Designeri » T-Z » Floral Acvatic « Grupuri

Arethusa Tiziana Terenzi unisex

Arethusa Tiziana Terenzi unisex

Arethusa Tiziana Terenzi unisex Imagini

Arethusa de Tiziana Terenzi este un parfum Floral Acvatic unisex. Acesta este un parfum nou Arethusa a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Paolo Terenzi. Notele de varf sunt portocala, ghimbir, prune, smochina, grapefruit roz, salvie si lemn de santal rosu; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir, sofran, floare de portocal, rodie si iarba neagra; Notele de baza sunt paciuli, vetiver, pielarie, apa de mare, labdanum, sare, nisip, oleandru alb si grozama.

portocala ghimbir prune smochina grapefruit roz salvie lemn de santal rosu

iasomie trandafir sofran floare de portocal rodie iarba neagra

paciuli vetiver pielarie apa de mare labdanum sare nisip oleandru alb grozama

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Arethusa by Tiziana Terenzi.

Arethusa Recenziile parfumurilor

Pe pielea mea acest parfum miroase fructat (exotic), si deloc floral-acvatic... Combinatia dintre fructul de smochina, cu pruna si rodie, da un miros dulce, delicios, ca de para coapta. Nu simt pregnant nici notele marine sarate (si ma bucur!), iar parfumul imi pare frumos construit. Nu este o capodopera, dar este un parfum purtabil. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tiziana Terenzi Arethusa fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tiziana Terenzi Arethusa, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Arethusa dupa Tiziana Terenzi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Arethusa de Tiziana Terenzi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Memo Kedu Sospiro Perfumes Erba Pura Amouage Amouage Gold pour Femme Robert Piguet Visa 2007 Amouage Amouage Lyric Woman Robert Piguet Fracas Keiko Mecheri Cuir Fauve Bois 1920 Vento nel Vento Reminiscence Tonka Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Matin Nasomatto Narcotic Venus Profumum Roma Alba By Kilian Beyond Love Robert Piguet Rose Perfection Isabey Isabey Gardenia MDCI Parfums La Belle Helene Boadicea the Victorious Intense Nobile 1942 Ponte Vecchio W Serge Lutens Fourreau Noir