Designeri » T-Z » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Violet Blonde Tom Ford de dama

Violet Blonde Tom Ford de dama

ozonic
Violet Blonde Tom Ford de dama Imagini Violet Blonde Tom Ford de dama Imagini

Violet Blonde de Tom Ford este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Violet Blonde a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt mandarina, piper roz si frunza de violeta; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie si radacina de stanjenel; Notele de baza sunt vetiver, mosc, cedru de Virginia, rasina benzoica si piele intoarsa.

mandarina piper roz frunza de violeta

stanjenel iasomie radacina de stanjenel

vetiver mosc cedru de Virginia rasina benzoica piele intoarsa

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Violet Blonde by Tom Ford.

Violet Blonde Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

Pentru ca a venit in aceeasi zi cu Bottega Veneta iar mirosul de piele intoarsa era ata de evident , am zis c-am incurcat borcanele, pardon, mostrele.
Trecand peste vrajeala de marketing cu femeia vampa prabusita pe patul de violete,raman cu un parfum oarecum neprietenos care nici macar nu se sinchiseste daca il plac sau nu. “ TU pierzi daca nu ma porti, nu sunt facut for the mases”, asta e sloganul lui.
Ce simt : miros de pielarie , fina, sa n-avem vorbe, damn, doar e Tom Ford, nu tabacarul Gica! Apoi stanjenel, usor aspru si astringent. Totul se sfarseste intr-un miros dulce amarui ca de crizanteme , toamna, pe frig ascutit.
Maiestria maxima mi se pare ca sta in picurarea unei molecule aldehidice, dozata exact cat trebuie pentru a nu stramba din nas daca nu iti place genul ba dimpotriva, sa detectezi imediat ca parfumul asta e altceva si ca tu vei fi altfel daca il porti.
Insa nota pe care o disting cel mai bine e chiar nota TOM FORD, pe care am depistat-o usor, ca fosta purtatoare de Black Orchid, Tobacco Vanille si BO Voile de Fleur.
Alte note nu sesizez, , cred ca s-au pitit pe dupa cedrul de Virginia ! (listat si el , normal)
Pentru ca imi dau seama ca din ce am scris mai sus nu se intelege daca mi-a placut sau nu, va spun in clar ca imi place doar ca , fiind si eu si el usor nesociabili, cred ca trebuie sa ne mai dam un timp, s-ar putea sa iasa un film frumos!
( recenzat ascultand Katie Melua-A moment of madness)

Addict
Addict

Numele parfumului te păcălește,pentru că nu este un parfum de violete,nici măcar nu conține aroma acestei flori.
Piperul roz peste ceva verde-frunza de violetă-se percepe în debut;mandarina,ușoară, nu o simt,probabil datorită piperului.
Mai spre mijloc începe să se simtă irisul,pe care îl simți însă ascuns după un văl...parfumul devine foarte puțin pudrat(ceea ce este bine,pt.că eu nu mă împac deloc cu "pudratele").Poate că nota pudrată este dată de mosc.
Iar în final există și un vetiver discret și acea notă de pielărie-foarte fină pielăria și foarte fină și nota(trebuie adulmecată bine ca să fie percepută).
Pentru mine ar fi un parfum elegant,dar verde,permisiv pt.a-l purta primavara,să spunem,la cules de brandușe!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tom Ford Violet Blonde fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tom Ford Violet Blonde, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Violet Blonde dupa Tom Ford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Violet Blonde de Tom Ford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Coco Noir By Kilian Back to Black Tom Ford Black Orchid Tom Ford Velvet Orchid Tom Ford Tobacco Vanille Cartier Must de Cartier Chanel Allure eau de parfum Robert Piguet Fracas Guerlain Shalimar Parfum Initial Lorenzo Villoresi Teint de Neige Juliette Has A Gun Lady Vengeance Montale Blue Amber Sospiro Perfumes Erba Pura Christian Dior Dolce Vita Christian Dior Miss Dior Le Parfum Lalique Lalique Le Parfum Chopard Casmir Christian Dior Dune Chanel Chanel N°5 Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien