Designeri » T-Z » Lemnos Aromatic « Grupuri

Enchanted Forest The Vagabond Prince unisex

Enchanted Forest The Vagabond Prince unisex
Sponsored
100ml EDP $200

* Sold by: The Vagabond Prince Inc. All inquiries contact Customers Service.
 * Free United States shipping.
 * VagabondPrince.com accepts United States orders only. For International shipping please order from our partner, LuckyScent.

fin condimentat
Enchanted Forest The Vagabond Prince unisex Imagini Enchanted Forest The Vagabond Prince unisex Imagini Enchanted Forest The Vagabond Prince unisex Imagini

Enchanted Forest de The Vagabond Prince este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Enchanted Forest a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Bertrand Duchaufour. Notele de varf sunt piper roz, aldehide, portocala dulce, floare de coacaz negru, frunza de coacaz negru, paducel, rom, vin rosu, rozmarin si pelin; notele de mijloc sunt coacaze negre, coriandru, caprifoi, trandafir, garoafa si vetiver; Notele de baza sunt opoponax, rasina benzoica de Siam, ambra, lichen, pin balsamic, paciuli, cedru, vanilie si mosc.

piper roz aldehide portocala dulce floare de coacaz negru frunza de coacaz negru paducel rom vin rosu rozmarin pelin

coacaze negre coriandru caprifoi trandafir garoafa vetiver

opoponax rasina benzoica de Siam ambra lichen pin balsamic paciuli cedru vanilie mosc

Disclaimer: As per mandates from FEDERAL TRADE COMMISSION, 16 CFR Part 255 – Guides Concerning the Use of Endorsements and Testimonials in Advertising, the purpose of this disclaimer is to disclose affiliation with The Vagabond Prince brand. Fragrantica owners are also holding stock of The Vagabond Prince inc. company. That might lead some readers to believe that the Fragrantica articles and review of products are biased. However, the review and comments on these pages are to the best of our knowledge the true statements and beliefs of Fragrantica editors and any claims made can be substantiated on request to [email protected] Every effort has been made to accurately represent products and all forward looking statements here are intended to express our opinion of expected results not actual. Many factors will be important in determining your actual results and no guarantees are made, expressed or implied that you will achieve results similar to ours or anybody else’s.

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Enchanted Forest by The Vagabond Prince.

Enchanted Forest Recenziile parfumurilor

myeluveitie
myeluveitie

Debutul parfumului se traduce printr-un sirop vâscos de coacăze de-ți lasă gura apă. Imediat ce se domolește puțin nota aceasta, tot ce mai pot simți în plus este rășină de brad, intensă și foarte realistă. Eu aș fi numit parfumul Enchanted Church fiindcă pe pielea mea, după primele momente și până la sfârșit, miroase fix a tămâie. Văd foarte bine că are multe note ce-l compun, însă subiectul în cauză se încăpățânează să miroasă doar a rășină cu un subton dulce-siropos. E frumușel și original, nu zic, însă persistă și proiectează mult prea slab ca să mă bucure pe deplin. Siaj discret, persistență mică-medie.

ala2006
ala2006

E un parfum ametitor! Debutul e absolut senzational, unde coacazele nu fac decat sa amplifice aroma coniferelor. Mirosul asta dispare dupa 30 de minute si recunosc ca mi-as fi dorit sa tina mai mult pentru ca este absolut superb. Parfumul se indulceste, si ca dovada ca suntem atat de diferiti, pe mine ma loveste un miros de vin aromat, de foarte buna calitate. Mmmm! Foarte interesant si placut este faptul ca aroma vinului se schimba mereu iar mie personal imi evoca o stare de relaxare totala.
Eu una il incadrez in categoria bahicelor, cu siaj si persisenta foarte buna. Tinuta asortata e casual si da, il vad purtat si de un barbat.
Un parfum pe care l-am consumat cu mare placere pana la ultima picatura :)

Adelinasworld
Adelinasworld

Mereu mi-au placut povestile, insa am o afinitate speciala pentru cele cu influente usor etno, povesti care descriu o casuta cu pereti mirosind a lemn brut, nelacuit, a lemn prin care inca mai circula seva vietii. Lichenii imbratiseaza colturile casei si se hranesc din bogatia ei. In jur e numai iarba cruda presarata cu tufisuri de coacaze stralucitor de negre. Spre casuta se indreapta o tanara fata desculta, cu pielea alba si moale. Miroase cald, a vanilie si a tinerete. Impinge usa de lemn si zambeste cand privirea i se opreste asupra buchetelului de rozmarin atarnat la fereastra. Ce bine e acasa! Pe masa sta pregatita carafa cu vin rosu ce ii va colora usor obrajii fragezi. Se aseaza si priveste prin micuta fereastra catre padure. Pinii semeti o privesc de dincolo de sticla, seriosi. Nu scot un cuvant, dar in verdele lor salasluieste intelepciunea celor care au vazut prea multe.

Este un fructat-aromtic care imi place foarte mult! Desi eu nu prea agreez fructatele, nu pot sa nu remarc un parfum bun! Este un parfum total feminin, din punctul meu de vedere, ce miroase pregnant a coacaze negre, insotite de un iz ascutit, foarte verde. Cel putin asa incepe parfumul. Pe parcurs se domoleste ascutimea iar parfumul se si indulceste foarte putin, dar ramane cu un caracter fresh-fructat. Parfumul este foarte bine construit, are ingrediente de buna calitate, imi pare ca seamana putin ca miros cu Amethist de la Lalique, bineinteles, acela neavand ingrediente de o asa mare calitate precum cel de fata. Siajul este moderat, iar persistenta moderata. Nota mea: 9/10

nelly_rose
nelly_rose

Am avut foarte mari sperante de la acest parfum fiindca imi place mirosul coniferelor si in general, cel al padurii. Totodata insa, mi-era teama sa nu fie o compozitie dificila, cu multe buruieni, ca pentru vrajitoare. Sticla superba si opaca, ce pare a ascunde o licoare magica si densa, a contribuit la crearea unei imagini de parfum greu de digerat si dens.
Parfumul m-a surprins insa, foarte mult, cu un debut usor, apos si foarte realist de coacaze neagre si miros de conifere. Este foarte racoritor si reconfortant, mai ales dupa niste zile in care am purtat numai gurmande dulci si dense. Mirosul de coacaze negre aduce cu cel din Lalique-Amethyst sau L'artisan parfumeur - Mure et Musc. Banuiesc ca s-au si inspirat din aceste parfumuri dar au adaugat mirosul de conifere plus un nume foarte potrivit, doar in padure culegem coacaze, si o sticla de poveste.

Parfumul imi pare ca un sandwich de suc de coacaze negre si miros de conifere si imi da aceasta senzatie pana la sfarsit, cele 2 felii alternandu-si parca prezenta in timpul purtarii. Mirosul de conifere este puternic doar in prima jumatate de ora, apoi, din pacate, se mai diminueaza.
Siajul e mediu iar persistenta redusa, cam 4 ore, dupa care ramane, multe ore, foarte aproape de piele, un miros vag de suc de coacaze negre. E un parfum ce poarte fi purtat de oricine, femeie sau barbat, copil sau batran.
Mi-a placut foarte mult nota de conifere. Nu am mai intalnit-o, inca, asa de clara in niciun alt parfum testat de mine.
Per total insa, in afara de nota de conifere frumoasa dar un pic cam bruta totusi, nu ii gasesc prea multe calitati care sa justifice pretul mare si publicitatea. Sper insa, sa determine aparitia mai multor parfumuri cu nota de conifere, mai reusite decat acesta.

WOW! Nu pot fi obiectiva, am cazut prada ispitei padurii fermecate...inca din primele clipe. Se pare ca-n ziua de azi cand industria parfumeriei infloreste si scoate parfumuri noi dar banale pe banda rulanta, un produs original care sa se impuna e destul de greu de infaptuit. Dar din fericire unii au multa ambitie si curajul de a-si asuma acest risc - de a oferi ceva contrar tendintelor.

Enchanted Forest te uimeste din primul moment prin naturaletea, intensitatea si originalitatea notelor. Cassis (coacaza neagra) e un fruct cu miros foarte aromat, suculent si cu accente lemnoase, care domina intreaga compozitie. E o nota foarte versatila si complexa, astfel ea poate sta in combinatie cu ingrediente diverse de la ierburi pana la note dulci. Coacaza neagra este intr-adevar cea mai intensa nota aici, prezenta atat in notele de varf cat si in cele de mijloc si baza. In fiecare din aceste etape ea impregneaza cu mirosul sau zemos si aromatic restul notelor.

Inceputul este EXTREM de verde, ca o padure de smarald peste care tocmai a trecut ploaia. Mirosul e umed si racoritor, calmant, binefacator. Imi vine sa tin permanent incheietura mainii la nas ca sa nu pierd nimic din evolutia parfumului. Caci se schimba, mult. Tot in prima faza observ un miros foarte realist de...urzica, cel putin eu asa imi amintesc mirosul urzicii, dar poate este vorba despre frunza de coacaza neagra, cine stie... Dupa vreo 15 minute parfumul verde si aromatic o coteste spre poiana in care tocmai au inflorit trandafirii. Trandafirul se simte discret, parca il simt de undeva de la distanta, trec prin apropierea lui fara sa ma opresc sa-i inspir petalele, dar sunt constienta de prezenta lui.
Aici parfumul devine mult mai feminin decat in prima faza. Ce imi place la el este ca notele de varf nu se pierd, ci in timp li se tot adauga treptat noi si noi elemente. Asta il face foarte complex, urias. Nu pot spune ca baza este dulce, nu este un dulce obisnuit, dar in orice caz capata o rotunjime calda, datorita rasinilor si ambrei.
Piramida olfactiva arata fenomenal si sunt sigura ca am sarit peste multe note fara sa le mentionez (rozmarinul de exemplu mi se pare ca-l simt in notele de varf) iar pe altele din pacate azi, la prima tesare nu le-am simtit: vanilia, romul si vinul rosu.
E un parfum misterios ce intr-adevar pare scos din basme, e parfumul padurii sub clar de luna si privesc din culcusul verde mii si mii de stele, printre ramurele...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre The Vagabond Prince Enchanted Forest fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre The Vagabond Prince Enchanted Forest, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Enchanted Forest dupa The Vagabond Prince. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Enchanted Forest de The Vagabond Prince reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle En Passant Puredistance Opardu Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Frederic Malle Carnal Flower Diptyque Philosykos Guerlain Mon Precieux Nectar By Kilian Back to Black Xerjoff Lira Penhaligon`s Violetta Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Shalimar Parfum Initial Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir Xerjoff Ibitira Atelier Cologne Vanille Insensee Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Terry de Gunzburg Ombre Mercure Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Robert Piguet Alameda Boucheron Boucheron The Different Company Sublime Balkiss