Designeri » T-Z » Oriental « Grupuri

Oriental Lounge The Different Company unisex

Oriental Lounge de The Different Company este un parfum Oriental unisex. Oriental Lounge a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Celine Ellena. Notele de varf sunt bergamot, piper si arboree de curry; notele de mijloc sunt trandafir si lemn de satin; Notele de baza sunt laudanum frantuzesc, ambra si boabe de tonka.

bergamot piper arboree de curry

trandafir lemn de satin

laudanum frantuzesc ambra boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Oriental Lounge by The Different Company.

Oriental Lounge Recenziile parfumurilor

Incepe cu un amestec picant-dulce de curry, ca sa fiu mai precisa cu un curry New Delhi nu Sri Lanka, pentru ca le am in bucatarie si am fugit sa le compar si o ambra frumoasa, aramie, dulce, ce poarta aroma de rasini de brad. Vag, chiar foarte vag simt si trandafir sub notele mai sus amintite, dar nu le poate tine piept si renunt sa-l mai urmaresc, deoarece paleste sub greutatea orientala. Labdanumul se profileaza in baza impreuna cu o nota vanilata pe care poate o confund cu boabele de tonka, in orice caz dupa 2 ore pe piele se naste subtil alt parfum cu un amestec cremos si dulce ca de budinca de vanilie.
Inceputul este cam masculin, dar am avut rabdare si in timp i-am descoperit o latura feminina. Un oriental unisex interesant cu oarecare accente de parfum clasic (anii `80), insa cu picioarele bine infipte in prezent prin ambiguitatea genului si versatilitate.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre The Different Company Oriental Lounge fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre The Different Company Oriental Lounge, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Oriental Lounge dupa The Different Company. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Oriental Lounge de The Different Company reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Avon Perceive Montale Ginger Musk Thierry Mugler A*Men Pure Coffee Benetton Benetton Hot Ayala Moriel Gigi Esteban Sensuelle Russie Guerlain Mouchoir de Monsieur Creed Royal Delight Calypso Christiane Celle Calypso Ambre Tesori d`Oriente Ambra Indiana Rasasi Sadaf Segreti di Lucca Elisa