Designeri » T-Z » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

White Musk Collection Jasmine Musk Tom Ford de dama

White Musk Collection Jasmine Musk Tom Ford de dama

White Musk Collection Jasmine Musk Tom Ford de dama Imagini

White Musk Collection Jasmine Musk de Tom Ford este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. White Musk Collection Jasmine Musk a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Calice Becker. Parfumul prezinta ylang-ylang, iasomie, paciuli, radacina de stanjenel, vanilie, lemn de santal, vetiver, laudanum frantuzesc, ambra si mosc.

ylang-ylang iasomie paciuli radacina de stanjenel vanilie lemn de santal vetiver laudanum frantuzesc ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about White Musk Collection Jasmine Musk by Tom Ford.

White Musk Collection Jasmine Musk Recenziile parfumurilor

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Am purtat cu îndârjire acest parfum o vreme, în ciuda faptului că soţul meu nu îl suporta.Am vrut să văd cum evoluează în vreme rece şi pe căldură.Am avut parte de ceva zile ploioase dar n-am simţit mare diferenţă în evoluţia parfumului.
Una peste alta, clar este că nu e un parfum de purtat la birou, doar dacă îţi urăşti colegii.Bărbaţii, dacă sunt politicoşi sau mai puţin îndrăzneţi îţi spun că "miroase bine dar cum de porţi un parfum bărbătesc?"
Soţul meu mă întreabă mereu dacă nu s-a terminat sticluţa.Am "smuls" de la el nişte impresii.Am înţeles că pentru el e un miros animalic, deloc atractiv însă dătător de migrene.
E un parfum care face lumea să întoarcă capetele, dar vă asigur că nu e de bine.
Mie îmi place moscul în parfumuri, într-o anumită doză, desigur. Iată de ce m-am ambiţionat.În urma experimentului, am ajuns la concluzia că nu îmi displace dar nici nu îl voi mai purta vreodată.
Chiar dacă lista de ingrediente e destul de generoasă,eu simt un mosc îndulcit şi atât.Probabil că amatoarelor de parfumuri grele, cu mosc, oud şi alte ingrediente de acest gen le-ar place.
Nu ştiu unde ar putea fi purtat acest parfum dar rămân deschisă sugestiilor.Sunt curioasă ce impresii ar face parfumul unor nasuri mai experimentate.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tom Ford White Musk Collection Jasmine Musk fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tom Ford White Musk Collection Jasmine Musk, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica White Musk Collection Jasmine Musk dupa Tom Ford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre White Musk Collection Jasmine Musk de Tom Ford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Lancome Aroma Calm L`Artisan Parfumeur Iris Pallida 2007 Stella Cadente Aqua Montale Aoud Collection - Aoud Flowers Jil Sander Style Soft Lanvin Lanvin L`Homme Annika Sorenstam Annika Anya`s Garden Moon Dance Il Profvmo Osmo Scents Musc Bleu LR Heidi Klum Dreams Ulric de Varens Lily Prune Musk Patchouli Sabon Zohar (Musk)