Designeri » T-Z » Floral Fructat « Grupuri

Julia Teo Cabanel de dama

Julia Teo Cabanel de dama

Julia Teo Cabanel de dama Imagini Julia Teo Cabanel de dama Imagini Julia Teo Cabanel de dama Imagini Julia Teo Cabanel de dama Imagini

Julia de Teo Cabanel este un parfum Floral Fructat de dama. Julia a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Jean-Francois Latty. Notele de varf sunt mandarina, rabarbar si coacaze negre; notele de mijloc sunt iasomie, violeta si zambila; Notele de baza sunt lemn de santal, tamaie, zmeura, mosc si labdanum.

mandarina rabarbar coacaze negre

iasomie violeta zambila

lemn de santal tamaie zmeura mosc labdanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Julia by Teo Cabanel.

Josephine

Julia Recenziile parfumurilor

talpas
talpas

Julia pt mine este un parfum clasic feminin. Nu-l simt acru deloc, pe pielea mea este un floral, nu floral -fructat, in care domina zambila, si suav violeta. Moscul se simte, dar nu este dominant. Siaj si persistenta moderata. E foarte asemanator cu parfumurile florale de Galimard .

Este un floral in stil vintage, dar foarte zemos si acrisor, cu iz pregnabt de rubarba. Nu ar fi rau, dar pe mine dezvolta un miros extrem de neplacut, animalic puturos (cred ca moscul este dificil aici... ). Dupa vreun sfert de ora acest iz dispare, dar e chinuitor sa-l simt pregnant pana atunci. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 4/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Teo Cabanel Julia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Teo Cabanel Julia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Julia dupa Teo Cabanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Julia de Teo Cabanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Nina Ricci Les Belles de Ricci Cherry Fantasy Caron Eaux de Caron Forte Annick Goutal Petite Cherie Esprit Connect for Her Antonio Puig Barbie B Victoria`s Secret Back to Pink Bronnley Apricot & Almond Love & Toast Honey Nectar Bath and Body Works Moonlight Magic Des Filles a la Vanille Je T'aime Custo Barcelona Pure Custo Barcelona Woman Bjorn Borg Love All Crystal Blue