Designeri » T-Z » Floral Fructat « Grupuri

Silk Way Ted Lapidus de dama

Silk Way Ted Lapidus de dama

scortisoara
Silk Way Ted Lapidus de dama Imagini Silk Way Ted Lapidus de dama Imagini

Silk Way de Ted Lapidus este un parfum Floral Fructat de dama. Silk Way a fost lansat in 2005. Notele de varf sunt citrice, piersica rosie si mar; notele de mijloc sunt scortisoara de Ceylon, cedru de Atlas, iasomie si bujor; Notele de baza sunt ambra, vanilie de Bourbon, tamaie si mosc alb.

citrice piersica rosie mar

scortisoara de Ceylon cedru de Atlas iasomie bujor

ambra vanilie de Bourbon tamaie mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Silk Way by Ted Lapidus.

Silk Way Recenziile parfumurilor

Mirunacatowl
Mirunacatowl

E o mixtura destul de omogena, in care nu resimt neaparat note individuale. Foarte moale, foarte moscat, usor acrisor-proaspat si curat. Multe parfumuri care miros "curat" au darul de a fi usor pastoase. Acesta reuseste sa ramana foarte transparent si, totusi, moale. Asocierea cu matasea este foarte bine ilustrata, nu cred ca e autosugestie! Imi aminteste de un fular de matase de un portocaliu-ruginiu cald si de atingerea lui pe pielea gatului. Uitandu-ma la sticla, care este fumuriu-transparenta, imi mai vine in minte si o rochie scurta de un cenusiu deschis, forma aproape de sac, dreapta, de matase de vascoza pe care o am si care, tot asa, imi da o senzatie matasoasa, de atingere abia schitata...Proiectia este foarte redusa, ramane, ca matasea, aproape de corp, de o discretie si o simplitate cuceritoare. Da senzatia ca va tine mult, voi edita cu detalii.
Un parfum foarte accesibil ca pret, fara efect de revelatie, dar foarte placut, un diafan cazual si, totusi de o eleganta delicata.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ted Lapidus Silk Way fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ted Lapidus Silk Way, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Silk Way dupa Ted Lapidus. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Silk Way de Ted Lapidus reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Courreges Sweet Courreges s.Oliver s.Oliver Sport 1 Female Laura Biagiotti Aqua di Roma Escada Escada Moon Sparkle Estée Lauder Pure White Linen Summer Fun Trussardi Trussardi Inside Delight mark. mark Instant Vacation Greek Isles Ella Mikao Yujin Ectasy CnR Create Aquarius Tommy Bahama Set Sail South Seas Bogner Bogner for Woman Carol`s Daughter Jamaican Punch