Designeri » T-Z » Oriental « Grupuri

Terryfic Oud Terry de Gunzburg unisex

Terryfic Oud Terry de Gunzburg unisex

oud
Terryfic Oud Terry de Gunzburg unisex Imagini

Terryfic Oud de Terry de Gunzburg este un parfum Oriental unisex. Terryfic Oud a fost lansat in 2013. Nota de varf este Lemn de Agar(Oud); notele de mijloc sunt trandafir, stanjenel si fructe rosii; Notele de baza sunt paciuli, mosc si ambra.

Lemn de Agar(Oud)

trandafir stanjenel fructe rosii

paciuli mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Terryfic Oud by Terry de Gunzburg.

Trance

Terryfic Oud Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Bun venit in Sin City suburbia promiscua a parfumurilor!
Terryfic Oud ocheste cu o precizie de lunetist o zona dark si plina de violenta in care trei gangsteri celebri fac legea: oudul, paciuli si trandafirul, surprinzandu-i in plina activitate. Daca se intampla sa te ratacesti prin teritoriul lor rau famat primul care iti taie calea e oudul.
Negru, spatos si inarmat cu o voce groasa, ambrata:
- So, so, ce vant floral te-aduce incoace? Hey bro, ia uite pe cine-avem aici.
Paciuli apare ca o naluca din intuneric, laconic si misterios. Chills down my spin! Vede ca-i remarc tatuajul imens cu Angel si-mi suiera printre dintii de aur: "E mama, s-a dus. Overdose."
Aha, bun, deci macar e un paciuli cu ADN gurmand, poate mai are ceva reminiscente de bunatate in caracter si nu ma trimite la "angels" in seara asta, bine de stiut, just in case.
Big Fat Oudh si Mugler Patch continua sa-mi fredoneze amenintari subliminale intr-un dirty slang cu iz de condimente. Aerul e inabusitor, iar mirosul primejdios de sumbru imi ocupa plamanii complet.
- Dar relaaaaax, nu te speria, facem doar conversatie. Muahahahahahaha.
Ia vino cu noi, hai hai fa pasi….Good girl.
Camera e scaldata in lumina slaba a unui neon de nu-mi dau seama unde-i sunt colturile, iar A$AP zguduie boxele. Pentru o clipa speram sa fiu pe platoul de la Breaking Bad, dar din pacate nu, am ghinion, azi nu-mi va da Mr. Cranston autograf. Miroase chimic in jur, straniu, a esente tari si ametitoare, Big Fat Oudh si Mugler Patch incarcand toata atmosfera prin simpla lor prezenta coplesitoare. In mijloc pe masa vad, nu exagerez, un munte de pudra de trandafiri, marfa de contrabanda. Cel mai tare soi produs vreodata de gangsterul #3 Dusty Rose. Contrar numelui pus la deruta soiul lui Dusty Rose elimina din start orice asocieri romantice, inundandu-mi narile si neuronii cu o aroma densa, aproape uleioasa de trandafir oriental. Ca si cum asta n-ar fi destul, Big Fat Oudh isi ridica pumnul masiv de urs si izbeste cu toata forta pudra de trandafiri care se imprastie intr-o explozie de particule fine fuchsia-neon. Lui Mugler Patch ii place brutalitatea sefului, punctand cu un ras sardonic dintr-un colt intunecos. Profit de vacarm si fug cat vad cu ochii uitandu-ma mereu peste umar. Ajunsa in centru intru intr-o cafenea bine luminata :D si in timp ce astept licoarea fierbinte care sper ca ma va dezmetici din transa devin constienta de un parfum ametitor impregnat in haine, o aroma de trandafir sintetic paciulat dominat de un oud robust. Ma va mai urmari probabil mult timp mirosul asta, chiar si in vis. Dar stiti care e partea cea mai tare? Daca-l mai simt mult o sa inceapa sa-mi placa. Terryfic, da!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Terry de Gunzburg Terryfic Oud fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Terry de Gunzburg Terryfic Oud, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Terryfic Oud dupa Terry de Gunzburg. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Terryfic Oud de Terry de Gunzburg reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Joop! Nightflight Avon Imari Seduction Benetton Benetton Hot Houbigant Chantilly Missoni Missoni Laura Mercier Ambre Passion Moschino Moschino Pour Homme Boadicea the Victorious Agarwood Collection Passionate Memoire Liquide Amour Liquide Tesori d`Oriente Hammam Des Filles a la Vanille Patchouli Princesse Hippie Laura Mercier Ambre Passion Elixir