Designeri » T-Z » Citric Aromatic « Grupuri

Mugler Cologne Thierry Mugler unisex

Mugler Cologne Thierry Mugler unisex

Mugler Cologne Thierry Mugler unisex Imagini Mugler Cologne Thierry Mugler unisex Imagini

Mugler Cologne de Thierry Mugler este un parfum Citric Aromatic unisex. Mugler Cologne a fost lansat in 2001. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt neroli, bergamot si petit grain; Nota de mijloc este floare de portocal african; Nota de baza este mosc.

neroli bergamot petit grain

floare de portocal african

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mugler Cologne by Thierry Mugler.

Neroli Portofino
4711 Original Eau de Cologne
Original Vetiver
Eau Radieuse
Nio

Mugler Cologne Recenziile parfumurilor

RolRO
RolRO

Asemanarea cu Nio Xerjoff este foarte mare , evident datorita combinatiei de neroli si bergamota care sunt principalele note. Pretul e de 10 ori mai mic decat Nio, dar trebuie sa admit ca Mugler este foarte verde si foarte curat pe cand Nio este mai racoritor ,mai intepator , mai spumos, mai luxos si mai complex . Eu as da diferenta dar este o promotie la Mugler set cadou + gel de dus la 125 ml la un pret foarte mic ,bineinteles nu spun unde , si care va va putea bucura in vara asta.

Persistență 10/10

DanqaRosen

Minunat parfum, lejer și suav.Îmi evocă amintiri din copilărie când simțeam mirosul de săpun cu care se bărbierea bunicul.Un parfum care te transportă în timp.Notă 10/10,persistență 8/10

Don_John
Don_John

Eu nu îl percep ca miroase a săpun. Miroase a curat. Îmi aminteste de o dimineață de duminică,când te trezești pe la 9 și ceva și iubita ti-a făcut cafeaua și te așteaptă pe terasa îmbrăcată în cămașă ta care miroase a M. Cologne.
Verdict:
Siaj 10/10
Longevitate 5-8ore
Proectie 2m
Total 11/10 :)

sNaKey
sNaKey

Mugler Cologne este un parfum pe care-l pot purta oricând. Este atât de liniștitor și proaspăt încât acest parfum îl recomand și persoanelor care nu suportă parfumurile și revin la mine și-mi spun că le-a plăcut.

Este adevărat că miroase ca un săpun, sau ca rufe proaspăt spălate. Asta este și deviza lui Mugler, ”a făcut acest parfum după un săpun care i-a plăcut foarte mult” așa că nu te poți aștepta la altceva.

Începe cu citrice și neroli, predomină aprox 2 ore acest miros după care simt musc și vetiver (deși nu apare în note, vetiverul se simte subtil în compoziție).

Vara dau cel puțin 5-10 pufuri și nu mă deranjează nici pe mine și nici pe cei din jurul meu, deși overspray-ul este recomandat după 6 ore.

Recomand 9 / 10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler Mugler Cologne fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler Mugler Cologne, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mugler Cologne dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mugler Cologne de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Thierry Mugler A*Men Pure Havane Guerlain Guerlain Homme Intense Rasasi La Yuqawam Homme Creed Green Irish Tweed Christian Dior Dior Homme Intense Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Burberry London for Men Franck Boclet Tobacco Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Phaedon Tabac Rouge Tom Ford Tobacco Vanille Chanel Allure Homme Sport Christian Dior Fahrenheit Creed Aventus Christian Dior Dior Homme Tom Ford Grey Vetiver Hermes 24 Faubourg Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne)