Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir Thierry Mugler de dama

Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir Thierry Mugler de dama

miere
tuberoza

Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir de Thierry Mugler este un parfum Floral de dama. Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Alexis Dadier. Parfumul prezinta tuberoza si miere.

tuberoza miere

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir by Thierry Mugler.

Lady Million Absolutely Gold

Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir Recenziile parfumurilor

Un parfum de Thierry Mugler incomparabil mai putin cunoscut ca Angel si Alien, dar deopotriva de halucinant precum cele doua. Pastrat in serie exclusivista, a fost salvat astfel de caderea in banal (banal la nivel inalt desigur, cand vorbesti de Mugler) fiind mai rar intalnit sau mentionat decat clasicele de la aceasta casa.

Ca idee, daca e sa-mi aminteasca de unul din stalpii casei Mugler, A Travers Le Miroir imi seamana pe undeva ca si concept de creatie cu Alien, nu cu Angel cel gurmand si asupritor. Are aceeasi aura magica precum Alien si de asemenea pare o creatie de laborator, lucrat in lumina de neon din praf stelar si alchimie divina.

Insa, spre deosebire de cum stim ca evolueaza Alien - adica deloc, acela fiind liniar de la un capat la altul, A Travers Le Miroir se modifica destul de mult in timp. Are un inceput impetuos datorita unei note intepatoare si usor mentolata poate de la chimion amestecat cu menta si cuisoare, rezultand un miros puternic si original, erotic as adauga. Stie cum sa-ti atraga atentia, e clar.

Evolutia lui e de sus in jos, parand a cobori de undeva din inaltul cerului catre pamant, notele devenind tot mai mari, mai clare si mai intense. Dupa aceea incepe sa se defineasca tuberoza, care prinde un contur clar abia dupa o ora de la aplicare. Este o tuberoza frumoasa, carnala, amplificata de acel ton de condimente care ii mentin stralucirea. Nu devine grea, nici incarcata, nici prafoasa, e luminoasa si are farmec.

Apoi totul e clar, apare si mierea, inconfundabila nota la felul in care e dozata. Aduce un aport dulce-floral si indulceste chipul oricum frumos al tuberozei. De luat nu o sa mi-l iau, asta pentru ca gasesc in el asemanari destul de mari cu un parfum pe care il am deja, Petit Fracas de care sunt incantata si pe care il gasesc chiar mai complex decat acesta (la tot ce am descris mai sus - ele semanand mult, adaugati note de cacao, cocos, para si gardenie, acum intelegeti de ce-l iubesc pe Petit Fracas :)?

Indiferent de acest aspect, A Travers Le Miroir merita multa atentie, e frumos. Un parfum care daca il mirosi te indeamna sa-ti deschizi portofelul. E regesc. Si un pic nepamantean, ca toate parfumurile Mugler.

Este o tuberoza la fel de extraterestra, precum iasomia din Alien! Are un strop de miere, dar si un strop de mentol care vad ca nu e listat, insa eu il simt foarte bine. De asemenea mai simt si iasomie in notele de mijloc. Este un parfum extrem de interesant, care, din pacate se gaseste foarte greu. Siaj si persistenta bune. Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Penhaligon`s Violetta Frederic Malle Carnal Flower Terry de Gunzburg Ombre Mercure Rance 1795 Rose de Rose Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Frederic Malle Lipstick Rose Serge Lutens Nuit de Cellophane Frederic Malle En Passant Puredistance Opardu Xerjoff Ibitira Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia The Vagabond Prince Enchanted Forest Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Guerlain Jardins de Bagatelle Lorenzo Villoresi Teint de Neige Atelier Cologne Vanille Insensee Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin By Kilian Back to Black Robert Piguet Alameda