Designeri » T-Z » Oriental Vanilat « Grupuri

Angel Eau de Toilette Thierry Mugler de dama

Angel Eau de Toilette Thierry Mugler de dama

Angel Eau de Toilette Thierry Mugler de dama Videouri
Angel Eau de Toilette Thierry Mugler de dama Imagini Angel Eau de Toilette Thierry Mugler de dama Imagini Angel Eau de Toilette Thierry Mugler de dama Imagini

Angel Eau de Toilette de Thierry Mugler este un parfum Oriental Vanilat de dama. Angel Eau de Toilette a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Amandine Marie. Notele de varf sunt bergamot si piper roz; notele de mijloc sunt fructe rosii si pralina; Notele de baza sunt mosc, paciuli, cedru de Virginia si vanilie.

bergamot piper roz

fructe rosii pralina

mosc paciuli cedru de Virginia vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Angel Eau de Toilette by Thierry Mugler.

Angel
Innocent
Capriccio
Eau Suave

Angel Eau de Toilette Recenziile parfumurilor

Valentina29
Valentina29

Am intrat in posesia acestei ape de toaleta minunate. Aveam EDP dar varianta asta mai lejera de Angel m-a cucerit definitiv si iremediabil. Un parfum dulce, senzual, sexy... Imi place sa simt fructele rosii, bergamota si piperul.. Of Doamne.. Ce parfum perfect!!! 10+++

Nu am putut purta niciodata Angel EDP, fiindca imi crea senzatia de inecacios, mi se punea un nod in gat (la propriu) si ma durea capul. Si era duuuulce, Doamne, exagerat de dulce!
Am descoperit Angel EDT cand si-a comandat o colega un esantion. L-am probat foarte sceptica dar, recunosc, m-a dat pe spate. Supradoza de paciuli din EDP a disparut, acum e chiar placuta, a disparut si excesul de zahar caramelizat care-mi muta nasul, a ramas o licoare extrem de frumoasa, in care vanilia, paciuli si moscul se completeaza de minune (pe pielea mea). Demult nu am mai avut un parfum de care sa ma declar indragostita. Acum il am. Merci beaucoup, Thierry Mugler!

bibiutza
bibiutza

Varianta edt este superbaaaa.....mai dulce .....dar un dulce inocent in timp ce edp este sora cu cornite puse pe nazbatii...imi place maxim , mi se potrivestemai bine..ai lipseste acea nota tare ,aspra cred ca paciuli ceea ce il face mai blajin si savuros ca o portie de tort de ciocvolata desi esti la dieta.....
Nota 10 cu plus

maeda
maeda

Nu stiu de ce, cu parfumurile lui TM, lucrurile sunt albe sau negre: iti plac sau nu iti plac. Eu iubesc Angel. Si edp si edt. Edt imi exprima multa frumusete, inocenta, senzualitate, prospetime. Se deschide cu note fructate, pentru ca mai tarziu sa simt dulceata pralinelor, apoi vanilia si moscul. Imi place ca nu este greoi, asa ca il pot purta la serviciu fara teama ca i-ar putea lua durerea de cap pe colegii mei. Angel edt este pur si simplu minunat.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler Angel Eau de Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler Angel Eau de Toilette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Angel Eau de Toilette dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Angel Eau de Toilette de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Christian Dior Miss Dior Le Parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Christian Dior Hypnotic Poison Agent Provocateur Agent Provocateur Thierry Mugler Angel Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Allure Sensuelle Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Givenchy Ange ou Demon Thierry Mugler Alien Essence Absolue Kenzo Kenzo Amour Le Parfum Thierry Mugler Alien Chanel Chance Eau de Toilette Lancome La Vie Est Belle Jimmy Choo Jimmy Choo Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Robert Piguet Petit Fracas