Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Alien Eau Extraordinaire Thierry Mugler de dama

Alien Eau Extraordinaire Thierry Mugler de dama Videouri
Alien Eau Extraordinaire Thierry Mugler de dama Imagini Alien Eau Extraordinaire Thierry Mugler de dama Imagini

Alien Eau Extraordinaire de Thierry Mugler este un parfum Floral de dama. Acesta este un parfum nou Alien Eau Extraordinaire a fost lansat in 2014. Alien Eau Extraordinaire a fost creat de Dominique Ropion si Veronique Nyberg. Notele de varf sunt bergamot, ceai, neroli tunisian, lamaie, lamaie verde si portocala; notele de mijloc sunt floarea tiare, heliotrop, floare de portocal, piper si ylang-ylang; Notele de baza sunt ambra alba, cashmeran, lemn de santal, vanilie si mosc alb.

bergamot ceai neroli tunisian lamaie lamaie verde portocala

floarea tiare heliotrop floare de portocal piper ylang-ylang

ambra alba cashmeran lemn de santal vanilie mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler.

Alien Eau Extraordinaire Recenziile parfumurilor

Probabil sunt singura careia nu-i miroase absolut deloc dulce. Deloc-deloc!!! Pe mine are o tona de lamaie verde si inca una de ceai. De sub care razbate inconfundabilul ADN Alien, de as fi jurat ca are iasomia lui renumita. L-as purta cu placere vara, pe canicula. Nu ma prea impac eu cu citricele si acesta e mega-citric pe epiderma mea, dar e foarte frumos si racoritor. O alternativa perfecta la Alien Saphir Soleil pe care-l purtam pana acum cand cresteau temperaturile in termometru.
Singurul lucru care ma intristeaza putin e lipsa siajului, dar e posibil sa vorbesc prostii, fiindca l-am aplicat prin dabbing.
Comparativ cu Alien, mie mi se pare ca e fix ca Eau de Shalimar fata de Shalimar EDP.

Este un Alien mai dulce si mai catifelat decat initialul, dar care are izul celui initial. Parfumul este opulent, bine facut dar... nici mie nu imi pare ca intrece originalul. Cred ca daca ai Alien Essence Absolue.... nu mai merita achizitionat si acesta. Siaj moderat, persistenta buna. Evalare: 7/10

lily13ana
lily13ana

La inceput imi pare ca miroase a limonada cu mult zahar, dupa care se indulceste si mai mult, ramane aerat insa are o nota stridenta similara cu ceva din La Vie este Belle. nu stiu exact ce este dar dureaza cam o ora. Este mult mai dulce decat Alien si are proiectie foarte buna vreo 4 ore, simtindu-se apoi doar foarte aprope de piele. Nu cred ca l-as cumpara dar l-as purta daca l-as primi cadou. Este un parfum foarte bun.

Am primit azi o mostra. Normal ca e bun. E de Thierry Mugler, e din familia ALIEN aka cel-mai-popular & senzual-parfum-din-ultimii-ani.

Doar ca…nu cred ca-l va depasi pana la urma cu nimic pe clasic, care inca isi savureaza gloria, la fel cum nici suratele extraterestre din dinastia Alien (deja suntem la numarul 17!) nu au facut-o. Dar cine stie, poate in viitor aripa geniului va reveni pe acoperisul casei Mugler. Avem deci un parfum revolutionar, Alien si nu mai trebuie sa ne batem prea mult capul cu alte idei, anual ne jucam cu formula lui de baza schimband cate o nota-doua in functie de sezon si gata editia limitata care se vinde ca painea calda. Ce afacere ingenioasa! Nu, nu e arta, arta se face in alta parte in lumea parfumurilor, dar de cate ori Mugler lanseaza ceva sunt inevitabil atenta, testez, admir si ocazional cedez ispitei si cumpar o sticla.

Alien Eau Extraordinaire e un Alien floral, foarte floral chiar, insa celebra iasomie high-tech aici e ascunsa de niste flori exotice mai mari ca ea care culmea, dar miros foarte natural. Cred ca e un Baby Alien nascut aici pe Pamant, nu prin spatiu. Miroase bine, a flori placute, a vegetatie luxurianta pe care inca n-am vazut-o in realitate, dar mi-o imaginez cand il inspir. E bun, luati-l. Eu sunt deja in drum spre parfumerie.

Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler 3.62 out of 5 based on 13 ratings and 4 user reviews

FragranceNet.com
Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 2 oz for Women
Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 2 oz for Women
Beautyspin.com
Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire eau de toilette for women 3 oz Refill
Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire eau de toilette for women 3 oz Refill
StrawberryNET.com
Eau De Toilette 2oz
Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Eau De Toilette Refillable Spray 60ml 2oz
FragranceX.com
Eau De Toilette 3oz
Alien Eau Extraordinaire Perfume by Thierry Mugler, 3 oz Eau De Toilette Spray Refillable for Women
FragranceNet.com
Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 3 oz for Women
Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 3 oz for Women
Macys.com
Eau De Toilette 2oz
Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler Refillable Eau de Toilette Spray, 2 oz
StrawberryNET.com
Eau De Toilette 3oz
Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Eau De Toilette Refillable Spray 90ml 3oz
Macys.com
Eau De Toilette 3oz
Alien Eau Extraordinaire by Thierry Mugler Refillable Eau de Toilette Spray, 3 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Alien Eau Extraordinaire dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Alien Eau Extraordinaire de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari Bvlgari Pour Femme Chanel Allure Sensuelle Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain My Insolence Bottega Veneta Bottega Veneta Cartier Baiser Vole Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Kenzo Flower by Kenzo Cartier La Panthere Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Guerlain Idylle Eau Sublime Lacoste Lacoste Pour Femme Kenzo Flower in the Air Christian Dior Miss Dior (new) Chanel Coco Noir Lalique Lalique Le Parfum Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Annick Goutal Un Matin d`Orage Terry de Gunzburg Ombre Mercure Hermes 24 Faubourg