Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Sahara Noir Tom Ford de dama

Sahara Noir Tom Ford de dama

Sahara Noir Tom Ford de dama Imagini

Sahara Noir de Tom Ford este un parfum Oriental Floral de dama. Sahara Noir a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt portocala amaruie, penita apei, chiparos si labdanum; notele de mijloc sunt iasomie egipteana, trandafir marocan, tamaie, papirus, ceara de albine si scortisoara; Notele de baza sunt labdanum, rasina benzoica, vanilie, cedru, ambra, Lemn de Agar(Oud) si balsam egiptean.

portocala amaruie penita apei chiparos labdanum

iasomie egipteana trandafir marocan tamaie papirus ceara de albine scortisoara

labdanum rasina benzoica vanilie cedru ambra Lemn de Agar(Oud) balsam egiptean

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sahara Noir by Tom Ford.

Ambre Sultan
Amber Absolute
Amour de Palazzo

Sahara Noir Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

E un parfum pe care trebuie să ştii cum şi când să îl porţi. Nu e un accesoriu cochet, nu o armă de seducţie, nu un moft: evocă stări de spirit înalte, îndeamnă la meditaţie şi propune un pariu curajos, acela al asumării aromelor orientale aspre, cu iz bisericesc, al îmbinării lor armonioase, al adicţiei pe care această armonie o creează, al întoarcerii spre motivele pentru care ele şi nu altele evocă apropierea de divin, oricum am alege să îl numim. Dificil şi simplu, aşa cum numai eleganţa şi demnitatea pot redefini simplitatea. Nu atât de iubit, cât de respectat şi re-vizitat mereu...

talpas
talpas

Sahara noir are un nume foarte evocativ: este intunecat, te invaluie fara a te ataca direct, confortabil dar nicidecum nu este un parfum sipmlu, degradat la formula tamaie+ note lemnoase! Foarte bie mixat, pentru femei puternice. Pentru mine este o revelatie, nimic -cunoscut de mine- nu se compara cu Doamna Sahara, absolut nimic. Si da, este o Doamna, nu o printesica culcata intr-un patut roz dantelat. Doamna stie ce vrea de la viata, si isi permite se se culce nonsalanta in fata semineului pe o blana neagra exotica ; nu se straduie pt a cucerii barbatii , ei simt prezenta Doamnei !

annamari

Revin: daca as avea bani sa-mi cumpar un parfum pe care-l folosesc doar cand sunt singura si nu ies din casa, asta ar fi!!! Imi place ffff mult, l-as tot mirosi, dar tot nu pot sa ies asa intre oameni. Am citit pe net: miroase ca Bazilica San Pietro. Da, da, da. In sensul cel mai bun. E mult pre unic, mult pre ciudat, coplesitor.

annamari

Tamaie, tamaie, tamaie, cu ceara de albine si un pic de chiparos si cedru. Imi place foarte-foarte mult sa-l miros, dar nu l-as purta (noroc, ca am doar mostra). Miroase exact ca intr-o biserica, si e foarte masculin.

tubykap20
tubykap20

Wow! Ce de tamaie!Imi place!Si mai imi place ca e foarte frumos gandita si combinata cu nota dulce de miere direct din fagure,adica cu gust usor de ceara...Ingenios nu? Eu zic ca da!
Sincera sa fiu alte note nu disting,poate usor oud-ul spre sfarsit dar tot tamaia si mierea sunt fruntase. Poate un nas mai priceput in a recunoaste rasinile si balsamul egiptean ma va contrazice,iar eu ca o incepatoare ce sunt voi lasa capul in jos si voi lua aminte!
Ma tot gandesc unde as purta un parfum ca asta...Poate unii se vor speria de atata tamaie,poate altii vor zice ca nu e de dama...Dar eu ca o varsatoare avida de unic si ciudat,cred ca ma voi distra cu el la o cina cu fetele mele vesele si maritate,cu care mai ies cand si cand,intr-o sambata seara inainte de club.Dar nu orice cina...Una la un restaurant care mie imi place mult,cu specific oriental,cu decor pe masura,unde se mananca condimentat si iti danseaza cadane apoi inchei masa cu un cataif dulce si o narghilea...Suna bine nu? Trebuie neaparat sa il incerc asa!

manuelag
manuelag

Nu cred ca acesta creatie ar avea nevoie de prezentare. Cred doar ca trebuie sa il aiba orice iubitor de parfumuri. Fara ,,doar si poate,, este un unisex. Un tamaios desavarsit, in care acordul oud-ului il intregeste absolut fantastic. Nu mai conteaza daca este un skin scent sau nu...as zice ca sta lipit de piele, dar in acelasi timp nu este intim...cata vreme purtatoarea sesizeaza mirosul aproape lasciv, nu are cum sa fie intim. Sau poate prea intim ?! Combinatia finala este usor animalica si tamaioasa, un melaj perfect senzual, pretabil in orice moment in care vrei sa scoti la iveala nu tocmai pudicul si delicatetea.
Purtatoarea: sa zicem ca nu este genul careia ii plac jocurile romanțate si dulcegariile. Nu cred ca admira in sinea ei finalurile fericite ,,pana la adanci batraneți,, ci mai degraba jocurile din ,, Noua saptamani si jumatate,, sau ,,Luni de fiere,,(a se citi sub patura, pentru ca roseata din obraji sa nu fie remarcata de oricine!). Asadar, nu are varsta, nu are gusturi fine, dar stie precis ce isi doreste.
Locatia: incercati-l in vacante...de orice fel! :D

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tom Ford Sahara Noir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tom Ford Sahara Noir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sahara Noir dupa Tom Ford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sahara Noir de Tom Ford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Keiko Mecheri Loukhoum Guerlain My Insolence Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Tom Ford Tobacco Vanille Mona di Orio Rose Etoile de Hollande The Different Company Sublime Balkiss Givenchy Hot Couture Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Bois 1920 Relativamente Rosso Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Frederic Malle Portrait of a Lady Pierre Balmain Ambre Gris Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Etat Libre d`Orange Divin`Enfant L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi Cartier Baiser Vole Guerlain Shalimar Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia