Designeri » T-Z » Oriental Vanilat « Grupuri

Innocent Thierry Mugler de dama

Innocent Thierry Mugler de dama

nuci
migdale
Innocent Thierry Mugler de dama Imagini Innocent Thierry Mugler de dama Imagini Innocent Thierry Mugler de dama Imagini Innocent Thierry Mugler de dama Imagini

Innocent de Thierry Mugler este un parfum Oriental Vanilat de dama. Innocent a fost lansat in 1998. Creatorul acestui parfum este Laurent Bruyere. Notele de varf sunt mandarina si bergamot; notele de mijloc sunt coacaze negre, migdale si fructe rosii; Notele de baza sunt ambra, mosc alb si pralina.

mandarina bergamot

coacaze negre migdale fructe rosii

ambra mosc alb pralina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Innocent by Thierry Mugler.

Angel Eau de Toilette

Innocent Recenziile parfumurilor

Sunt la a treia testare, deci ma pot incumeta sa scriu o recenzie.
Mie imi seamana a Angel EDT, cu note de varf mai citrice, dar cu acelasi dry-down care ma innebuneste si-mi vine sa-l tot miros. Mi s-a sugerat ca ar fi similar cu Molinard-Nirmala, dar Nirmala are mult mai multe similitudini cu Angel EDP, sau cel putin asa percep eu (multumesc din suflet, Maria!!) Dar, cum Angel EDP nu-mi place deloc...
Innocent e ... nu chiar inocent. Addict si Rose au dreptate, se deschide fresh si vireaza spre vanilat. Fara nici o legatura cu Lolita Lempicka, mie chiar imi evoca o Lolita moderna: aparent nevinovata, dar sexy pana la Dumnezeu si inapoi. Desi am depasit demult varsta Lolitelor, parfumul acesta ma incita si intra pe primul loc al achizitiilor din viitorul apropiat (desi am promis solemn ca macar o luna nu mai iau nimic!!)

Este un fratior al celebrului Angel, ce nu contine paciuli, dar combinatia notelor face sa para ca ar contine. Este usor aspru, insa si zemos in acelasi timp, de la coacazele negre si fructele rosii pe care le contine.Eu il simt deci destul de racoritor si usor mentolat. Este si destul de dulce, desigur, ca doar contine praline, insa este si catifelat, de la doza redusa de migdale. Degeaba, Mugler nu se dezminte. Imi place TOT ce scoate pe piata!
Siaj redus, persistenta moderata. Nota mea: 8/10

Addict
Addict

L-am primit şi nu l-am deschis aproape un an datorită ''experienţei'' mele cu ''Angel''(neplăcută e puţin spus).Dar l-am încercat apoi în Douglas şi am fost extrem de plăcut surprinsă: chiar sunt doi fraţi cu drumuri diferite! De la deschidere(unde am perceput citricele),la mijloc şi apoi la finalul acela cu vanilie şi praline, am simţit că acest parfum mă ''îmbracă'' minunat.Acum îl folosesc ori de cate ori vreau să ''păcălesc'' anturajul,oferindu-i caramel,cand de fapt îi promisesem lămai...Şi îl port şi în serile de vară,pt.că nu este greu,dar mai ales în anotimpurile reci.

tubykap20
tubykap20

Daca ar fi mai persistent,asa cum o fac majoritatea parfumurilor casei Mugler,ar avea mari sanse sa devina parfumul meu semnatura!
Imi place mult de tot,e caldut dar nu te sufoca,e fresh-aspru dar nu te zgarie pe nari,e cuminte dar ascunde ceva...Poate exact discretia siajului il face atat de ademenitor...Daca se apropie cineva de tine la mai putin de un metru va simti o adiere subtila de caramel si coacaze si isi va dori sa se apropie mai mult, sa te adulmece. Aici e obraznicia! E purtat de bibliotecara cuminte,cu ochelarii pe nas,cu cardiganul incheiat pana la gat,dar care viseaza uneori la un baiat rau si se simte vinovata pentru asta.
Abia astept sa vina primavara pentru a-l testa si pe temperaturi mai ridicate.Cine stie ce surprize am!

Nota mea 9/10

Mie imi plac parfumurile mai puternice,dar daca stau sa il analizez "la rece",Mugler a reusit ce si-a propus privind numele parfumului!

Varianta "comestibila" a celebrului Angel creat pe vremea cand flankerele chiar isi aveau sensul. Nu poti vorbi despre Innocent fara sa-l compari cu Angel, au desigur multe in comun, dar sunt doi frati pe drumuri separate. Innocent nu contine paciuli, ceea ce din start il indeparteaza de Angel. In schimb au acelasi ADN gurmand, o savoare pralinata, vata pe bat si alte dulcegarii copilaresti.

Nuanta aceea de albastru pal, de cer cristalin e atat de amagitoare, in conditiile in care nu e nimic "aerat" in compozitie.
Se deschide cu fructe de padure zemoase, apoi apar pralinele, vanilia si migdalele care dau tonul compozitiei pana la sfarsit.

Obisnuiam sa-l port seara pe acasa, pentru mine e genul "comfort scent", dar nu-i recomand oricui sa ma urmeze :)), exista riscul de cosmare noaptea in caz de supradozaj, asa ca mai putin inseamna mai mult. Inocent? Sa fim sobri, asta e unul din cele mai sexy parfumuri ascunse sub nume inselator.

maeda
maeda

Nu imi place deloc Innocent: combinatia de ambra, mosc si migdale ma deranjeaza mult. Este si un miros putin masculin, intepator si cam atat.Categoric nu!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler Innocent fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler Innocent, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Innocent dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Innocent de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Datura Noir Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Giorgio Armani Emporio Armani Lei Tom Ford Noir de Noir Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Dior Addict Kenzo Kenzo Amour Keiko Mecheri Loukhoum By Kilian Back to Black Cartier Baiser Vole Cerruti 1881 Juliette Has A Gun Lady Vengeance Agent Provocateur Agent Provocateur Keiko Mecheri Attar de Roses Christian Dior Hypnotic Poison Givenchy Hot Couture Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Molinard Habanita