Designeri » T-Z » Pielarie « Grupuri

Angel Les Parfums de Cuir Thierry Mugler de dama

Angel Les Parfums de Cuir Thierry Mugler de dama

cacao
Angel Les Parfums de Cuir Thierry Mugler de dama Videouri

Angel Les Parfums de Cuir de Thierry Mugler este un parfum Pielarie de dama. Angel Les Parfums de Cuir a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt pepene, nuca de cocos, pielarie, mandarina, cassia, iasomie, vata de zahar si bergamot; notele de mijloc sunt stanjenel, caisa, pielarie, miere, coacaze negre, prune, piersica, orhidee, fructe rosii, iasomie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt boabe de tonka, ambra, paciuli, pielarie, vanilie, mosc, caramel si ciocolata amaruie.

pepene nuca de cocos pielarie mandarina cassia iasomie vata de zahar bergamot

stanjenel caisa pielarie miere coacaze negre prune piersica orhidee fructe rosii iasomie lacramioare trandafir

boabe de tonka ambra paciuli pielarie vanilie mosc caramel ciocolata amaruie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Angel Les Parfums de Cuir by Thierry Mugler.

Angel

Angel Les Parfums de Cuir Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

am avut un flacon de angel acum vreo 2 ani, în toamnă. îmi plăcea cu intermitențe, însă îmi ajunsese indispenabil. dimineața, mă scotea din sărite patchouliul nervos, la fel de nervos ca goana mea după autobuzul care mă ducea la primul meu job. spre prânz, își lua o mască bonomă, mieroasă, o mimă de femeie pe care nu o poți citi, iar asta nu te incită, te plictisește. în dry-down devenea ciocolată-cu-cocos, baton bounty un pic uscat, învechit, prăfos. și totuși, all in all, angel era un... gourmand feroce, un punct pe i. mi-l aminteam delicios și îndrăzneț, cu toate toanele lui de înger mofturos :). când am citit notele care intră în compoziția acestui flanker, mi-am imaginat că licoarea aurie, iar nu albastră, o să-mi poarte noroc în găsirea unei versiuni adecvate accepțiunii mele de ”înger bodyguard” și nu m-am înșelat: în primul rând, nota de pielărie (cu care, recunosc, nu prea am experiență, nu știu niciodată exact ce să aștept din partea ei) îmi pare că anulează senzația aceea de prăfos din dry down. apoi, modul în care sunt dozate fructele în raport cu patchouliul pune mult mai bine în valoare ciocolata: nu vizualizez o tablă compactă de ciocolată menaj, ci un castronel în care am pregătit, cu grijă, glazură. în continuare, îl văd și simt ca pe un parfum statement: o armură, aproape. de purtat când nu știi de unde să iei încrederea în sine.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler Angel Les Parfums de Cuir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler Angel Les Parfums de Cuir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Angel Les Parfums de Cuir dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Angel Les Parfums de Cuir de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Kenzo Kenzo Amour Thierry Mugler Alien Essence Absolue Lalique Lalique Le Parfum Calvin Klein Obsession Cartier La Panthere Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Insolence Eau de Parfum Yves Saint Laurent Elle Givenchy Hot Couture Amouage Fate for Women Lalique Encre Noire Pour Elle John Galliano John Galliano Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Shalimar Parfum Initial Estée Lauder Youth-Dew Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Agent Provocateur Agent Provocateur Kenzo Flower by Kenzo Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Memoir Woman