Designeri » T-Z » Oriental Condimentat « Grupuri

Tobacco Vanille Tom Ford unisex

Tobacco Vanille Tom Ford unisex

tabac
Tobacco Vanille Tom Ford unisex Imagini

Tobacco Vanille de Tom Ford este un parfum Oriental Condimentat unisex. Tobacco Vanille a fost lansat in 2007. Notele de varf sunt frunze de tutun si note condimentate; notele de mijloc sunt boabe de tonka, floare de tabac, vanilie si cacao; Notele de baza sunt fructe uscate si note lemnoase.

frunze de tutun note condimentate

boabe de tonka floare de tabac vanilie cacao

fructe uscate note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tobacco Vanille by Tom Ford.

Eau des Baux

Tobacco Vanille Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Am asteptat ceva pentru a recenza acest parfum,evident din punctul meu de vedere.Tobacco vanille este un amestec de tutun de cea mai buna calitate cu putina vanilie,si pe pielea mea ,da,cu cea mai catifelata nota de cacao.Eu nu simt fructe,fie ele confiate ori proaspete,se feresc sa ridice capsorul,iar de boabe de tonka nici nu mai pomenesc.Ma incanta extraordinar de mult unicitatea acestui melanj de ingrediente,ador faptul ca nici o floare primavarateca nu scoate vreo vorba iar Tom Ford primeste premiul pentru un parfum intr-adevar stilat,longeviv si in viziunea mea perfect pentru oricine doreste sa fie unic.10/10,ca si notare,evident cu felicitarile aferente!

andrasb
andrasb

Datorita popularitatii sale, parfumul acesta aproape ca nu mai are nevoie de nicio prezentare. Chiar daca nu-l port prea des (sau poate tocmai de aceea), pe mine continua sa ma surprinda! Desi in deschidere se simte nota de tutun bine condimentat, dupa 2-3 ore aceasta trece in fundal, abia simtita, si ramane vanilia. O vanilie bogata, completa, usor ‘cofetaroasa’ totusi pentru un parfum cotat ca unisex. Si totusi, nu are deloc dulceata vanilatelor feminine. Nu stiu cum reuseste Tom Ford aceasta “magie”, dar acest parfum cu siguranta ramane un clasic.

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

L-am luat pentru mine dar am constatat ca sotului meu i s-ar potrivi mai bine.Din pacate, desi mie imi place teribil cum miroase pe el, in perioada asta din motive doar de el stiute, prefera alt gen de arome.Ca urmare l-am luat din nou, il port datorita vaniliei care-l indulceste, o aroma intradevar mai deosebita ca urmare a mixajului cu aroma de tabac.Nu este insa un parfum pentru orice femeie iar in ceea ce ma priveste condimentele pe care le simt la inceput ma duc cu gandul la un parfum arabesc, parfumuri cu care n-am reusit sa ma imprietenesc.Raman la parerea ca unui barbat i s-ar potrivi mai bine.

KatalynStephan
KatalynStephan

L-am achizitionat recent. Este ceva diferit de tot ce am incercat pana acum. Este fantastica esenta de vanilie iar tutunul "sta cuminte in banca lui" fara sa deranjeze ,ba chiar denota masculiniate.
Cel mai bun si echilibrat parfum pe care il am.
Nota 10

nelly_rose
nelly_rose

Un parfum de calitate, rotund, in care se simte foarte bine vanilia si tutunul completate de miere si un strop de fructe confiate.
Este un dulce placut, delicios, mai ales dupa primele 2 ore cand se mai domoleste tutunul.
Nota de tutun e o noutate pentru mine si nu pot sa spun ca va ajunge curand pe listuta de dorinte dar e un parfum prea bun pentru a nu fi trecut pe lista de testari.

Este un parfum absolut senzational, cu miros de pipa neaprinsa, plus o vanilie usor amaruie. Nu are siaj aproape deloc, insa cu persistenta sta extrem de bine (peste 12 ore). Nu este nici prea masculin, nici prea feminin, existand un echilibru perfect intre tabac si vanilie, mai regasindu-se discret si alte note de condimente. Il vad purtat atat de un barbat imbracat la patru ace cu black tie,cat si de o femeie sofisticata, poate nu foarte tanara insa perfect pedanta, poate o directoare. Mirosul general al parfumului degaja caldura, blandete, nu este nimic strident in el, nimic ce sa sugereze vulgaritate sau indrazneala (in sensul negativ). Nota mea: 9/10

O chestie pe care Tobacco Vanille reuseste s-o faca din primul moment este sa impresioneze. Si in general foarte placut. Dati unui barbat sa poarte acest parfum si va fi inconjurat de femei toata seara.
Tobacco Vanille este cald si senzual, cu structura simpla, insa cu efect uimitor. Asa cum sugereaza si numele sau, totul in el se invarte in jurul tabacului si vaniliei. Mai exact tabac de pipa neaprinsa aromat cu vanilie. Parfumul reda atmosfera unui "gentlemen`s club" in care domnii discuta si fumeaza, fac jocuri si pun afaceri pe roate intr-un salon imens cu draperii grele de catifea, covor persan purpuriu din lana si matase si butuci aprinsi in semineu. Aerul e imbibat cu fumul dulce si se bea coniac. Vanilia din amestec nu este una feminina, feciorelnica si dragalasa, oh nu, este pastaia naturala dulce-amaruie care ofera un efect aproape gurmand. Undeva in spate intrezaresc un miros subtil si intepator de nucsoara, un adaos mic dar consistent. Tobacco Vanille se mentine extraordinar de bine pe piele si proiecteaza incredere si rafinament in jur. Am vorbit despre el ca si cum ar fi un parfum strict masculin, insa nu e chiar asa...o femeie il poate purta, dar sa fie insotita :). Altfel risca sa fie rapita si mancata! E delicios pe o femeie. Locul lui ideal? Intr-o cutie cu funda mare rosie sub bradul de Craciun!

tubykap20
tubykap20

Atat de mult mi-am dorit sa testez aceasta minunatie!
Nu prea am ce sa zic in plus pentru ca a spus tot si foarte bine punctat Paul2010 mai jos! E mare pacat sa iti placa parfumurile si sa nu testezi TV!

Obligatoriu de achizitionat in viitorul apropiat pentru sotul meu!

paul2010
paul2010

Fantastic miros, tutun, vanilie "lemnoasa" si note condimentate, incredibil de elegant.
Tobacco Vanille merge foarte bine pe vremea geroasa, si in acelasi timp perfect pentru sarbatorile din acea perioada a anului.
E unul din parfumurile care stau foarte bine in balanta dintre masculin (tutun) si feminin (vanilie), amplificand caracteristicile fiecaruia.
Pentru mine, cel mai bun lucru la Tobacco Vanille e faptul ca vanilia nu e "zaharisita", ci e putin intunecata, in stare naturala, si care ramane pana la capat.
Plus ca persista cel putin 12 ore :)
Una peste alta, singurul minus (mare) este pretul, dar ca si miros si calitate este unul din cele mai bune parfumuri out there.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tom Ford Tobacco Vanille fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tom Ford Tobacco Vanille, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tobacco Vanille dupa Tom Ford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tobacco Vanille de Tom Ford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain By Kilian Back to Black Serge Lutens Chergui Tom Ford Black Orchid Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Frederic Malle Musc Ravageur Thierry Mugler A*Men Pure Havane Tom Ford Noir de Noir Guerlain Shalimar Lorenzo Villoresi Teint de Neige Hermes Terre d'Hermes Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Amouage Lyric Woman Tom Ford Tuscan Leather Christian Dior Dior Homme Intense Nasomatto Black Afgano Robert Piguet Fracas Christian Dior Dior Homme Intense Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Tauerville Vanilla Flash