Designeri » T-Z » Oriental « Grupuri

Gold Rose Oudh Tiziana Terenzi unisex

Gold Rose Oudh Tiziana Terenzi unisex

oud

Gold Rose Oudh de Tiziana Terenzi este un parfum Oriental unisex. Gold Rose Oudh a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Paolo Terenzi. Notele de varf sunt bergamot, brad si nisip; notele de mijloc sunt trandafir, paciuli si piper negru; Notele de baza sunt Lemn de Agar(Oud), ambra, lemn de santal, mosc si miere.

bergamot brad nisip

trandafir paciuli piper negru

Lemn de Agar(Oud) ambra lemn de santal mosc miere

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gold Rose Oudh by Tiziana Terenzi.

Gold Rose Oudh Recenziile parfumurilor

Teoretic, eram sigura ca-mi va placea. Trandafir, paciuli si oud- fix genul meu. Si totusi...
Debutul m-a luat putin prin surprindere cu nota extrem de intensa de oud. Nuanta de conifere atasata parca il facea si mai pregnant. In prima jumatate de ora nici n-am simtit trandafirul.Imi placea insa, desi era cam agresiv pentru mine.
Din pacate, cand ma bucuram ca a sosit si trandafirul si a imblanzit "bestia", totul s-a terminat in cel mai neplacut mod. Adica a aparut o miere care, din pacate, pe epiderma mea e groaznic de indolica. Insuportabil de indolica!! Mi-a ruinat orice bucurie, orice asteptare, a inecat tot ce-a fost frumos acolo. Mi-e de-a dreptul ciuda!!!
Parfumul are un siaj si o persistenta de exceptie, dar din pacate pielea mea nu il pune in valoare, din contra...

HappySophia
HappySophia

Foarte echilibrat, rotund, fata asperitati, notele piperate sau mai astringente nu strica deloc compositia. Imi evoca o catifea rosie, opulenta dar nu baroca. Categoric pentru vremea rece, de neexpus in aer liber, potrivit pentru petreceri sau evenimente daca e folosit cu decenta desi nu este deloc nici dulce si nici "obraznic". Foarte frumos, se aseaza bine pe piele, aduce cu Midnight Oud de la Julliet has a gun

dana22
dana22

Ar fi un parfum reusit daca n-ar exista o nota acrisoara care imi displace profund...si care se incapataneaza sa ramana pana la final.

Rose_selavie
Rose_selavie

Un parfum in care trandafirul vine de la miazazi si oudul de la miazanoapte, se contopesc si scot cel mai halucinant amestec posibil. O tema tocita la greu, dar nu rezist in fata acestei variante de o senzualitate exploziva. E un parfum texturat de accente picant-lemnoase contopite firesc cu trandafirul rosu sangeriu, si-apoi urmeaza rasinile dulci si catifelate topite in baza - nebunie curata! E dens, aproape opac, capricios, nocturn. Da, il vad purtat la o petrecere nocturna pe o rochie mai avangardista, poate neagra si din matase sau un alt material fluid asa ca unduirile de nuante ale parfumului, nimic clasic, pentru contrast. Am uitat sa specific ca dupa parerea mea e un parfum feminin. Scenariul cere un loc special la toate astea, poate un misterios Palazzo venetian? Gritti se accepta :)?

Totally addicted.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tiziana Terenzi Gold Rose Oudh fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tiziana Terenzi Gold Rose Oudh, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gold Rose Oudh dupa Tiziana Terenzi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gold Rose Oudh de Tiziana Terenzi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Amouage Lyric Woman Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Amouage Memoir Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Robert Piguet Fracas Jean-Louis Scherrer Nuits Indiennes Tiziana Terenzi Maremma Chanel Coco Eau de Parfum Juliette Has A Gun Lady Vengeance Ormonde Jayne Frangipani Frederic Malle En Passant Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette Guerlain Chamade Montale Aoud Collection - Red Aoud Guerlain Mon Precieux Nectar Robert Piguet Alameda Rance 1795 Pres de Toi Guerlain L'Heure Bleue Nina Ricci L'Air du Temps Christian Dior Miss Dior Le Parfum