Designeri » T-Z » Floral Fructat « Grupuri

Atelier d’Orient Plum Japonais Tom Ford de dama

Atelier d’Orient Plum Japonais Tom Ford de dama

oud
scortisoara

Atelier d’Orient Plum Japonais de Tom Ford este un parfum Floral Fructat de dama. Atelier d’Orient Plum Japonais a fost lansat in 2013. Parfumul prezinta pruna japoneza, sofran, scortisoara, imortela, floare de prun, camelie, Lemn de Agar(Oud), ambra, rasina benzoica, brad si vanilie.

pruna japoneza sofran scortisoara imortela floare de prun camelie Lemn de Agar(Oud) ambra rasina benzoica brad vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Atelier d’Orient Plum Japonais by Tom Ford.

Andy Warhol
Boxeuses
Red Hoba

Atelier d’Orient Plum Japonais Recenziile parfumurilor

Un parfum frumos pentru toamna, ce miroase a pruna coapta, dulce si carnoasa. Ma bucur ca aici ea nu este combinata cu eternul paciuli, care pe pielea mea i-ar da un iz de fermentat (vezi Dark Purple by Montale). Aici ea este combinata cu un strop de scortisoara, care ii potenteaza mirosul dulce si delicios.
Nota de oud nu este in prim-plan, ea exista dar nu este nicidecum un oud medicinal, el, impreuna cu rasinile, dau parfumului un iz tamaios foarte frumos.
Catre final parfumul se ambreaza usor si se indulceste (sportabil) cu vanilie. Este listat ca fiind feminin, ei bine, asa il simt si eu, complet feminin, potrivit toamnelor ploioase. Are siaj moderat si persistenta buna. Evaluare: 8,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Atelier d’Orient Plum Japonais dupa Tom Ford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Atelier d’Orient Plum Japonais de Tom Ford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Carner Barcelona Cuirs Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Acqua di Parma Acqua di Parma Iris Nobile Serge Lutens Chergui Frederic Malle Portrait of a Lady Carner Barcelona Tardes Lubin Akkad Tom Ford Tobacco Vanille By Kilian Back to Black Frederic Malle Carnal Flower Guerlain French Kiss Byredo Bal d'Afrique Serge Lutens Fourreau Noir Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 Ramon Monegal Impossible Iris Boadicea the Victorious Ardent Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum MDCI Parfums Cuir Garamante Xerjoff Bouquet Ideale