Designeri » T-Z » Oriental Lemnos « Grupuri

Alien Thierry Mugler de dama

Alien Thierry Mugler de dama Videouri Alien Thierry Mugler de dama Videouri
Alien Thierry Mugler de dama Imagini Alien Thierry Mugler de dama Imagini Alien Thierry Mugler de dama Imagini Alien Thierry Mugler de dama Imagini Alien Thierry Mugler de dama Imagini Alien Thierry Mugler de dama Imagini Alien Thierry Mugler de dama Imagini Alien Thierry Mugler de dama Imagini Alien Thierry Mugler de dama Imagini Alien Thierry Mugler de dama Imagini Alien Thierry Mugler de dama Imagini

Alien de Thierry Mugler este un parfum Oriental Lemnos de dama. Alien a fost lansat in 2005. Alien a fost creat de Dominique Ropion si Laurent Bruyere. Nota de varf este iasomie; Nota de mijloc este note lemnoase; Nota de baza este ambra.

iasomie

note lemnoase

ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Alien by Thierry Mugler.

Alien Aqua Chic
Sacrifice for Her
Alien Essence Absolue
The Taste of Fragrance Alien
Alien Liqueur de Parfum

Alien Recenziile parfumurilor

Misty
Misty

Un parfum pe care il am si eram convinsa ca il voi recumpara de cate ori mi se termina. Din pacate,il simt la foarte multa lume,parca m-am plictisit de el si am renuntat sa il mai folosesc.Cel putin o perioada pana mi se face dor de el.

Aianna
Aianna

Pentru mine este si va rămâne un parfum superb! Dacă sti cât sa te dai cu el este mai mult decât perfect .. Persistenta foarte buna.

Maria25
Maria25

Un parfum elegant si rece,potrivit pentru seara
Persistenta si siajul sunt extrem de bune,este liniar ,nu se transforma pe piele .un parfum pentru doamne sau pentru o tinuta eleganta nicidecum pt trening si ugg.uri!!!!cu parere de rau ca unul dintre cele mai frumoase parfumuri este purtat pretutindeni si nu este deloc pretuit ,repet ..fiind un parfum elegant nu este potrivit plimbarilor in ugg.uri ,adidasi ,etc

Sorana P
Sorana P

Intr-un timp a fost parfumul meu preferat (2009-2010). Acum, insa Womanity a castigat in favoarea lui.Mi-a placut la vremea respectiva ...pana cand, exact cum s-a spus si mai sus...am inceput sa il miros pe toata lumea.Acum ma mai dau cu el...din cand in cand. Tatalui meu se pare ca ii place mai mult decat imi place mie ca imi tot da cadou ...numai Alien :)

Dana Maria
Dana Maria

Sper sa nu supar pe nimeni, dar mie mi se pare ca miroase a apret. Cand il miros, imi vin in minte zilele de vara ale copilariei, cand termina mama curatenia si apreta lenjeriile de pat, perdelele, mileurile. Mirosul asta se simtea cand calca rufaria apretata. Nu e un miros rau, nu asta vreau sa zic, dar e pur si simplu... apret. Adica de la un parfum de sute de lei te-ai astepta la mai mult decat o aroma de perdea proaspat calcata, nu?
In plus, la fel ca LVEB, se simte peste tot, toata lumea il poarta. Da, ok, fiecare face ce vrea pe banii proprii, dar sa tragi un trening pe tine si tenisi in picioare si sa trantesti niste pufuri de Alien... meh. Cand exista o multime de alte parfumuri fresh, de zi, nu atat de opulente... in fine.

Mellymel
Mellymel

Este cel mai frumos parfum pe care l-am mirosit in viata mea. Pot sta toata ziua cu nasul lipit de sticla sa-l tot miros ai nu ma mai satur. Prima data l-am mirosit la o doamna necunoscuta si mi-am facut curaj sa o intreb cu ce s-a dat.Am retinut numele si dupa multi ani mi-am cumparat o sticluta. Doamne ce frumos miroase. Ma enerveaza la culme cand simt mirosul asta divin peste tot, la toate toapele. Atata lipsa de respect sa-l porti cand mergi la piata sau cu autobuzul...Eu l-am purtat ca pe-o comoara. Adio dragul meu Alien. Ai ajuns o prostituata folosita de toti. Desi ma doare, voi cauta alt parfum de care sa ma indragostesc desi va fi tare greu...

Mihailush
Mihailush

in afara faptului ca e supra utilizat, eu nici nu il vad atit special. cum a scris cineva mai jos "o tufa imensa de iasomie" si cam atit. Daca sincer, eu nu prea inteleg niciuna din creatiile lui Mugler. Pardonez-moi!

laura24
laura24

Alien e nume ciudat pentru acest parfum care de fapt pe mine miroase in primele 2 ore a pamant culmea.
NU imi place iasomia redata aici artificial zic eu .Nu ma pot obisnui cu el mi se pare un parfum comun in ciudata popularitatii printre fetele tinerele cei drept.
Foarte persistent.

Alexandra13
Alexandra13

Un parfum pe care l-am achizitionat prin 2011,dar pe care l-am considerat mult prea puternic pentru mine drept pentru care l-am facut cadou.Nu sunt o fana a lui Thierry Mugler,este mult prea dificil in comparatie cu mine ca si personalitate.Plus ca vorba predecesoarei mele,deja miroase a Alien peste tot,toate copilitele se spala efectiv cu acest parfum,nespunandu-le nimeni ca e mult prea puternic,mult prea greu.

[email protected]
marcu_ioana_a@yahoo.com

Un parfum pe care l-am avut acum vreo 5 ani, dar care a ajuns să fie purtat în metrou, de "domsoare" încălțate în UGG-uri, cu hăinuțe de doi lei, dar date cu Alien, ce cred că e un parfum elegant, de seară, și poate să zicem, de zi, dar DOAR purtat cu ținută elegantă, cu palton, cu un pantof, in nici un caz cu cizme ugg sau cu bascheți!

Am ajuns să detest acest parfum pentru că îl au toate puștoaicele fără minte, care probabil îl folosesc pentru că are o aromă foarte tare și rezistă mult, să știe lumea că ele au parfum scump, domnule!

Oribil, îmi pare rău de creatorul acestui parfum, dac-ar ști el de cine sunt purtate creațiile lui....

cateyes
cateyes

Singurul sau defect este ca, fiind purtat de atatea persoane, se banalizeaza. Un parfum care imi place, dar la care am renuntat din cauza acestui aspect ce ii estompeaza personalitatea.

danis
danis

L-am testat ieri.Pentru mine...dezamagire.Sau mai bine zis nu e de mine.Miros foarte persistent la inceput.Un amalgam de toate.Dupa mai multe ore,in afara de vanilie,nu am simtit altceva.Si va asigur ca nu sunt racita.Foarte putin,dar foarte putin si ceva ambra.Ma bucur ca nu l-am cumparat fara sa testez.

anaid4eva
anaid4eva

Iasomie parfumata ,cristalizata ,in notele de ambra...
Notele lemnoase nu se dezvaluie pe pielea mea,in schimb din aceasta simbioza aromata simt adieri de vanilie nepamanteana... Stiu ca notele de vanilie nu sunt listate,o fi doar nasul meu? :D

Michelle
Michelle

De acord cu Giades. Este un parfum foarte bun, foarte reuşit, dar a devenit o "uniformă".

Giades

Ca o completare: degeaba mergi la o petrecere îmbrăcată într-o rochie spectaculoasă, dacă toată lumea, iclusiv fata de la bar, poartă aceeaşi rochie.

Giades

Din păcate, deşi l-am iubit, am fost îndrăgostită de el, nu-l mai port pentru că în prezent toată lumea nu doar poartă Alien, se scaldă în Alien !!!
Îl simţi la tot pasul, în metrou, in magazin, pe casa scării, în lif,dat din abundenţă, aproape greţos, încât a ajuns să-mi displacă profund....a devenit un clişeu.
Păcat, l-am adorat ani de zile.

lily13ana

Update. L-am comparat cu al altcuiva care il are cumparat din afara si sunt identice, fara dubiu nu este fake. E clar, nu ma place acest parfum oricat as vrea; in timp ce pe mine miroase a lemn ud si nu vrea sa se dezvolte, pe pielea prietenei mele miroase divin. Altceva ciudat se intampla; l-am aplicat si pe brat aproapede umar, asa putin si miroase complet diferit decat pe gat si antebrat. Nu pot sa ma impac cu ideea ca trebuie sa il aplic pe brat ca sa il pot purta :(

Edit, 22 iunie 2014.
Am devenit dependenta de el si daca ar fi sa raman doar cu doua parfumuri as ramane doar cu Alien si Shalimar (ar mai fi putin loc si pentru L'Instant Magic :D). Notele de varf inca ma enerveaza, insa ceea ce se ascunde sub ele este fascinant, addictive, iasomia amestecata cu notele lemnoase este tulburatoare.
Nu am cuvinte sa descriu starea pe care mi-o da. Imi aduce aminte de Hypnotic Poison pe care l-am mirosit prima oara in 2000. Il voi cumpara din nou cu siguranta.

lily13ana

Dupa o lupta love/hate a decis sa il cumpar si nu regret absolut deloc. Singura mea problema este ca nu are proiectie asa cum ma asteptam, dupa o ora devine skinscent si chiar daca miroase divin am dubii in privinta originalitatii sale. Am luat un set din acela cu 30 ml+miniparfum de 6 ml si am constatat ca cel din sticla mini miroase mai tare la inceput si mai floral. Sa fi lautvreun fake? Cine ma poate ajuta, astept raspuns pe privat. Sticla este nereincarcabila si pare originala, pe fund nu are partea aurie, iar din imaginile de pe net am observat ca doar cele reincarcabile au acea parte metalica pe fund.

IuliaZsa
IuliaZsa

Alien...parfum sacru, altar al Iasomiei Sabac.
In primul rand Alien este un parfum liniar, avand numai trei note in compozitie, care spun o poveste frumoasa aflata pe doua taramuri: Planeta Pamant si lumea extraterestra.
Inceputul parfumului este puternic, celest si sacru, unde iasomia sabac isi face simtita prezenta reprezantand o frumusete nepamanteana amplificata de cashmeran, care are rolul de a indeparta iasomia de lumea pamanteana dandu-i un miros mentolat usor rece. Cashmeranul face trecerea din lumea celesta in lumea pamanteana, find mesagerul iasomiei, care ii porunceste ambrei sa indulceasca mireasma prfumului, mai apoi sa devina cremoasa si pamanteana.

Gia
Gia

Iubesc acest parfum dar pe alte persoane :) desi sunt fana TM si sunt norocoasa sa fiu compatibila cu creatiile lui ,acest parfum nu vrea sa se potriveasca cu mine :)

Darkangel112
Darkangel112

Regret ca le dezamagesc pe iubitoarele acestui parfum..dar tot ceea ce simt eu este..o tufa (ce-i drept,imensa) de iasomie..un parfum liniar,placid,plictisitor..

Romi
Romi

Am folosit acest parfum inca din 2008, pana in prezent. Sincer, m-am saturat de el. Toata lumea foloseste Alien. Il simti peste tot, in magazine, restaurante, cluburi... Consider ca este un parfum care da dependenta.

mariesandra
mariesandra

Este un parfum minunat.Iasomia este foarte prezenta pe toata perioada purtarii lui, iar persistenta de-a lungul unei zile este mare.
Merita incercat.

P.S. Cum spunea cineva intr-un alt comentariu pacat ca a devenit o "uniforma".

alex naser
alex naser

imi place mult,stau cu nasul in sticla, ma face sa visez, dar vb Herthei , pacat k a devenit un fel de uniforma olfactiva

Ceea ce admir la brandul Mugler, pe langa parfumurile in sine, este faptul ca-si asuma cu fiecare editie cate un risc pe care multi alti designeri nu si-l mai permit: sa ofere parfumuri creative si indraznete. Ori iti plac, ori nu, fara cale de mijloc. Astfel, in peisajul plin cu parfumuri dragalase si trase la unison, creatiile Mugler mereu se disting ca ceva aparte si din cate se pare vor si continua sa ramana astfel.

Alien nu face exceptie. Este un parfum deosebit care ma uimeste si azi de cate ori il port. Asta cred ca e o latura speciala pe care putine parfumuri o dobandesc: sa te surprinda constant si dupa ce-l porti de ani de zile. Ei, facem o lista fiecare? Cate ati include in ea capabile sa va rascoleasca si sa va farmece acum "la fel ca-n prima zi"?

De Alien nu te poti plictisi niciodata. Daca iti place. Inteleg bine si de ce NU place.

Are un soi de iasomie cu stralucire artificiala, de neon, asta o spun multi. E mega-super-hiper amplificata o nota sintetica pe care unii o adora, altii nu. Se naste un miros ireal, intr-adevar nepamantesc, numele fiindu-i bine ales (nu ca mi-ar placea neaparat sa zic ca miros a martian verde, dar i se iarta). Parfumul e uscat-lemnos si nu se modifica prea mult in timp. Cashmeranul ii da structura lemnoasa, tot conceptul bazandu-se pe el si pe iasomia high-tech. Ambra ca intensitate e mult mai rezervata decat celelalte doua note, dar perceptibila. Atat cat o simti, ambra da un soi de caldura placuta si pare singura sursa naturala, pamanteana. Parfumul este foarte concis si direct si se spune ca miroase la fel pe toata lumea, ceea ce de obicei e discutabil in cazul altor parfumuri.

Si pentru ca e Alien - extraterestru, bineinteles ca "invadeaza" spatiul cand il porti. Siajul merita o poveste separata, este de exceptie. Te poti indragosti de femeia care-l poarta, atentie!

diana parfumela
diana parfumela

minunat!nu seamana cu nimic altceva!printre singurele care persista pe pielea mea si am incercat zeci!womanity de asemeni persista poate chiar mai bine dar este destul de ciudatel...de trei ani ma gandesc dc sa il cumpar sau nu si ma intorc mereu la alien
!se combina placut cu tigara!merge pentru toate anotimpurile!

Ah! Un parfum DEMENT de bun! O iasomie turbata, rotunjita de note lemnoase destul de proeminente. Are un silaj ametitor, facandu-ma remarcata chiar dupa ore bune de la aplicare. Estre deosebit de senzual, indraznet, ametitor. Intoarce capete (mai ales ale barbatilor :)). Iasomia puternica nu imi da deloc dureri de cap, dat fiind faptul ca pe pielea mea se simt pronuntat notele lemnoase din parfumuri. Dragoste maxima!
Nota mea: 9/10

ralucucky
ralucucky

Mai exista in unele parfumerii varianta de 15 ml., pentru poseta. Costa 140 de ron, este reincarcabila, foarte practica si mie personal mi se pare si super cute. Nu m-am putut abtine si am cumparat-o astazi, inteleg ca apare doar primavara si se epuizeaza foarte repede stocul.

hant mirela
hant mirela

CEL MAI TARE PARFUM DE PANA ACUM!ARE FOARTE MULTA PERSONALITATE!AL ADOR!!!

adamescuandra
adamescuandra

esenta tare miroase superb il ador

claude77
claude77

Minunat!!!

Bea
Bea

Thierry Mugler Angel e un parfum exotic, seducator. Tot ce a fost de spus despre Alien s-a cam spus, are o excelenta persistenta si siaj, ...are o armona innebunitoare, divina.

briseiss
briseiss

L-am remarcat la cineva...mi s-a parut interesant,dar nu as fi crezut ca l-as putea purta,la momentul acela nu foloseam esente atat de puternice..L-am incercat foarte mult pana l-am cumparat..Mi se pare interesant,elegant,sofisticat,remarcabil...si il ador!Insa vara nu ma pot da cu el...pare prea dulce..Longevitate 10/10 Siaj 10/10

dahlia_noir
dahlia_noir

Intr-adevar e o capodopera. Este un parfum sofisticat, pentru femeile puernice si independente.Nu poate sa-l poarte oricine. Este extrem de persistent, are un miros greu, plus ca eu mi-am achizitionat testerul, deci si mai puternic decat varianta comerciala. Eclipseaza oricare parfum, cel putin, din colectia mea.

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Eu cred ca acest parfum are cel putin darul de a polariza spiritele. Iar eu apartin fractiunii "contra". Daca, in cantitati mici si in combinatii care o improspateaza sau o domolesc cumva, iasomia mi-ar mai fi suportabila si chiar placuta, in Alien nu este deloc cazul. E o iasomie sufocanta, inabusitoare, care ma strange de gat, de nas, de suflet...iar siajul si longevitatea maxime se transforma, pentru mine, in defecte. De cate ori l-am probat, de atatea ori l-as fi spalat, daca s-ar fi dat dus! E iasomia in postura in care o detest cu desavarsire, o iasomie in toata splendoarea ei groaznica nasului meu!
Nici numele nu-mi place, nici sticla...La putine parfumuri am reactionat asa de negativ si categoric!

maeda
maeda

Am primit Alien de la sora mea, o sticla de 90 ml...L-am incercat imediat, si, pur si simplu m-a luat durerea de stomac. Este de la iasomie. Noi doua nu ne impacam bine. Am mai incercat sa-l folosesc, dar nu exista chimie intre noi. I l-am dat surorii mele si ei ii place foarte mult. Asta e, gusturile nu se discuta.

tubykap20
tubykap20

Sa ma ierte Dumnezeu ca voi fi toata viata dependenta de acest parfum si ca de fiecare data cand o sa il miros,voi avea un gol in stomac si imi va fugi pamantul de sub picioare! Mai ceva decat in ziua in care m-am indragostit de sotul meu! :))) Si el sa ma ierte!!! Atat de mult pot sa iubesc un parfum!

EDIT: Stiu,m-a luat valul si am scris recenzia in urma unui impuls gen: am luat sticla si mi-am bagat nasul in pulverizator si am inspirat adanc...Culmea,la cat e de puternic,nu ma doare capul dupa ce fac asta! :)))

Da,e foarte puternic,atat de puternic incat daca ma risc sa imi dau mai mult de 2 puff-uri pot sa ii simt gustul practic! Iasomia,lemnul pretios si ambra sunt prea bine alese si combinate,zici ca e un triunghi amoros in care lemnul si ambra se bat
pe rand pentru cucerirea senzualei flori de iasomie! Nu va ganditi ca e un parfum care nu stie ce nota vrea sa scoata in evidenta! Deloc! 'Or fi ele doar 3 insa fac o treaba nemaipomenita impreuna!

Longevitate - 10/10
Siaj - 10/10

P.S. Merita fiecare banutz! Merita incercat!

Eau De Toilette 0.27oz
Deodorant 3.4oz
Alien by Thierry Mugler Deodorant Spray 3.4 oz for Women
Alien by Thierry Mugler Deodorant Spray 3.4 oz for Women
Eau De Parfum 0.5oz
Alien Perfume by Thierry Mugler, 0.5 oz Eau De Parfum Spray Refillable for Women
Thierry Mugler Alien Eau De Parfum for women 1 oz Refillable
Alien by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray 1 oz Unboxed for Women
Alien Perfume by Thierry Mugler, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Alien Perfume by Thierry Mugler, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Gift Set 1oz
Thierry Mugler Alien Gift Set X. Eau De Parfum 1 oz Eau De Parfum Refillable 0,02 oz
Beauty Encounter
ThePerfumeSpot.com
Eau De Parfum 1oz
Alien by Thierry Mugler, 1 oz Eau De Parfum Spray Non Refillable Stones for Women
Gift Set 2oz
Thierry Mugler Alien Eau De Parfum for women 2 oz
Alien by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray Refillable 1 oz for Women
Alien by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray Refillable 1 oz for Women
EDP Mini 1oz
Alien by Thierry Mugler Eau de Parfum Refillable Spray 1 oz Free eau de Parfum .2 oz Mini Travel Offer for Women
Alien Perfume by Thierry Mugler, 1 oz Eau De Parfum Spray Refillable for Women
Thierry Mugler Alien Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Thierry Mugler Alien Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Macys.com
Eau De Toilette 1oz
Alien by Thierry Mugler Eau de Toilette, 1.0 oz.
Alien by Thierry Mugler Eau de Toilette, 1.0 oz.
Eau De Toilette 2oz
Thierry Mugler Alien Eau De Parfum tester for women 2 oz Refillable
Alien Perfume by Thierry Mugler, 3 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Alien Perfume by Thierry Mugler, 3 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Eau De Parfum 2oz
Alien Perfume by Thierry Mugler, 2 oz Eau De Parfum Spray Divine Ornamentation-Limited Edition for Women
Eau De Parfum 0.2oz
Thierry Mugler Alien Eau De Parfum for women 3 oz Refillable
Alien by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray Refillable 2 oz for Women
Alien by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray Refillable 2 oz for Women
Eau De Parfum 2oz
Alien by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray 2 oz Radiant Body Lotion 3.4 oz Travel Offer for Women
Alien Perfume by Thierry Mugler, 2 oz Eau De Parfum Refill for Women
Alien Perfume by Thierry Mugler, 2 oz Eau De Parfum Refill for Women
Alien Perfume by Thierry Mugler, 3 oz Eau De Parfum Refill for Women
Alien Perfume by Thierry Mugler, 3 oz Eau De Parfum Refill for Women
Macys.com
Eau De Toilette 2oz
Alien by Thierry Mugler Eau de Toilette, 2.0 oz.
Alien by Thierry Mugler Eau de Toilette, 2.0 oz.
Alien Perfume by Thierry Mugler, 2 oz Eau De Parfum Refillable Spray for Women
Alien Perfume by Thierry Mugler, 2 oz Eau De Parfum Refillable Spray for Women
Alien by Thierry Mugler Eau de Parfum Refill 3 oz for Women
Alien by Thierry Mugler Eau de Parfum Refill 3 oz for Women
Alien by Mugler Refillable Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler Alien fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler Alien, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Alien dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Alien de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Essence Absolue Giorgio Armani Armani Code for Women Lacoste Lacoste Pour Femme Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Insolence Eau de Parfum Kenzo Kenzo Amour Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Givenchy Ange ou Demon Guerlain Samsara Eau de Parfum Chanel Coco Mademoiselle Lancome La Vie Est Belle Thierry Mugler Womanity Christian Dior Dior Addict Christian Dior Midnight Poison Christian Dior Dune Calvin Klein Euphoria Dolce&Gabbana The One Cerruti 1881 Tom Ford Black Orchid