ted Lapidus reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Fendi Fan di Fendi pour Homme Rochas Rochas Man Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Lalique Encre Noire Boucheron Jaipur Homme Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Christian Dior Dior Homme Intense Chanel Antaeus Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Calvin Klein CK One Shock For Him Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Montblanc Individuel Versace Versace Pour Homme Versace Versace Man Eau Fraiche Thierry Mugler A*Men Pure Malt Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Wood Lanvin Arpege Pour Homme