Designeri » T-Z » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Kâshân Rose The Different Company de dama

Kâshân Rose The Different Company de dama

fin condimentat
Kâshân Rose The Different Company de dama Imagini Kâshân Rose The Different Company de dama Imagini

Kâshân Rose de The Different Company este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Kâshân Rose a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Emilie (Bevierre) Coppermann. Notele de varf sunt cardamom, salvie, piper roz si lici; notele de mijloc sunt trandafir, paducel si bujor; Notele de baza sunt ambretta (nalba de mosc), lemn de santal si mosc.

cardamom salvie piper roz lici

trandafir paducel bujor

ambretta (nalba de mosc) lemn de santal mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Kâshân Rose by The Different Company.

Kâshân Rose Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Cand vad laolalta notele de trandafir, bujor si lici gandul imi zboara automat la Chloe (2008), insa daca acolo amestecul lor da nastere unui parfum senzual, in Kashan Rose cele trei vedete au un total alt recital.
Emillie Coppermann pare sa se fi luat la intrecere cu Celine Ellena care scoate parfumul cel mai pur si virginal (dar e greu sa surclasezi un superbisim ca PureEve) asa ca esentele puse-n amestecul lui Kashan Rose par a fi extrase din niste boboci marunti de trandafiri, din muguri plapanzi de bujor si niste fructe de lici inca acrisoare, chiar bine acrisoare. Parfumul explodeaza ca o sampanie de limpezime si puritate, trandafirul inocent scartaie de cat e de clar si proaspat, iar bujorul e vioi ca prezenta, stralucind precum o vitrina de pe Fifth Avenue. Evident nici in baza parfumul nu da semne de maturizare, inca e cu capul in nori si viseaza, in loc de orice ton mai sobru eu simt un suav miros de…ceai, un ceiut verde ca lucrurile sa se pastreze clar in parametrii tineretii vesnice. Un parfum zglobiu si exaltat, ce sa mai! Eu il am ca miniatura. Probabil nu se va transforma niciodata intr-o sticla mare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre The Different Company Kâshân Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre The Different Company Kâshân Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Kâshân Rose dupa The Different Company. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Kâshân Rose de The Different Company reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Al-Rehab Lansy Ghost Ghost Serenity Tommy Bahama Tommy Bahama Giorgio Armani Emporio Armani Red Pour Elle (White) Lacoste Touch of Spring Kylie Minogue Sexy Darling Les Nereides Musc de Samarkand Ella Mikao Yujin Feroce Art of Scent - Swiss Perfumes Bergduft No 1 Edelweiss O Boticario Rhea La Bouquetiere Desir Absolu Sabon Zohar (Musk)