Designeri » T-Z » Oriental Lemnos « Grupuri

Alien Essence Absolue Thierry Mugler de dama

Alien Essence Absolue Thierry Mugler de dama

Alien Essence Absolue Thierry Mugler de dama Imagini Alien Essence Absolue Thierry Mugler de dama Imagini Alien Essence Absolue Thierry Mugler de dama Imagini Alien Essence Absolue Thierry Mugler de dama Imagini Alien Essence Absolue Thierry Mugler de dama Imagini Alien Essence Absolue Thierry Mugler de dama Imagini Alien Essence Absolue Thierry Mugler de dama Imagini

Alien Essence Absolue de Thierry Mugler este un parfum Oriental Lemnos de dama. Alien Essence Absolue a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Pierre Aulas. Nota de varf este iasomie; notele de mijloc sunt cashmeran si radacina de stanjenel; Notele de baza sunt pastai de vanilie, ambra alba, smirna si tamaie.

iasomie

cashmeran radacina de stanjenel

pastai de vanilie ambra alba smirna tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Alien Essence Absolue by Thierry Mugler.

Alien
The Taste of Fragrance Alien
Alien Liqueur de Parfum
Alien Sunessence EDT Legere
Shafali Fleur Rare

Alien Essence Absolue Recenziile parfumurilor

Maria25
Maria25

Mai dulce,mai cald ,mai vesel,mai indraznet decat clasicul alien..este oarecum mai tineresc dar cel clasic ramane preferatul meu .un parfum bun ,siaj si persistenta bune

ala2006
ala2006

E un parfum puternic, mult prea puternic! Pe mine ma domina si ma face sa spun ca e prea mult! Simt iasomia, vanilia, ambra dar are in el ceva mentolat de la care efectiv imi lacrimeaza ochii. O fi smirna? Din pacate nota mentolat-camforata persista chiar si dupa ce m-am spalat pe maini . Asta il face cam aspru si ma face sa simt celelalte ingrediente ca fiind sintetice.
Poate pe o piele mai tanara, de pana in 35 ani, merge mult mai bine.

alex naser
alex naser

Mi l a luat sotul confundandu l cu originalul. E un parfum opulent, solar as zice. Te invaluie in caldura cu vanilia care imbraca iasomia. Originalul pare mult mai rece, mai distant. Dupa cateva orepe pielea mea ramaneun miros dulce, de vanilie sau caramele. Iasomiaparca n o mai simt. Un parfum minunat. Sunt un fan al parfumurilor grele, opulente. Dar niciun flanker nu mi se pare atat de fascinant k originalul. Originalul e atat de simplu si totusi atat de seducator. Daca ar fi sa aleg, as alege originalul . :)

bibiutza

Revin acum ca sunt fericita posesoare a acestui parfum :) ca si aroma este greu de descris pot spune doar ca este divin...dulce ,sofisticat ,complex ...insa ca si persistenta cwl putin pe pielea mea lasa un pic de dorit...desi este un edp intense nu tine mai mult de 3-4 ore....mai slab decat womanity liquier de parfum care tine lejer 10 ore ,angel edp asemenea...alien edp si acesta din pacate pe pielea mea nu sunt precum surorile lui bombe olfactive unde nu trebuie sa reaplic pe parcursul zilei..
Pretul este un pic cam mare ptr persistenta pr care o ofera insa aroma compenseaza din plin.

bibiutza

Am testat parfumul...longevitate 5-6 h, mirosul diviiin...este greu de descris in pik dulce dar nu gen desert,ceva extraordinar cel mai frumos parfum din scurtele mele intalniri cu miresmele fine...minusul?pretul:))))

Un Alien de pe o planeta apropiata de soare, un Alien cald, aproape incandescent. E la mii de ani lumina de clasicul cu sange rece, deoarece ambra il face foarte dulce prin comparatie si sincer mi se pare chiar mai savuros si decat varianta cu caramel din seria Taste of Fragrance. Are o dulceata aparte, de o finete rara. Iasomia nu e lucrata in laborator, ci mult mai naturala, culeasa din gradina fie ea si intergalactica, iar partea lemnoasa e rafinata, subtila, deloc uscata. Cu timpul notele formeaza un miros usor pudrat ce aminteste de cel de make-up. Si iarasi, prin comparatie cu clasicul, nu e deloc plat, liniar, se modifica progresiv in contact cu pielea. Un Alien care-ti patrunde in suflet - il adori, in creier - nu-l mai poti scoate din minte, in vene - patrunde in tine si nu te mai paraseste.

L-am primit azi si sunt mai mult decat incantata.
Pe pielea mea miroase mult mai dulce decat Alien, in care simt notele lemnoase. La Essence Absolue, sunt acoperite de vanilie.
Incepe cu aceeasi iasomie tare, dupa care apare vanilia si o nota de marzipan sau migdale, nu-mi dau seama exact ce, similara celei din Ange ou Demon. Sta asa ce sta, vanilia devine tot mai pregnanta, imi aduce aminte de vanilia din Hypnotic Poison (nu din Kenzo Amour), iar in final e vanilie cremoasa, amestecata cu ambra. Un amestec divin, sincer nu credeam sa-mi placa atat de mult. Nu-l pot plasa mai jos sau mai sus decat Alien, le iubesc pe amandoua.

cristina
cristina

Putin mai "cuminte" si usor mai aspru decat varianta clasica datorita smirnei. L-as pune pe locul 2 dupa varianta clasica TM . Cred ca o sa renunt la o pereche de pantofi ca sa-l cumpar! Grea boala!

irinaandrohovici
irinaandrohovici

Pentru mine a fost ...WOW! Prima impresie a fost una gen Tic-Tac, floral si usor mentolat, mijlocul mi-a amintit de Ange ou Demon- Givenchy, iar baza a ramas pe pielea mea cam ca Kenzo Amour. Daca e sa fac un gen de analogie "textila", e mai spre catifea decat spre matase.
E pentru vreme racoroasa, cred ca merge oarecum si seara-vara. Dar e musai numai pentru cine iubeste parfumurile opulente, grele, altfel sigur faci rost de o durere de cap.

Daisy17
Daisy17

hmmm..de mult nu am mai purtat acelasi parfum doua zile la rand..de data asta se pare ca m-am indragostit rau.. e minunat parfumul, un Alien ceva mai cremos, mai vanilat pe notele de final, imi aduce aminte de TOF, desi parca e mai longeviv si mai delicat. E ciudat ce mi se intampla, cam la doua ore de la aplicare eu nu il mai simt, insa mi s-a spus ca ramane o "dara" de parfum in urma mea..pe mana il simt chiar si dupa 10 ore..parerea mea e ca e un Alien imbunatatit, mie in momentul de fata imi place cel mai mult dintre toate flankerele.

ralucucky

Am primit o mostra din acest parfum chiar ieri, recunostinta vesnica prietenului meu care intamplator se afla in Londra si a fost de acord sa mearga la Selfridge's fara sa ii promit prea multe in schimb :) Deci cum e? Pe pielea mea, parca nu e la fel de puternic precum originalul. In schimb, se apropie ca miros mai degraba de varianta Taste of fragrance. Este puternic la inceput, dar dupa o ora devine mult mai cremos. Nu mi s-a parut chiar asa de intens cum ii spune numele. Sa fiu sincera, ma bucur ca nu l-am rugat sa imi cumpere o sticla intreaga, pentru ca avand deja ToF si varianta clasica, acesta nu mi se pare ceva iesit din comun (iar pretul este destul de mare). Raman la concluzia ca niciunul dintre flankere nu va ajunge din urma "originalul", cel putin nu pe pielea mea.

ralucucky

Oooaaaa! Mi s-au bulbucat ochisorii mai ceva ca la prietenele tetrapode :)) Vreau, vreau, vreau! Acum.

tubykap20
tubykap20

Hmmmmm.... Sa mai zic? Deja am salariul injumatatit pana la sfarsitul anului din cauza wishlist-ului...Sunt sotto ca intru in 2013 cu portofelul gol si dressing-ul mai plin cu parfumuri decat cu tzoale!

Eau De Parfum 1oz
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Eau De Parfum for women 1 oz Refillable
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Eau De Parfum for women 1 oz Refillable
EDP Mini 0.17oz
Thierry Mugler Variety by Thierry Mugler 4 Piece Mini Variety Set With Angel eau de Parfum .17 oz Angel EDT .1 oz Alien eau de Parfum .2 oz Alien Essence Absolue .2 oz And All Are Minis for Women
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Eau De Parfum for women 2 oz Refill
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Eau De Parfum for women 2 oz Refill
Eau De Parfum 2oz
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Eau De Parfum tester for women 2 oz Refillable
Eau De Parfum 2oz
Alien Essence Absolue by Thierry Mugler Eau de Parfum Intense Refill 2 oz for Women
ThePerfumeSpot.com
Eau De Parfum 2oz
Alien Essence Absolue by Thierry Mugler, 2 oz Eau De Parfum Intense Refill for Women
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Eau De Parfum for women 2 oz Refillable
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Eau De Parfum for women 2 oz Refillable
Eau De Parfum 2oz
Alien Essence Absolue by Thierry Mugler Eau de Parfum Intense Refillable Spray 2 oz for Women
Eau De Parfum 1oz
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Eau De Parfum Intense The Refillable Stones Spray 30ml 1oz
Eau De Parfum 2oz
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Eau De Parfum Intense Refill Bottles 60ml 2oz
Eau De Parfum 2oz
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Eau De Parfum Intense The Refillable Stones Spray 60ml 2oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler Alien Essence Absolue fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler Alien Essence Absolue, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Alien Essence Absolue dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Alien Essence Absolue de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Dior Addict Christian Dior Hypnotic Poison Chanel Allure Sensuelle By Kilian Back to Black Kenzo Kenzo Amour Lancome La Vie Est Belle Christian Dior Miss Dior Le Parfum Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Dune Robert Piguet Visa 2007 Thierry Mugler Alien Liqueur de Parfum Bottega Veneta Bottega Veneta Chanel Chance Eau de Toilette Guerlain Insolence Eau de Parfum Givenchy Ange ou Demon Chanel Coco Mademoiselle Guerlain Shalimar Parfum Initial