Designeri » T-Z » Pielarie « Grupuri

Tuscan Leather Tom Ford unisex

Tuscan Leather Tom Ford unisex

Tuscan Leather Tom Ford unisex Imagini

Tuscan Leather de Tom Ford este un parfum Pielarie unisex. Tuscan Leather a fost lansat in 2007. Notele de varf sunt sofran, zmeura si cimbru; notele de mijloc sunt olibanum si iasomie; Notele de baza sunt pielarie, piele intoarsa, ambra si note lemnoase.

sofran zmeura cimbru

olibanum iasomie

pielarie piele intoarsa ambra note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tuscan Leather by Tom Ford.

La Yuqawam Homme
Colonia Leather Eau de Cologne Concentrée
Cuir de Lancome (La Collection Fragrances)
Aoud Leather
C for Men

Tuscan Leather Recenziile parfumurilor

Lexa
Lexa

Un parfum numai si numai despre piele.Imaginati-va cum miroase o pereche de pantofi italienesti proaspat scosi din cutie si veti avea 'Tuscan Leather'! Atat si nimic altceva! O piele fina,piele chevreau,piele scumpa si de calitate.Sincer?Nu stiu daca as vrea sa miros a pantofi,chiar daca sunt de lux.

Un parfum cu o pielarie destul de aerisita, spre surprinderea mea, adica mirosul nu este imbacsit, greu si nici aspru! Este chiar usor "fresh" pe pielea mea, deci destul de verde, ori eu ma asteptam la un parfum care iti ia aerul, nu stiu de ce imi sugera asta... Dupa un timp se si indulceste dar ffffff putin de la zmeura, insa nu devine deloc un parfum dulce, ramane un parfum destul de verde cu nota evidenta de piele si doar usor lemnos. De-a dreptul pot simti notele florale, dar fara a le identifica. Deci, eu il vad destul de feminin, daca ma credeti, partea masculina mi s-ar arata doar in deschiderea parfumului, cand este complet lipsit de dulceata si e cumva verde si usoooor aspru. Totusi pielaria din el imi pare putin bruta, parfumul nu imi pare prea feminin, de aceea nu imi intra la suflet...
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 6/10

dab
dab

Un parfum intens care te surprinde cu un miros placut de piele de o calitate superioara, redat foarte realistic si natural. Te duce cu gandul la o pielarie de lux, proband o geaca. Dupa ce se mai aseaza putin apare in peisaj si zmeura dar foarte subtila si tacuta. Geaca de piele ii un must have cand porti acest parfum si partea cu unisex ii cam deplasata.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tom Ford Tuscan Leather fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tom Ford Tuscan Leather, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tuscan Leather dupa Tom Ford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tuscan Leather de Tom Ford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Tobacco Vanille By Kilian Back to Black Frederic Malle Musc Ravageur Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Serge Lutens Chergui Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Christian Dior Dior Homme Intense Creed Green Irish Tweed Tom Ford Noir de Noir Frederic Malle Carnal Flower Creed Aventus Bond No 9 New Haarlem Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Nasomatto Black Afgano Xerjoff Lira Juicy Couture Dirty English for Men Montale Intense Cafe Guerlain Spiritueuse Double Vanille Guerlain Derby Christian Dior Dior Homme Intense