Designeri » T-Z » « Grupuri

Womanity Thierry Mugler de dama

Womanity Thierry Mugler de dama

cimbru
Womanity Thierry Mugler de dama Videouri Womanity Thierry Mugler de dama Videouri
Womanity Thierry Mugler de dama Imagini Womanity Thierry Mugler de dama Imagini Womanity Thierry Mugler de dama Imagini Womanity Thierry Mugler de dama Imagini Womanity Thierry Mugler de dama Imagini Womanity Thierry Mugler de dama Imagini Womanity Thierry Mugler de dama Imagini Womanity Thierry Mugler de dama Imagini Womanity Thierry Mugler de dama Imagini Womanity Thierry Mugler de dama Imagini

Womanity de Thierry Mugler este un parfum de dama. Womanity a fost lansat in 2010. Womanity a fost creat de Mane si Alexis Dadier. Parfumul prezinta smochina, caviar, smochin si frunze de smochin.

smochina caviar smochin frunze de smochin

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Womanity by Thierry Mugler.

The Taste of Fragrance Womanity
Womanity Eau pour Elles
CK One Gold
Reveal

Womanity Recenziile parfumurilor

Aianna
Aianna

Este un parfum pe care ori il iubesti ori il urăști . Eu pot sa zic ca il si iubesc il si urăsc, trebuia sa sti cand sa folosești acest parfum, nu merge oricând si oriunde. Persistenta foarte buna, miros puternic!

Maria25
Maria25

Sunt la a 2a sticla..desi nu l.am mai purtat de ceva vreme ramane un parfum care imi place ,fiind un parfum estrem de persistent ca toate cele de la thierry mugler
Nu este un parfum pe placul tuturor,trebuie neaparat testat pe piele,atrage uneori comentarii negative

Sorana P
Sorana P

In prezent este parfumul "semnatura"....imi place la nebunie. L-am simtit "pe" dentista mea...in mijlocul unei extractii de nerv (a mea) si daca in acel moment am reusit sa simt un parfum....a doua zi mi l-am cumparat :)
Il folosescc de vreo 4 ani (cred). Din pacate, am inteles ca urmeaza a fi discontinuat ...pacat! eu il iubesc !

Mellymel
Mellymel

Foarte ciudat. Pe pielea mea miroase a, nici nu stiu cum sa zic, amestec de cimbru cu castraveti murati. Imi aminteste de copilarie si muraturile bunicii. Desi ma duce in trecut nu l-as putea purta.

Ioana30
Ioana30

Cred ca acesta e unul dintre cele mai interesante parfumuri incercate si totusi am tendinta sa zic ca nu m-as putea obisnui cu el vreodata. E destul de complicat de descris si clar nu e ceva care sa placa tuturor. Eu il simt foarte intepator si greu in acelasi timp. Pe pielea mea am impresia ca simt ceva piper (probabil de la caviar) si note lemnoase, in niciun caz nu mi se pare dulce in vreun fel, simt vag frunzele de smochin. E genul de parfum pe care il vad fiind purtat de o femeie puternica, independenta si care are un mister din acela care te sperie, dar in acelasi timp te si atrage, desi e directa si nu ezita sa raspunda sincer, indiferent de intrebare si de subiectul ei. Mi s-a parut mai mult un parfum de seara sau oricum un parfum pe care il porti la un eveniment la care vrei sa te faci remarcata, tocmai pentru ca imi pare asa impunator, direct. Din pacate mie nu mi se potriveste, insa de-a lungul timpului ii voi mai da sanse pentru ca chiar ma face curioasa referitor la felul in care il voi agrea sau nu.

addangel
addangel

L-am cumparat fara sa stiu cum miroase, pentru ca mi-a placut foarte mult design-ul si compozitia. Initial am fost dezamagita, pentru ca in general prefer parfumurile dulci, floral-fructate, iar acesta este mult mai intepator. Insa dupa ce l-am purtat de cateva ori, m-am indragostit de el. Imi place genul de femeie pe care o evoca, increzatoare si iesita din tipar. Nu e genul de parfum care multumeste pe toata lumea, insa tocmai asta il face deosebit. Nu l-as purta in fiecare zi, ci doar atunci cand vreau sa ies in evidenta. Pentru mine reprezinta un fel de statement scent.

Ioana Pasca
Ioana Pasca

Este unul din cele mai complexe parfumuri pe care le-am intalnit! E mistic,intepator doar cat sa-ti provoace simturile,o contradictie de acorduri si elemente demne de femeia moderna,care isi pastreaza feminitatea in spatele tariei de caracter.Design-ul e magnific!Persistenta si siajul f.bune! Insa,daca PH-ul tau nu e potrivit,devine un cosmar :-) L-am incercat impreuna cu o prietena,pe ea mirosea a"varza murata stricata" :-) pe mine,insa,superb!E incredibil cum acelasi parfum miroase atat de diferit,ceea ce il face,pana la urma,special!
Nota 10/10

cateyes
cateyes

Doamne fereste si pazeste...
Nu il pot suferi si mentionez ca a primit mii de sanse.

Mauerbluemchen
Mauerbluemchen

Am incercat sa ii ofer o sansa insa de cate ori il incerc acele prime note ma fac sa-l sterg repede pana nu mi se face rau. Il aseman cu un miros de muraturi, varza murata langa care simti mirosul de material incins de un fier de calcat prea fierbinte, un miros de metal si transpiratie sarata de muncitor... imi imaginez mai degraba un barbat care a lucrat din greu si se ospateaza cu muraturi langa meniu, in timp ce nevasta ii arde camasile cu un fier vechi de calcat intr-o camera obscura in care in colt zace galeata de gunoi uitata de zile bune...nimic romantic sau feminin. Sorry de sinceritate, as dori sa pot descoperi acea feminitate insa pt mine evoca exact opusul.

Stormica
Stormica

Sunt fana Thierry Mugler, acest parfum ma dezamagise la prima pulverizare dar dupa cateva minute mi am schimbat 100 % parerea , cel putin pe pielea mea ramane super! Il iubesc acum!

Katea
Katea

Sunt de acord cu Dana Maria,este un parfum care imi provoaca greata.Atit de puternic incit ma doare capul si ametesc de la el.

Dana Maria
Dana Maria

Cel mai scarbos miros simtit vreodata. Miroase a varza clocita, un miros greu, gretos, de vechi, de alimente stricate. Groaznic. Nu am crezut pana nu l-am mirosit.

anaid4eva
anaid4eva

pur si simplu un ORGASM OLFACTIV!!!

Cretu Iulia
Cretu Iulia

L-am ochit de mult,insa doar recent am reusit sa-l achizitionez. Mi se pare un parfum dur... dar in acelasi timp ma duce cu gandul la mirosul suav si dulce a unei florarii. Pe mine nu-l mai simt decat in momentul in care il pulverizez, dar colegi spun ca miroase tot biroul a parfum, asta poate si pentru ca lor nu le place :) Este un parfum sofisticat... musai trebuie testat pe piele, cel putin de 2 ori... mie, 1 data cand l-am testat, parca imi mirosea a citric-acru-acvatic, dar m-am indragostit iremediabil la a 2-a testare! Nota 10!

galateea
galateea

Cei din anturajul meu nu par să aibă obiceiul de a se pronunţa în privinţa parfumurilor pe care le port eu sau alte femei. Însă nici nu mi-ar schimba obiceiurile şi preferinţele.
Womanity mă îmbracă de minune! Recunosc stranietatea specifică TM, e acolo o notă aparte, numitor comun cu alte parfumuri ale casei, întâlnită şi la Alien. Dulceaţa-sărată a acestei licori mi se potriveşte, mereu caut mirosuri deosebite ce se detaşează de uzualele dulci-fructate atât de iubite de doamne şi domnişoare.
Sunt fericită, pot purta Womanity şi o fac oricând când am poftă de-o doză de nonconformism.

Gia
Gia

Sunt o norocoasa ! Womanity pe mine isi arata cea mai frumoasa latura; miroase dumnezeieste daca te potrivesti cu el , daca nu , le dau dreptate celor care nu il suporta . Esti diferita atunci cand porti acest parfum.

raluca maria
raluca maria

nu stiu cum se face dar si acest parfum extrem de controversat imi place enorm! este in top 3 parfumuri preferate ( evident no.1 este Angel). Emana feminitate, senzualitate, sexualitate.. pur si simplu il ador!

melanj
melanj

un parfum...intrigant
e ciudat, e bun,dar NU l-as folosi !
l-am incercat, foarte putina lume a spus ca e OK;
acvaticul poate sa duca usor spre acvariu (a carui apa trebuie schimbata )

magda1
magda1

Dupa ce am citit, acum ceva timp, multe comentarii despre acest parfu si dupa ce l-am incercat, m-am indragostit de el. Da, spunea cineva mai sus ca este cumva...controversat, da, asa este si mai cred ceva> nu/l poate purta oricine si la orice varsta. E persistent si intrigant, i/as spune eu. Tocmai ce l-am terminat si ma uit cu jind la rafturi. Si mai are un avantaj> poti cumpara doar rezerva (care are in cutie si o mica palnie) si e mai ieftin. Editia limitata, din iarna, cea tinuta in piele...superrrr!

craitza
craitza

Mie imi miroase a inghetata cu alune de padure!Nimic greu,indecent sau ofensator pentru nasul meu !

iulianada
iulianada

Il ador !

eu_alin1
eu_alin1

Ma incumet sa mai dau un comentariu despre un parfum feminin!L-am testat in parfumerie deoarece s-a facut mare rumoare despre el si eram curios sa vad de ce parerile sunt impartite(ca intotdeauna).Acest parfum are un miros dulce sarat extrem de feminin,nu foarte complex ca alte parfumuri ale acestei case de moda,foarte persistent si pot spune ca este destinat tuturor varstelor,nu e un parfum nici copilaresc dar nici batranesc,este perfect dupa cum o spune si numele pentru acele femei ce emana feminitate din toti porii!!!

adamescuandra
adamescuandra

notele lemnoase imi plac dar ,, caviarul,, strica acest parfum ii da un miros ciudat f intepator . Seamana cu Angel si Alien la baza dar mie personal nu imi plac notele marine. Sticluta e ok dar nu e super are un lant care arata putin ieftin

crys79
crys79

NU-L CUMPARATI INAINTE SA-L TESTATI PE PIELEA DUMNEAVOASTRA! E UN PARFUM APARTE.MIE PERSONAL NU-MI PLACE!

Imagineaza-ti urmatoarea combinatie: metal rece si ud + acadele pe bat + mirosul sarat si sexy de piele incinsa de soare la plaja dupa o baie in mare. Acesta e Womanity: un parfum indraznet, plin de note contradictorii. Un miros original cu proiectie remarcabila, dar in acelasi timp ramane linear de la un capat la altul, nu se dezvolta in timp...e ca o femeie care iti spune totul despre ea in prima ora, nelasand loc de putin mister asa cum ar trebui sa faca o femeie complexa.

Anamaria
Anamaria

Womanity miroase a smochine dulci-sarate. Un parfum controvesat datorita notei listate de caviar. L-am testat dupa ce am citit nenumaratele recenzii de pe site impreuna cu prietenul meu si inca vreo 3 amici. Tot ce au putut detecta era un miros fructat si putin sarat in acelasi timp, nici vorba de aluziile mai "murdare" de pe fragrantica. E un parfum dragut, care iti incanta simturile, plin de viata si potrivit intr-o zi de vara.E cu siguranta original si nu se shimba de la o persoana la alta (este usor de recunoscut). Persintenta e foarte buna si siajul e puternic , 2-3 pufuri iti ajung pentru intreaga zi. Ca tot vorbesc de Womanity, ma duc sa-mi iau o sticluta :)

maeda
maeda

Am remarcat Womanity la o cunostinta. Mi s-a parut straniu, dar intr-un sens bun. Am intrebat-o ce parfum foloseste, mi-a spus si l-am dorit cu disperare multe zile la rand. Asta pana am ajuns la parfumerie si l-am incercat. Semana cu ceea ce mirosisem si nu prea. Pe pielea mea a ramas doar un miros metalic si acvatic. Mi-am luat gandul de la el, cu ceva parere de rau. Acum il foloseste o colega de birou si se simte atat de frumos la ea, incat cred ca incepe sa imi placa iar. Nu stiu, poate peste ceva timp o sa ii mai dau o sansa.Cred ca merita...Apropo, are o persistenta foarte buna: 8/10.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Thierry Mugler Womanity fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Thierry Mugler Womanity, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Womanity dupa Thierry Mugler. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Womanity de Thierry Mugler reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Christian Dior Hypnotic Poison Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Angel Guerlain Shalimar Lancome Hypnose Cerruti 1881 Giorgio Armani Armani Code for Women John Galliano John Galliano Lancome Poeme Christian Dior Dolce Vita Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior Dune Givenchy Ange ou Demon Chanel Allure eau de parfum Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Allure Sensuelle Christian Dior J`adore Givenchy Hot Couture