Designeri » T-Z » Oriental Vanilat « Grupuri

The Taste of Fragrance Angel Thierry Mugler de dama

The Taste of Fragrance Angel Thierry Mugler de dama

cacao
caramel
The Taste of Fragrance Angel Thierry Mugler de dama Imagini The Taste of Fragrance Angel Thierry Mugler de dama Imagini The Taste of Fragrance Angel Thierry Mugler de dama Imagini

The Taste of Fragrance Angel de Thierry Mugler este un parfum Oriental Vanilat de dama. The Taste of Fragrance Angel a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt bergamot, mandarina si cacao; notele de mijloc sunt piersica, maracuia si caisa; Notele de baza sunt paciuli, vanilie, ciocolata mexicana si caramel.

bergamot mandarina cacao

piersica maracuia caisa

paciuli vanilie ciocolata mexicana caramel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about The Taste of Fragrance Angel by Thierry Mugler.

Angel

The Taste of Fragrance Angel Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Ei bine, am dorit sa probez in paralel varianta princeps si Taste of Fragrance pentru o mai buna comparatie intre cele doua.
Asadar, primul, dupa cum il stie deja toata lumea are un debut intens, cu mult paciuli, miere si ciocolata neagra, un debut strident si dulce. Mie imi place. Are un caracter pe gustul meu...incapatanat si dificil.
Cel de-al doilea seamana si nu prea. Este un fartior mai mic, mai putin strident si multa cacao adaugata in compozitie. De la atata cacao devine gurmand si mai usor purtabil, insa stii bine ca sunt frati...si seamana mult...daca ar culori pe primul l-as vedea fuchsia, acel roz aproape neon, cu mult caracter si putini fani, iar pe TOF- un roz linistit, fara detalii ascutite - un caracter feminin si cald.
In ultima parte a lor incep sa semene si mai tare, diferind intensitatea, care la primul este greu de atins, asa ca TOF ramane prezent, dar nu omniprezent. Cu toatea astea mirosul este usor diferit...TOF ramane tot gurmand ... se sesizeaza usor o nota zemoasa, fructata, care il aeriseste.
Cu toate astea, nu l-as trece in lista de achizitii. Diferente sunt, insa cred ca cel mai bine le recunosti atunci cand le compari in paralel.
Pentru cei carora le place baza Angel-ului, dar in considera mult prea tare, ToF ar putea fi o varianta. Pentru mine insa, Angelul clasic, cu toate ca este o bomba, ramene preferat.
Purtatoarea: cu siguranta iubeste esentele tari si gurmandele. Poate avea si 18 ani dar si 60. Este feminina, dar necomplicata. Poarta tinute lejere, fara nimic auster sau croiuri office.
Locatia: aerul liber si temperaturile tomnatice il prind mai bine. Cred ca ,,biroul'' nu il place prea tare.

Adelinasworld
Adelinasworld

In sfarsit un Angel si pentru mine! De editia princeps nu ma pot apropia decat la temperaturi extrem de joase. E ciudat, caci mie imi plac parfumurile grele, dulci, cu personalitate.
M-am bucurat, asadar, cand am putut testa Angel TOF.
Deschiderea mi s-a parut asemanatoare cu L'Instant Eau Extreme, insa doar pentru scurt timp, apoi nota de cacao s-a disipat in notele de citrice si maracuja si acum imi miroase exact ca o ciocolata Milka ce imi placea acum ceva timp. Tonul acela acrisor de maracuja a fost exact gura de aer de care aveam nevoie pentru a putea duce Angel TOF.
Totusi, fiindca lucrurile bune sunt efemere, spre final simt foarte pregnant nota de paciuli, in toata goliciunea ei. Asta imi trezeste amintiri despre editia princeps si... nu stiu sigur daca Angel TOF imi este destinat pana la urma...
Siaj urias, persistenta maxima.

Este diferit de Angel clasic, de aceea imi si place mai mult. Celor care nu se inteleg cu Angel le recomand varianta asta, daca se mai comercializeaza fiind din pacate editie limitata. Paciuli din Angel e dominant si apasator, insa aici el e topit in ciocolata devenind irezistibil de apetisant. Nu este o ciocolata extrem de dulce, are exact doza ideala de zahar si putina vanilie pe fundal, cand paciuli se mai estompeaza. Un parfum pentru iarna, cu multa carisma si candoare.
Bon appétit!

tubykap20
tubykap20

Un Angel mai gurmand decat Angel???
Da! Exista! E Angel TOF!
Un Angel care nu iti irita narile daca adulmeci adanc direct din sticla,ba chiar te face sa stai cu nasul in el! Eu nu gasesc fructe deloc,sunt poate prea bine blenduite in amestecul delirant (numai bun pentru o clatita :P ) de ciocolata,vanilie,caramel si cacao...Dap,imi aminteste de bomboanele acelea din copilarie,acoperite in cacao,usor amara,inecacioasa,ceea ce echilibra perfect dulceata cremei de lapte din interior! Cam asa e si cu Angel TOF! Te bucuri ca un copil cand vezi sticla,o bijuterie,pentru ca dupa adulmecare sa iti trezeasca toate papilele gustative si sa treci de la inceputul de-a dreptul prafos,la caramelul crispy care ascunde crema de ciocolata cu lapte aromatizata cu vanilie... Ce mai incolo si incoace...Nu va apropiati daca sunteti la dieta!
E perfect pentru Decembrie,pentru frig,pentru Sarbatorile care se apropie...pentru o bataie cu bulgari de zapada cu nepoteii la mama la curte,ca apoi sa intram in casa si sa bem o ciocolata calda! Asta chiar voi pune in practica!
Va pup!
P.S. Puneti mana pe o sticla daca aveti ocazia!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler The Taste of Fragrance Angel fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler The Taste of Fragrance Angel, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica The Taste of Fragrance Angel dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre The Taste of Fragrance Angel de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Thierry Mugler Angel Christian Dior Midnight Poison Chanel Allure eau de parfum Thierry Mugler Alien Essence Absolue Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Hypnotic Poison Molinard Habanita Keiko Mecheri Loukhoum Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Tom Ford Black Orchid Thierry Mugler Alien Frederic Malle Lipstick Rose Prada Prada Candy Lolita Lempicka Lolita Lempicka Christian Dior Dolce Vita Thierry Mugler Alien Liqueur de Parfum Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka