Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Angel Garden Of Stars - Le Lys Thierry Mugler de dama

Angel Garden Of Stars - Le Lys Thierry Mugler de dama

miere
acvatic
Angel Garden Of Stars - Le Lys Thierry Mugler de dama Imagini Angel Garden Of Stars - Le Lys Thierry Mugler de dama Imagini Angel Garden Of Stars - Le Lys Thierry Mugler de dama Imagini Angel Garden Of Stars - Le Lys Thierry Mugler de dama Imagini Angel Garden Of Stars - Le Lys Thierry Mugler de dama Imagini Angel Garden Of Stars - Le Lys Thierry Mugler de dama Imagini Angel Garden Of Stars - Le Lys Thierry Mugler de dama Imagini Angel Garden Of Stars - Le Lys Thierry Mugler de dama Imagini Angel Garden Of Stars - Le Lys Thierry Mugler de dama Imagini

Angel Garden Of Stars - Le Lys de Thierry Mugler este un parfum Oriental Floral de dama. Angel Garden Of Stars - Le Lys a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Christine Nagel. Notele de varf sunt note fructate, zambila, nufar si lacramioare; notele de mijloc sunt nucsoara, miere si chimion; Notele de baza sunt ambra, paciuli si vanilie.

note fructate zambila nufar lacramioare

nucsoara miere chimion

ambra paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Angel Garden Of Stars - Le Lys by Thierry Mugler.

Noel au Balcon

Angel Garden Of Stars - Le Lys Recenziile parfumurilor

Eu n-am simtit aici deloc nucsoara (mai bine, nu ma dau in vant dupa ea), iar lacrimioara era complet acoperita de miere. Pe mine se deschide gurmand, notele acelea fructate seamana a bombonele si nu pot spune ca ma incanta, nefiind adepta parfumurilor de acest gen. Din fericire, nota de miere zaharisita trece relativ repede, raman vanilia si paciuli.
Nu simt nici nufarul (habar n-am, de fapt, cum ar trebui sa miroasa...), doar un iz scurt de chimion.
Vara radiaza foarte tare, sau poate asa il percep eu, din cauza notelor fructat-gurmande. L-am folosit mai putin decat pe "fratele" lui Pivoine Angel, dar e foarte frumos si persista bine de tot.
Fiind la 25 ml, n-am avut timp sa ma plictisesc de el. :)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Le Lys fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Le Lys, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Angel Garden Of Stars - Le Lys dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Angel Garden Of Stars - Le Lys de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Agent Provocateur Agent Provocateur Christian Dior Pure Poison Elixir Yves Saint Laurent Opium Agent Provocateur L'Agent Chanel Allure Sensuelle Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Prada Prada (Amber) Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Dior Addict Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Cartier Baiser Vole Calvin Klein Obsession Christian Dior Poison Thierry Mugler Alien Essence Absolue Cerruti 1881 Lorenzo Villoresi Teint de Neige Lacoste Lacoste Pour Femme Etat Libre d`Orange Putain des Palaces