Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Mirror Mirror Collection - Dis Moi, Miroir Thierry Mugler de dama

Mirror Mirror Collection - Dis Moi, Miroir Thierry Mugler de dama

lactonic
fin condimentat

Mirror Mirror Collection - Dis Moi, Miroir de Thierry Mugler este un parfum Floral de dama. Mirror Mirror Collection - Dis Moi, Miroir a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Fabrice Pellegrin. Parfumul prezinta floare de portocal, crin si lapte.

floare de portocal crin lapte

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mirror Mirror Collection - Dis Moi, Miroir by Thierry Mugler.

Mirror Mirror Collection - Dis Moi, Miroir Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Oglinda, oglinjoara, cine e cel mai frumos floral-lactonic, bunaoara?

Descopeream seria Mirror acum cativa ani si cum pe atunci tocmai ma aventuram pe teritoriul florilor albe dorind sa culeg variante impresionante, cel care mi-a atras la vremea respectiva atentia a fost A Travers Le Miroir. Dar pana la urma din varii motive nu l-am mai luat. De de curand insa le-am reincercat pe toate si iata ca acum scriu cu sticla de Dis Moi, Miroir alaturi de mine. Aici a fost love clar din start.

Intai si inainte de toate trebuie sa precizez un lucru: in toata viata mea parfumistica n-am intalnit o contradictie mai uluitoare si mai fericita: mirosul de Alien combinat cu o nota clara de lapte. I mean...wow, cine s-ar fi gandit ca merg bine? Parfumieri indrazneti exista destui, dar de cele mai multe ori contrastele te izbesc neplacut. Pellegrin in schimb a asezat intr-un echilibru perfect doua lumi total opuse.

Probabil va intrebati de ce il pomenesc totusi pe Alien. Ca structura, fel ca Alien, pare deficitar echipat cu doar trei note trecand insa cu brio testul de complexitate. Mai mult decat atat, cele doua se inrudesc olfactiv in ciuda ingredientelor diferite. Floare de portocal in loc de iasomie, de exemplu. De parca mai conteaza? Oricum sunt note floral-electrice orbitor de albe si perfect reconstituite in laboratoare SF. Florile de pe planeta Mugler au un numitor comun si anume sunt impulsive. Prezente si neschimbate din varf pana in baza, nu se ofilesc, nu palesc, ci stralucesc...semn ca nu e ceva "curat" cu originea lor. Dar de asta imi plac si ele, sinteticele.

Dis Moi, Miroir prezinta asadar un Alien acompaniat de o nota neobisnuita de lapte, dar spre deosebire de artificialitatea evidenta a notei florale mirosul de lapte e cat se poate de cald, natural si dulce. Atat de natural incat atunci cand l-am testat in parfumerie nestiindu-i notele m-a facut sa-mi imaginez automat o cana de lapte. E clar, e laptele acela teribil de realistic de la Ava Lux Milk (a carui "reteta" cuprinde mosc si vanilie). Parfumul tine si tine si tine si nu se modifica, doar paleste incet, tarziu...florile albe parca topindu-si petalele in lapte. Si cutia! Oh, vai, cutia! Cea mai frumoasa cutie ever. Are oglinzi pe toate partile si executia e perfecta (inclusiv nu lasi amprente pe ea).

Nu stiu daca surade multora sa-l stie pe sex-simbolul Alien atat de ....matern, dar va asigur, Dis Mois, Miroir is a....MILF :).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - Dis Moi, Miroir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - Dis Moi, Miroir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mirror Mirror Collection - Dis Moi, Miroir dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mirror Mirror Collection - Dis Moi, Miroir de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Dia pour Femme Oriflame Petal Quartz Parfums Berdoues Violettes de Toulouse Eau de Toilette Jardin de France Chevrefeuille Molinard Les Fleurs: Fleur de Figuier Egofacto Me Myself & I CnR Create Gemini Caron Tubereuse DSH Perfumes Wedding Bouquet Roberto Capucci Ballade a Venise Prince Matchabelli Luna Mystique Kristen Michele Fleurs Blanches