Designeri » T-Z » Lemnos Acvatic « Grupuri

White Fire Tiziana Terenzi unisex

White Fire Tiziana Terenzi unisex

acvatic

White Fire de Tiziana Terenzi este un parfum Lemnos Acvatic unisex. White Fire a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Paolo Terenzi. Notele de varf sunt frunze verzi si note de apa; notele de mijloc sunt iasomie chinezeasca, feriga si ambra alba; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra si mosc.

frunze verzi note de apa

iasomie chinezeasca feriga ambra alba

lemn de santal ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about White Fire by Tiziana Terenzi.

White Fire Recenziile parfumurilor

maril
maril

Desi am fost de foarte multe ori in China, nu stiu cum miroase iasomia chinezeasca, insa acest parfum este cu si despre iasomie.
Imi plac florile albe in parfumuri si White Fire este unul dintre cele mai frumoase parfumuri cu iasomie.
Este un parfum liniar, nu sufera niciun fel de modificare pe pielea mea, este doar mirosul dulce si suav al acestei flori de mai.
Cred ca influentata de nota "iasomie chinezeasca", mi-am dat frau liber imaginatiei si am simtit ca asa ar fi mirosit frumoasele si delicatele concubine ale marilor dregatori chinezi, din timpul Dinastiei Ming. Micute,fragile,delicate, cu par negru si pielea alba, cu trupul zvelt ca un fir de bambus crud, cu un zambet abia schitat, cu nume ca Floare de Lotus, Floare de Nufar, Floare de Iasomie si mirosind exact asa, ca acest parfum, dulce si bland, ca niste bibelouri chinezesti fragile si delicate.
A fost dragoste la prima testare!
Florile de mai, lacramioarele, liliacul, iasomia, trandafirul (chiar daca este inflorit in toate lunile de vara, eu tot floare de mai il consider pentru ca atunci incepe sa infloreasca) sunt superbe in parfumuri!
Siajul este moderat, persistenta este neasteptat de mare pentru un parfum atat de delicat.
Minunat, superb, desavarsit, sublim!

ala2006
ala2006

Cred ca este cel mai bland si mai delicat parfum intalnit pana acum. Imi evoca imaginea unei femei insarcinata ce asteapta nerabdatoare marele eveniment din viata ei sau proaspata mamica ce-si tine pruncul abia nascut in brate.
Se simte o soapta fina a unei iasomii aerate ce se cere " ascultata" in liniste.
E atat de bland si delicat incat nu l-as putea caracteriza decat prin cuvinte ca transparent, suav, sensibil, murmur, soapta, tacere, intimitate.
E un parfum al linistii si al relaxarii, un parfum al somnului profund si odihnitor.
EDIT: Spre surprinderea mea, constat ca e un parfum de iarna! Daca vara sopteste, iarna pur si simplu explodeaza! Ce frumos se dezvolta! Ca un foc alb! Superb!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tiziana Terenzi White Fire fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tiziana Terenzi White Fire, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica White Fire dupa Tiziana Terenzi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre White Fire de Tiziana Terenzi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Xerjoff Bouquet Ideale Robert Piguet Visa 2007 MDCI Parfums Nuit Andalouse Frederic Malle En Passant Memo Ilha do Mel Amouage Amouage Lyric Woman Jul et Mad Paris Néa Profumum Roma Dolce Acqua Keiko Mecheri Isles Lointaines Ormonde Jayne Frangipani Profumum Roma Battito d`Ali Amouage Memoir Woman Sospiro Perfumes Erba Pura The Different Company Sublime Balkiss Tiziana Terenzi Andromeda WIDIAN IV Amouage Ciel Pour Femme Tiziana Terenzi Kirke Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Memo Granada