Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Black Orchid Voile de Fleur Tom Ford de dama

Black Orchid Voile de Fleur Tom Ford de dama

Black Orchid Voile de Fleur Tom Ford de dama Imagini Black Orchid Voile de Fleur Tom Ford de dama Imagini Black Orchid Voile de Fleur Tom Ford de dama Imagini

Black Orchid Voile de Fleur de Tom Ford este un parfum Oriental Floral de dama. Black Orchid Voile de Fleur a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este David Apel. Notele de varf sunt coacaze negre si ylang-ylang; notele de mijloc sunt caprifoi, crin, gardenie, prune, piper si orhidee; Notele de baza sunt lemn de santal, note fructate, paciuli, scortisoara, vanilie, lapte si rasini.

coacaze negre ylang-ylang

caprifoi crin gardenie prune piper orhidee

lemn de santal note fructate paciuli scortisoara vanilie lapte rasini

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Black Orchid Voile de Fleur by Tom Ford.

Black Orchid Voile de Fleur Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Îmi pare ca are ceva din ADN-ul reavăn al tatălui. Deschiderea are un aer lemnos și fructat. Pe parcurs iti amintește de clasicul Orchid, dar e mult mai floral. Într-adevăr cu ajutorul unei gardenii aproape lichefiate de la notele fructate. Nu are siaj deloc. Mă rog...nu pun în calcul primele 10 minute căci nu ajuta pe nimeni. Nu îl recomand blind sub nici o forma. Parfumul nu este atât de inventiv pe cât promit notele oficiale. O avea și scorțișoară și vanilie. Și santal și ce mai e listat. Dar de simțit se simt note fructate și undeva în planul 5 îndepărtat o singura floare de gardenie și aia fără apa de câteva zile bune. E dulce și reavăn. O combinație tare ciudata. Ce e drept...fata de clasic este mai potrivit pentru o femeie. Dar faptul ca este discontinuat este lesne de înțeles. Nu știu cât a costat, dar daca suma era pe aproape de clasicul inițial , nu ar fi meritat investiția. Cred ca te plictisește foarte rapid.
Purtatoarea: nu pot sa îl identific cu nimeni.
Locatia: având în vedere ca rămâne doar pe piele, poate fi purtat oriunde. Numai purtătoarea se va bucura de el.

Yoshimi
Yoshimi

Black Orchid – Voile de Fleur…misterios, exotic, voluptuos si foarte feminin. Acesta nu este un parfum insipid, superficial, ci dimpotriva, este intens, vascos, cremos, complex. Este cea mai reusita gardenie pe care am mirosit-o vreodata..gardenie cu o nuanta fructata – de pruna usor afumata stropita cu Baileys.
Drydown-ul este mai degraba close to the skin, in contrast cu siajul imens din deschidere.
BOVDF este un parfum controversat. Citind review-urile negative am impresia ca nu vorbim despre acelasi parfum. Pe sticla mea scrie explicit Black Orchid Voile de Fleur.

De obicei nu inteleg rostul discontinuarilor, insa aici e limpede de ce nu mai e in productie. L-am achizitionat blind la pret de nimic, curioasa daca reusesc cu el ce nu puteam cu Black Orchid clasic: sa-l port usor. Nici vorba. Desi Voile de Fleur prezinta gardenie, nota pe care o vanez de multa vreme, n-am parte de ea pe deplin fara sa fiu tulburata de pruna aceea moale si putrezita ce-si propune sa faca un joc macabru dominand parfumul non-stop. Scortisoara, paciuli si restul fructelor plutesc intr-un bol mare cu lapte, amenintand si ele sa se descompuna dintr-o clipa in alta. Mirosul e dens, alterat, foarte curios. Desi nu ma impac nici cu Black Orchid, vad in el gena senzualitatii, purtat de cineva compatibil am simtit ce minuni se nasc, insa Voile de Fleur e un fiasco. Sunt tentata sa admit ca e una din cele mai nefericite achizitii blind, dar il pastrez totusi, cine stie, poate e ca vinul, se face mai bun cu timpul.

Phyto.Chemical
Phyto.Chemical

Am plecat la drum atrasa si cucerita de numele si totodata de sticla parfumului, insa de cum ph-ul meu a intalnit mireasma am zis ca never nu ne vom impaca.

L-am simtit atat de dulce, extrem de floral, dens si deloc atractiv pt mine. Totusi n-am renuntat sa-l descopar mai departe.

Asteptarea nu a fost lunga pana sa recunosc note de cocos, vanilie, putin piper, lapte, note fructate(mango) iar predominanta mi se pare gardenia desi multa lume gaseste pruna dominanta.

Eu nu regasesc pruna in toata povestea asta.

Persistenta parfumului in schimb mi se pare foarte buna, 4-5 ore.

Black Orchid Voile de Fleur suna bine insa nu suntem deloc compatibili.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tom Ford Black Orchid Voile de Fleur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tom Ford Black Orchid Voile de Fleur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Black Orchid Voile de Fleur dupa Tom Ford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Black Orchid Voile de Fleur de Tom Ford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Caron Parfum Sacre Lorenzo Villoresi Teint de Neige Yves Saint Laurent Opium Hermes Terre d'Hermes Montale Chocolate Greedy Viktor&Rolf Flowerbomb Yves Saint Laurent Opium Fleur de Shanghai Chopard Casmir Frederic Malle Musc Ravageur Annick Goutal Eau du Sud Chanel Allure Sensuelle Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Chanel Chanel N°5 Madonna Truth or Dare Annick Goutal Eau d'Hadrien Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Montale Aoud Collection - Red Aoud Tom Ford White Patchouli Cartier Must de Cartier Chanel Chanel N°5 Eau Premiere