Designeri » T-Z » Chypre « Grupuri

Noir de Noir Tom Ford unisex

Noir de Noir Tom Ford unisex

Noir de Noir Tom Ford unisex Imagini Noir de Noir Tom Ford unisex Imagini Noir de Noir Tom Ford unisex Imagini

Noir de Noir de Tom Ford este un parfum Chypre unisex. Noir de Noir a fost lansat in 2007. Parfumul prezinta sofran, trandafir, vanilie, paciuli, Lemn de Agar(Oud), lichen si trufe.

sofran trandafir vanilie paciuli Lemn de Agar(Oud) lichen trufe

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Noir de Noir by Tom Ford.

Ardent
Club de Nuit Intense

Noir de Noir Recenziile parfumurilor

alkatraz99
alkatraz99

este un parfum ce se aseamana cu unul asemanator puratat de doamnele in varsta trecute de prima tinerete. Evident supraestimat si nu face nici macar 50% din valoarea lui de piata!brandul si spune cuvantul si snobi s destui.

Lexa
Lexa

Acesta este dragii mei intr-adevar un parfum numai si numai despre trandafir! Catifelat,satinat,carnos,rosu,un trandafir efectiv inmuiat in ciocolata,exact aceasta este descrierea lui!Nu pot sa simt nimic altceva in compozitie decat ce am enumerat mai sus! Trufa sa zic ca i-ar da spre drydown o usoara tenta amaruie,pamantie dar insesizabil pentru ca acest trandafir este cel mai frumos si mai dulce pe care l-am intalnit intr-un parfum in umila mea experienta in ale parfumeriei.Tom Ford este un adevarat maestru si pentru aceasta minune olfactiva merita un premiu de la mine,acesta constand in asigurarea ca Noir de Noir nu-mi va lipsi vreodata din garderoba!Hats off stimabile,m-ai dat pe spate!

Un trandafir extrem de frumos, rotund si cremos, cu un oud aproape insesizabil, dar cu cea mai rafinata trufa posibila si doar atins putin de paciuli. Are un rafinament aparte (la fel cum ii este si pretul :) ) Are un aer noir, prin faptul ca este aproape erotic, addictive. Din punctul meu de vedere, acesta este un parfum totalmente feminin si il vad purtat in cele mai hot momente!
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 9,5/10

Ma chinui de jumatate de ora sa scriu cat de cat ceva. Imi vin doar onomatopee, emoticoane cu inimioare, limbi scoase a jind si cam atat. Neuronul meu s-a blocat rau pe pozitia "love and mute". E atat de frumos parfumul asta, incat imi vine sa plang. Nu-s in stare sa ma exprim coerent...
Trandafir, paciuli, ciocolata si vanilie. Wow, am reusit!!
E genul care te pune in genunchi de la prima adulmecare. Un melanj perfect armonizat, nimic strident, nimic in plus, nimic in minus. O senzatie covarsitoare de catifea olfactiva, de vis parfumat care ai vrea sa nu se termine niciodata.

Vlud
Vlud

senzual, intens, aromat ...black baccara stropit cu cabernet ...ciocolata elvetiana ce se topeste intr-un apus de iulie cu irizatii vanilate ..empatie calda si parfumata.. Noir de Noir nu e un simplu flirt, e o intreaga poveste..o marturie personala ce se devoaleaza pe fiecare dintre cei ce-l descopera intr-o seductie apriorica de cel mai inalt rang estetic

A Masterpiece.

Probabil unii din voi stiu cat iubesc trandafirii si cat detest oudul acaparator. Imi plac trandafirii proeminenti si oudul cumintit, redus frumos la tacere.

Daca cele doua note imi apar astfel intr-un parfum acesta deja promite. Daca cele doua sunt si de buna calitate si au si un dialog inteligent deja incep sa fiu multumita. Iar daca cele doua realizeaza un melanj unic, senzual, plin de ritmuri si contraste ma castiga definitiv.

Noir de Noir intra in cea de-a treia categorie. Il stiu demult si citesc demult pretutindeni cat e de laudat. Acum sa fim sinceri, parfumuri cu oud se produc de mult mai mult timp decat stiu europenii de el, de cand a inceput, well, isteria oudului in parfumeria de nisa. Dar daca e sa alegem un reper, un parfum care a iscat trendul in vest acela este nimeni altul decat Noir de Noir - un duet trandafir & oud de referinta.

Nasul meu ignorant si needucat intr-ale oudului nu e capabil sa distinga mai mult de doua tipuri de oud desi sunt multe. Sa va spun despre cele pe care le stiu: primul e oudul fals, cel de sinteza, recompus din note lemnoase si ambrate - Norlimbanolul, care miroase foarte exploziv, viril, impulsiv si uscat, fiind cel mai des intalnit la ora actuala, iar cel de-al doilea e oudul real, catifelat - atunci cand e bine proportionat, de o infinit mai mare finete insa care, totusi, mentine un anumit grad de impetuozitate. Pe primul il simt atractiv in parfumurile masculine, dar sa nu-l simt pe propria piele!

Tom Ford a ales insa oudul real pentru Noir de Noir si s-a jucat ca cel mai rafinat jongler cu el. L-a ademenit practic intr-un desis intunecat de trandafiri pacatosi ca intr-un cuib de vipere, trandafiri din aceia burgund cu petale stranse si adormite si i-a lasat apoi sa se descurce.

Astfel, oudul si regina florilor, se cantaresc din priviri ca doi adversari, se adulmeca si clocotesc de nerv dar in loc sa sara la lupta fac dragoste. Se tavalesc prin tufe de paciuli, aluneca pe frunze si pamant, iar in final se contopesc pe suprafata dulce si neteda a vaniliei.

Artistic, catifelat, erotic. Noir de Noir e un venin de trandafiri.

Nu stiu daca exista un parfum mai senzual si mai intunecat ca acesta si cred ca inca nu l-am descoperit intru totul, de fiecare data cand il port aflu ceva in plus despre el. As putea sa-l descriu pana maine, dar pun aici punct ca sa-l savurez cu ochii inchisi mai departe...

dab
dab

Un trandafir absolut superb, plin de mister. La prima pulverizare simti un miros puternic de trandafir invaluit in intuneric dupa care se domoleste putin si is face aparitia Oud-ul , un Oud pus in perfecta balanta cu trandafirul. Dupa ce se aseaza mai bine pe piele devine putin ciocolatiu (probabil de la trufe) si cremos de la vanilie.
Cu adevarat unisex, poate cam prea feminin pentru cineva care iubeste parfumurile strict barbatesti.
Per total ii o opera de arta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tom Ford Noir de Noir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tom Ford Noir de Noir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Noir de Noir dupa Tom Ford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Noir de Noir de Tom Ford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Memoir Woman Frederic Malle Carnal Flower Serge Lutens Chergui Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Tom Ford Tobacco Vanille Puredistance Opardu Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Chanel Allure Sensuelle Juliette Has A Gun Lady Vengeance Frederic Malle Musc Ravageur Frederic Malle Portrait of a Lady Frederic Malle Iris Poudre Bottega Veneta Bottega Veneta Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Robert Piguet Alameda