Designeri » T-Z » Oriental Vanilat « Grupuri

Angel Thierry Mugler de dama

caramel
cacao
Angel Thierry Mugler de dama Videouri Angel Thierry Mugler de dama Videouri Angel Thierry Mugler de dama Videouri
Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini Angel Thierry Mugler de dama Imagini

Angel de Thierry Mugler este un parfum Oriental Vanilat de dama. Angel a fost lansat in 1992. Angel a fost creat de Olivier Cresp si Yves de Chirin. Notele de varf sunt pepene, nuca de cocos, mandarina, cassia, iasomie, bergamot si vata de zahar; notele de mijloc sunt miere, caisa, mure, prune, orhidee, piersica, iasomie, lacramioare, fructe rosii si trandafir; Notele de baza sunt boabe de tonka, ambra, paciuli, mosc, vanilie, ciocolata amaruie si caramel. Acest parfum este castigatorul premiului FiFi Award Hall Of Fame 2007.

pepene nuca de cocos mandarina cassia iasomie bergamot vata de zahar

miere caisa mure prune orhidee piersica iasomie lacramioare fructe rosii trandafir

boabe de tonka ambra paciuli mosc vanilie ciocolata amaruie caramel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Angel by Thierry Mugler.

The Taste of Fragrance Angel
Angel Eau de Toilette
Nuits de Noho
Jasmin di Giava
Patchouli Intense

Angel Recenziile parfumurilor

LJackie
LJackie

greoi cu un iz puternic de crin dandu mi senzatia ca as fi intr o biserica catolica...si da..e incearca si greata.

Sorana P
Sorana P

il am dar fac parte din categoria celor care nu il iubesc. nu imi pot explica de ce....pur si simplu nu rezonez cu el...

cateyes
cateyes

Angel este de fapt un dracusor neastamparat, temperamental si egoist, care vrea sa se distinga de ceilalti si sa iasa din matricea sa si fie vorba intre noi, are si cu ce. E agresiv, dulce pana la refuz si isi arata cornitele de care ori are ocazia- in cazul acestui parfum, un paciuli care parca da pe afara. Mie imi place. Il accept asa, ma accepta si el pe mine si ne intelegem mai ales in anotimpurile reci pentru ca in rest, sigur e un ingeras, sta cuminte in sertarul comodei, planuind timpul potrivit ca sa fie poznas, sa mi se bage sub piele si sa se impuna cum stie el mai bine.

Ivy
Ivy

Pe Angel il poti ura cu pasiune, il poti adora sau, ca mine, poti avea cu el o relatie de tip love and hate. Uneori il port in fiecare zi, alteori nu ma ating de el cu lunile.
Nu este angelic deloc. Sau, poate, este un inger decazut si hedonist, caruia il place sa se infrupte cu dulciuri lipicioase si fructe zemoase. Mierea, cocosul, ciocolata, caramelul, vata de zahar si tonka l-ar fi putut transforma intr-o bomba lesinator de dulce, dar vine paciuli si ii mai ia din avant. Dar, si el, e din belsug si destul de greoi.

Andreeamaria
Andreeamaria

Nu am decat un singur cuvant de spus despre Angel: magnific.
Un parfum cameleonic,deloc dulce,desi,observ ca asta e caracterizarea cea mai des intalnita. Este o combinatie nedefinita,care se transforma pe parcursul zilei.Se adapteaza pielii,temperaturii,starii de spirit. La inceput, socant,se preschimba intr-o "amintire" a tot ce iubesti si iti doresti pe lume.
Pentru mine,the one and only,forever:)

ramorariu
ramorariu

Inspaimantator de dulce. Desi...de la atata dulceata...parca vriaza spre ...sarat.. Pentru o iubitoare de florale aerisite..sau nu..acest parfum e un pamatuf infipt direct in trahee... Insa prietenul meu are Angel..si versiunea masculina a acestui parfum e adorata mea.

IuliaZsa
IuliaZsa

Pentru mine casa Mugler are cele mai interesante si frumoase parfumuri din categoria mainstream, preferatul meu este Alien.

Angel este un parfum complex si revolutionar, datorita lui avem categoria de parfumuri gurmande, parfumul fiind un pionier care a pornit o intreaga avangarda parfumistica.

Angel este un parfum destul de iubit si purtat, dar eu nu-l pot purta din pacate si am incercat de multe ori sa ma obisnuiesc cu el, dar nu reusesc, cred ca o sa-i dau pace si o sa optez pentru apa de toaleta.

Parfumul fiind un gurmand este compus din toate dulcegariile pe care le poti gasii: vata de zahar roz, miere combinata cu caramele, lapte de cocos varsat peste ciocolata, si fructe dulci in frunte cu pepenele galben, toate fiind conduse de un paciuli aspru si persistent. Mirosul parfumului este extrem de dulce ,greu si liniar, usor nefinisat din cauza paciuliului, dar unic si special in acelasi timp.

Angel este un parfum cu personalitate, care nu da bine pe oricine, il vad purtat de o tipa eleganta care fumeaza, deoarece mirosul de fum ii mai taie din dulceata si il completeaza foarte bine.

Valentina29
Valentina29

Un parfum dulce, greoi.... Deci automat a intrat in colectia mea de parfumuri! Pare potrivit iernii dar eu il port si vara. Parca pe caldura nu mai este atat de intepator.. Nu ma ia ameteala de la el... Dar asta tine de pH-ul fiecaruia. Un clasic. Un must !!!

bibiutza

Love.....love.....love.....astea imi sunt cuvintele care imi vin primele pe buze cand ma gandesc la angel....il iubesc cand aspru ,cand cald ...cand ma dojeneste cand ma imbratiseaza ; nu ma intereseaza parerea unora care spun ca este de prost gust sa porti parfumuri tari...din contra eu sunt fericita xa este persistent si nu trebuie sa reaplic pe parcursul zilei .
Am ascunsa bine in dulap o cutiuta cu parfumelul si o crema de corp .:)
Am terminat recent o sticluta de 50 ml si acum suntem in pauza ca sa reaprindem flama amorului mai cu foc mai tarziu.

miha.vld
miha.vld

Asemanarea cu Wish consta doar in faptul ca ambele au caramel.Angel e un caramel sofisticat,nici vorba sa-l confunzi cu Wish daca-l mirosi pe strada la careva.
Bineinteles ca este un parfum "love or hate".Persistenta uimitoare,siaj la fel!
De testat cel putin de 2 ori inainte de a-l cumpara.Eu l-am primit cadou si abia la a3a purtare mi-am dat seama ca sunt indragostita ,de fapt!

Elena Helen
Elena Helen

L-am primit cadou acum 10 ani ,nu stiu de ce nu mi-a placut,am pastrat sticla .E pretioasa.

laura24

Cand l-am primit de la sora mea noroc ca era plecata in Londra si nu a vazut cum m-am dus direct la baie si m-am frecat cu periuta pe incheietura ca sa scap de miros.
Dureri de cap toata ziua.PEPENE si atat am simtit eu.O tona de pepene care acopera tot ceea ce facea din el un parfum s-ar zice atragator.
Dar gusturile nu se discuta...

andrasb
andrasb

L-am retestat dupa 10 ani, gandindu-ma ca poate mi s-a schimbat ceva in "aparatul" olfactiv ca sa-l faca mai suportabil. Nici gand! Agresiv (nu dulce, dar agresiv), gretos pana la lesin (si doar un puf in parfumerie a fost de-ajuns), fara nicio pretentie de rafinament sau eleganta, discretie sau decenta. Dar e bine construit si isi are locul lui bine stabilit in galeria parfumurilor "mari".
P.S. Dupa ce l-am incercat, sotul m-a rugat sa scot mana afara pe geam cat am mers cu masina pana acasa... iar in celelalte magazine in care am intrat, imi venea sa cer scuze oamenilor ca port asa ceva. Chin.

Gia
Gia

Iulianada , ai mare dreptate , sunt fumatoare si Angel imi vine ca o manusa :)

raluca maria
raluca maria

parfumul meu preferat! nu imi lipseste niciodata si sunt etern indragostita de acest parfum. pentru mine Angel inseamna copilarie, ciocolata, fericire. Efectiv sunt "dependenta" de Angel si pana acum nici un alt parfum nu a reusit sa concureze cu el.
dragoste la prima vedere, dragoste eterna...

Adelinasworld
Adelinasworld

Angel este ca un copil cu bucle aurii si obraji roz bombon ce se plimba de colo, colo pus pe sotii. Isi plimba degetele lipicioase de la vata pe bat pe vitrinele proaspat lustruite, varsa nuca de cocos pe care ai pregatit-o pentru a face o prajitura, apoi se indreapta spre borcanul cu miere si cand ii dai o lingurita, te rasplateste cu cel mai frumos zambet. Nu poti sa il certi, vrei doar sa ii saruti obrajii piersicii si poate ii mai dai si o bucatica de ciocolata.

MariaMoldovan
MariaMoldovan

Nici eu nu il percep ca fiind dulce. Dar poate e gretos pentru unele persoane, putin "artificial" si ideea poate fi asociata cu explicatia ca e dulce. Dar nu e.
In schimb pentru mine e fermecator. Il ador!

laura24

Nu mi se pare un parfum dulce.Eu simt lotus in compozitie care de fapt nu e trecut ,,,,,.imi plac parfumurile dulci doar sa nu contina lotus sau magnolie.E ciudata perceptia mea.Nu am patit chestia asta cu nici un parfum dulce.Pur si simplu a trebuit sa ma frec cu periuta pe incheietura dupa ce am facut dus si nu am scapat de miros pana a doua zi.
Nici macar nu pot sa il compar cu Kenzo jungle mai degraba cu chance chanel care imi displace la fel de mult.
Probabil pepenele e de vina.

bibiutza

un parfum ciudat....dupa ce se aseaza cateva ore mie imi lasa impresia unui parfum masculin ...dulce agresiv care da dureri de cap
....am uitat sa spun ca le suport fără să cragnesc atât de mult îmi place parfumul asta....

manuelag
manuelag

nici nu ma mira ca e atat de controversat...personal consider ca trebuie sa ai rabdare sa-l cunosti. exact ca si cu un copil. o data ce ai trecut de aceasta etapa, poate deveni un parfum semnatura, fara ,,doar si poate''. initial nu am pulverizat decat o singura data si cu zgarcenie(mi-a fost sincer teama dupa recenziile citite). incredibil ce stare de bine...exact cum spunea mai sus rose_selavie...baloane, copii, vata pe bat. pe pielea mea simt ciocolata amaruie si miere, ca mai apoi sa le ia locul ambra. dupa opt ore inca il mai simt, insa de data aceasta este delicios si pudrat si nu cred ca am mai simtit pana acum o astfel de combinatie de miresme pe piele.
daca ar fi sa-l aseman cu wish-ul, ar fi doar in primele faze, dar , dupa mine, sunt doua povesti total diferite.

eu_alin1
eu_alin1

angel este un parfum dulce,puternic varianta masculina seamana destul de mult cu angel.
este foarte persistent si are un silaj enorm.un parfum deosebit!!!

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Acest parfum este intr-adevar o mare reusita parfumistica, dovada fiind popularitatea sa neintrecuta si faptul ca oriunde pe glob il vei simti si te va incanta. Este un parfum tare si puternic, pe pielea mea se simte ciocolata amara si paciuli. Mi-l doresc si imi vine greu sa mi-l cumpar pentru ca este prea popular si prea intalnit pretutindeni, asa ca prefer sa optez pentru ceva mai greu de intalnit la tot pasul. Imi place persistenta lui opulenta. Nu ii simt latura gurmanda ci mai degrama pe cea intensa, masculina. Ii voi ceda, oare ??? De cate ori il adulmec pe vreo colega ma decid sa mi-l iau si inevitabil sfarsesc luandu-mi in loc un Chanel sau un Guerlain...

Problema cu Angel nu e parfumul in sine, ci faptul ca purtandu-l des, ca semnatura, zi de zi, fiind foarte greu si intens iti va modifica in timp perceptia si vei respinge parfumurile mai usoare, mai delicate care ti se vor parea banale, fara niciun pic de personalitate. Asta am patit eu intr-un timp, cat l-am purtat mai des. Si e pacat, pentru asta il condam pe Angel, este un egocentric fara seaman, o stea, o diva!
Parfumul e dominat pe de-a-ntregul de paciuli, trebuie nu doar sa accepti nota, nu s-o placi, ci sa fie printre favoritele tale ca sa poti purta parfumul asta. Cine a avut vreodata o sticluta de ulei esential de paciuli, va fi de acord cu mine ca nota dominanta din Angel miroase foarte natural. Apoi, pe sub frunzele de paciuli se disting tonuri foarte dulci de caramel, miere, fructe si ciocolata. De altfel Thierry l-a creat ca amintire a propriei copilarii fericite. Este un parfum vesel, gurmand, cald, aproape matern. Azi il port rar, trebuie sa-l aplic pe haine, nu pe piele, exclus pe gat si decolteu, as colapsa probabil :))). Dar ma tenteaza sa-mi mai iau si Angel Brume pour les cheveux, bruma pentru par care miroase mai fin.
Un milion de baloane colorate se ridica pe cerul albastru de-asupra parcului de distractii. Copii rad in carusele si mananca vata pe bat. Asta e Angel.

angel
angel

Parfumul meu semnatura!!! Ador creatiile GENIULUI Thierry Mugler!!!

craitza
craitza

Este un parfum dulce ,aromat,agresiv chiar,insa nu este gretos.Imi place amestecul dulce senzual care se dezvaluie dupa un oarecare timp.Cred ca este o buna optiune pentru zilele si mai ales serile mohorate si reci.

iulianada
iulianada

Prea dulce pentru mine...poate l-as purta in iernile geroase,la fel si kenzo-jungle. Cred ca e un parfum destinat fumatoarelor.

EDP Mini 0.17oz
Eau De Toilette 1oz
Angel by Thierry Mugler EDT Spray Rubber Bottle 1 oz for Men
Angel by Thierry Mugler EDT Spray Rubber Bottle 1 oz for Men
Eau De Toilette 1.7oz
Angel Cologne by Thierry Mugler, 1.7 oz Eau De Toilette Spray Rubber Flask for Men
Angel by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray .8 oz Unboxed for Women
Angel by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray .8 oz Unboxed for Women
Deodorant 1.7oz
Angel by Thierry Mugler Deodorant Roll-On 1.7 oz for Women
Angel by Thierry Mugler Deodorant Roll-On 1.7 oz for Women
Angel Cologne by Thierry Mugler, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Refill for Men
Angel Cologne by Thierry Mugler, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Refill for Men
Eau De Toilette 3.4oz
Angel Pure Energy Cologne by Thierry Mugler, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Deodorant 3.4oz
Angel Deodorant by Thierry Mugler, 3.4 oz Deodorant Spray for Women
Angel Deodorant by Thierry Mugler, 3.4 oz Deodorant Spray for Women
Eau De Parfum 0.5oz
Thierry Mugler Angel Eau De Parfum for women 0.5 oz Refillable
Thierry Mugler Angel Eau De Parfum for women 0.5 oz Refillable
Gift Set 8oz
Thierry Mugler Angel Stars in the Sky Gift Set I. Eau De Parfum 0,8 oz Eau De Parfum 0,2 oz
Angel by Thierry Mugler EDT Spray Rubber Bottle 1.7 oz for Men
Angel by Thierry Mugler EDT Spray Rubber Bottle 1.7 oz for Men
Eau De Toilette 3.4oz
Angel Cologne by Thierry Mugler, 3.4 oz Eau De Toilette Eco Refill Bottle for Men
Angel by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray Refillable .8 oz Unboxed for Women
Angel by Thierry Mugler Deodorant Spray 3.4 oz for Women
Angel by Thierry Mugler Deodorant Spray 3.4 oz for Women
StrawberryNET.com
Eau De Parfum 1oz
Thierry Mugler Angel Eau De Parfum Spray Les Parfums De Cuir Leather Edition 30ml 1oz
Eau De Parfum 0.8oz
Thierry Mugler Angel Precious Star 20th Anniversary Eau De Parfum for women 0.8 oz
Angel Comet by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 1.4 oz for Women
Angel by Thierry Mugler EDT Spray Rubber Bottle 3.4 oz Tester for Men
Angel by Thierry Mugler, .8 oz Eau De Parfum Spray for Women
Angel by Thierry Mugler, .8 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 1.1oz
Angel by Thierry Mugler Liquer de Parfum eau de Parfum Spray 1.1 oz Edition 2013 for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Angel by Thierry Mugler EDT Spray Rubber Bottle Refillable 3.4 oz Tester for Men
Eau De Toilette 1.4oz
Angel Comet by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 1.4 oz Body Lotion 3.5 oz Pouch for Women
Angel Perfume by Thierry Mugler, .8 oz Eau De Parfum Spray Refillable for Women
Angel Perfume by Thierry Mugler, .8 oz Eau De Parfum Spray Refillable for Women
Angel by Thierry Mugler, .8 oz Eau De Parfum Spray Refillable for Women
Angel by Thierry Mugler, .8 oz Eau De Parfum Spray Refillable for Women
Eau De Toilette 1.4oz
Angel Perfume by Thierry Mugler, 1.4 oz Eau De Toilette Spray Refillable for Women
Angel by Thierry Mugler EDT Spray Refill 3.4 oz for Men
Angel by Thierry Mugler EDT Spray Refill 3.4 oz for Men
Beauty Encounter
Eau De Parfum 1oz
Angel The Fragrance of Leather by Thierry Mugler
Angel The Fragrance of Leather by Thierry Mugler
Gift Set 8oz
Thierry Mugler Angel Gift Set XXIX. Eau De Parfum 0,8 oz Body Milk 3,4 oz Shower Gel 1 oz Body Lotion 0,33 oz
Angel Cologne by Thierry Mugler, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Rubber for Men
Angel Cologne by Thierry Mugler, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Rubber for Men
Angel Pure Wood Cologne by Thierry Mugler, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Angel Pure Wood Cologne by Thierry Mugler, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Gift Set 8oz
Thierry Mugler Angel Gift Set XI. Eau De Parfum 0,8 oz Body Milk 3,4 oz Cosmetic Bag
Gift Set 8oz
Thierry Mugler Angel Gift Set XVI. Eau De Parfum Refillable 0,8 oz Body Milk 3,4 oz Shower Gel 1 oz
Gift Set 0.8oz
Angel by Thierry Mugler, 2 Piece Gift Set for Women with .8 oz
Angel by Thierry Mugler, 2 Piece Gift Set for Women with .8 oz
Eau De Parfum 0.8oz
Angel by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray Refillable .8 oz 20Th Anniversary Edition-Brilliant Star for Women
Beauty Encounter
Eau De Parfum
Angel The Taste of Fragrance by Thierry Mugler for Women
Angel The Taste of Fragrance by Thierry Mugler for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler Angel fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler Angel, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Angel dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Angel de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Hypnotic Poison Lancome La Vie Est Belle Thierry Mugler Womanity Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Chanel Allure eau de parfum Givenchy Ange ou Demon Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Kenzo Kenzo Amour Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Allure Sensuelle Thierry Mugler Alien Christian Dior Midnight Poison Christian Dior Dior Addict By Kilian Back to Black Christian Dior J`adore Thierry Mugler Alien Essence Absolue Jimmy Choo Jimmy Choo Givenchy Very Irresistible Sensual Dolce&Gabbana The One Nina Ricci Nina