Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Champaca Absolute Tom Ford unisex

Champaca Absolute Tom Ford unisex

Champaca Absolute Tom Ford unisex Imagini

Champaca Absolute de Tom Ford este un parfum Oriental Floral unisex. Champaca Absolute a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt coniac, bergamot si grozama; notele de mijloc sunt Champaca, orhidee, violeta si iasomie; Notele de baza sunt vanilie, ambra, lemn de santal si castane caramelizate.

coniac bergamot grozama

Champaca orhidee violeta iasomie

vanilie ambra lemn de santal castane caramelizate

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Champaca Absolute by Tom Ford.

Champaca Absolute Recenziile parfumurilor

Un parfum feminin in care nu pot recunoaste nici nota de champaca, nici castane caramelizate, recunosc doar un iz floral-cremos, feminin, o iasomie blanda si ceva iz lemnos.
Nu imi pare ca isi merita deloc carutza de bani ceruta, desi este un parfum dragut si feminin, dar cunoasc multe alte parfumuri din maistream la fel de bune dar de 8 ori mai ieftine. Nu e rau deloc parfumul, dar testati inainte de a cumpara, altfel veti avea o mare dezamagire "blind" cu acest parfum...
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7/10

Na cata bafta pe mine, ce sa zic...Am cateodata talentul de a ma indragosti asa, hodoronc-tronc de parfumuri obranzic de scumpe. Pe Noir de Noir il astept de 2 ierni si nu mi se arata, apoi cu nu foarte mult timp in urma am descoperit, din nou, inca o ispita, Black Violet. Iar azi, m-am dus ca teleghidata spre Champaca asta, desi ratiunea imi dicta sa nu, fiindca stim cat de repede pic in plasa. Acum ce sa fac? Nu voi mai avea parte de liniste pana nu-l am. Este...cam perfect :). Ideal pentru vara. Renunt la Eau Radieuse si la Acqua Universalis Forte pentru el! Dau incolo laptele de migdale din Lea St. Barth, Champaca Absolue va fi parfumul verilor mele. Imi pare rau, n-am mirosit niciodata champaca, asa ca nu pot spune daca e realistic, dar pot garanta ca parfumul este floral, exotic, feminin, usor si intens in acelasi timp. In schimb recunosc santalul si iasomia, dar nu prind coniacul si vanilia. Castane caramelizate? Hm, or fi. Astea inseamna ca vin cu ceva tenta gurmanda, dar nu pot zice ca le simt prea intens. Cred ca e cel mai feminin parfum din linia Private Blend. Sunt cucerita!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tom Ford Champaca Absolute fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tom Ford Champaca Absolute, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Champaca Absolute dupa Tom Ford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Champaca Absolute de Tom Ford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Chloe Chloe Eau de Parfum Frederic Malle Portrait of a Lady Ineke Evening Edged In Gold By Kilian Back to Black Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Robert Piguet Rose Perfection Etro Heliotrope Chanel Allure Sensuelle Chanel Chanel N°5 Tom Ford Noir de Noir Keiko Mecheri Loukhoum Robert Piguet Visa 2007 Viktor&Rolf Flowerbomb Amouage Amouage Lyric Woman Bond No 9 Andy Warhol Success is a Job in New York Diptyque Do Son Serge Lutens Fourreau Noir Molinard Habanita Lorenzo Villoresi Teint de Neige