Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Velvet Orchid Tom Ford de dama

miere
Velvet Orchid Tom Ford de dama Imagini Velvet Orchid Tom Ford de dama Imagini Velvet Orchid Tom Ford de dama Imagini

Velvet Orchid de Tom Ford este un parfum Oriental Floral de dama. Acesta este un parfum nou Velvet Orchid a fost lansat in 2014. Velvet Orchid a fost creat de Yann Vasnier, Calice Becker, Shyamala Maisondieu si Antoine Maisondieu. Notele de varf sunt bergamot, mandarina, rom si miere; notele de mijloc sunt iasomie, ulei de trandafir, orhidee neagra, orhidee, floare de portocal, magnolie, zambila, narcisa si heliotrop; Notele de baza sunt balsam de Peru, labdanum, lemn de santal, smirna, piele intoarsa si vanilie.

bergamot mandarina rom miere

iasomie ulei de trandafir orhidee neagra orhidee floare de portocal magnolie zambila narcisa heliotrop

balsam de Peru labdanum lemn de santal smirna piele intoarsa vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Velvet Orchid by Tom Ford.

Black Orchid
Habanita
Collection Extraordinaire Precious Oud

Velvet Orchid Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

E un parfum care irită, intrigă şi nedumereşte la prima vedere (la fel ca şi Black Orchid), dar pe care ajungi să îl doreşti şi visezi dacă îl testezi suficient de des (şi o vei face tocmai din cauza acelei prime nedumeriri). Ingredientele sunt foarte bine amestecate. Nu poţi vorbi despre Rom, despre Orhidee, despre Tradafir, despre Miere, ci doar despre suma acestora.

Paradoxal pentru că e senzual şi sobru în acelaşi timp, probabil că nu va îndrăzni nimeni să te-ntrebe ce porţi :))) Ba mai mult, mie mi se pare chiar mai sobru şi nonapologetic decât antecesorul B.O., nu îl simt mai prietenos...

maeda
maeda

Mie nu îmi place Black Orchid. L-am încercat de câteva ori, dar mi s-a părut foarte aspru, masculin și rece, nu mi l-am putut apropia nicicum. Cu Velvet Orchid lucrurile stau altfel. Deși seamănă cu BO, VO este mai cald, mai prietenos, mai senzual, este cremos, balsamic și foarte feminin. Se disting bine notele florale, coniacul, pielea, vanilia, eu simt și ciocolată amăruie și ceva tutun. Abia aștept să vină vremea rece pentru că vreau să văd cum evoluează, dar oricum este în fruntea listei de viitoare achiziții parfumate pentru iarnă.

Dupa o prima testare Velvet Orchid imi pare un nou portret al aceleasi primadone Black Orchid. La fel de intens, la fel de pretentios, greu si ostentativ. Intoarce capete si e croit pentru seductie. Din nou troneaza orhideea si notele vanilate, insa ciocolata din primul a fost inlocuita cu note mai balsamice, orientale. Diferenta dintre editii este extrem de mica. Asteptam notele gurmande de heliotrop si miere, care l-ar ajusta pe gustul meu, dar nu se itesc in niciun moment. Un parfum numai pentru firi temperamentale.

Velvet Orchid by Tom Ford 3.73 out of 5 based on 14 ratings and 3 user reviews

Tom Ford Velvet Orchid eau de parfum for women 1.7 oz
Tom Ford Velvet Orchid eau de parfum for women 1.7 oz
FragranceX.com
Eau De Parfum 1.7oz
Tom Ford Velvet Orchid Perfume by Tom Ford, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Tom Ford Velvet Orchid Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Tom Ford Velvet Orchid Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Tom Ford Velvet Orchid Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
FragranceX.com
Eau De Parfum 3.4oz
Tom Ford Velvet Orchid Perfume by Tom Ford, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
TOM FORD Velvet Orchid 3.4 oz Eau de Parfum Spray
TOM FORD Velvet Orchid 3.4 oz Eau de Parfum Spray
Macys.com
Tom Ford Velvet Orchid Eau de Parfum Spray, 3.4 oz
Tom Ford Velvet Orchid Eau de Parfum Spray, 3.4 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tom Ford Velvet Orchid fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tom Ford Velvet Orchid, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Velvet Orchid dupa Tom Ford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Velvet Orchid de Tom Ford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Kelly Caleche By Kilian Back to Black Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Dior Addict Guerlain Insolence Eau de Parfum Bottega Veneta Bottega Veneta Xerjoff More Than Words Christian Dior Miss Dior (new) Lorenzo Villoresi Teint de Neige Jimmy Choo Jimmy Choo Frederic Malle Portrait of a Lady Hermes L’Ambre des Merveilles John Galliano John Galliano Calvin Klein Euphoria Givenchy Ange ou Demon Sospiro Perfumes Erba Pura Chanel Allure Sensuelle Montale Sweet Oriental Dream Chanel Coco Mademoiselle Robert Piguet Visa 2007