Designeri » T-Z » Chypre Floral « Grupuri

White Patchouli Tom Ford de dama

White Patchouli Tom Ford de dama Imagini White Patchouli Tom Ford de dama Imagini White Patchouli Tom Ford de dama Imagini White Patchouli Tom Ford de dama Imagini

White Patchouli de Tom Ford este un parfum Chypre Floral de dama. White Patchouli a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Givaudan. Notele de varf sunt bergamot, bujor, coriandru si flori albe; notele de mijloc sunt trandafir, iasomie si ambretta (nalba de mosc); Notele de baza sunt paciuli, tamaie si note lemnoase.

bergamot bujor coriandru flori albe

trandafir iasomie ambretta (nalba de mosc)

paciuli tamaie note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about White Patchouli by Tom Ford.

Gucci Rush

White Patchouli Recenziile parfumurilor

Alina B
Alina B

Nu imi place deloc. Este greu, invechit, inecacios. Este mai mult masculin. Nu simt mirosul niciunei flori. Este ca un fum greu si nu un parfum. Poate nu l-am descifrat eu sau poate nu mi se potriveste. Trebuie incercat musai inainte de cumparare. Cu regret nu ii pot da nici macar nota 1. Mai am parfumuri de nisa dar acesta este dezamagitor.

Buun, m-am gandit si eu sa-mi cumpar prima mostra de "nisa" (cele pe care le-am primit cadou pana acum prin bunavointa colegilor forumisti si care, din pacate, nu mi-au placut, fiindca "ce stie taranul ce-i sofranul" nu se pun!!). Daca e pe bani, am zis ca poate-mi place.
Am cautat notele listate, jur ca le-am cautat! Nasul meu se pare ca e la fel de departe de subtilitatile parfumurilor de nisa precum Pamantul de Uranus. Mie imi miroase doar a ceva greu, imbacsit, extrem de masculin, un paciuli old-lady-style... Da, stiu, sunt defecta si anosmica la ce-i frumos. Nici sa ma bati nu simt iz de curatenie. Nici bujor. Nici trandafir. Bergamota aia parca o simt vag, cateva minute, dar apoi vine valul de paciuli "de cufar". Si nici tamaie nu simt, ca macar nota aia o mai cunosc din alte parfumuri (mainstream).
Conluzie: mai am vreo 10 ani pana sa incep sa invat sa miros. Nisa, ca despre asta era vorba. Raman frumos la mainstream, atata pot, atata fac. Dar mi-am dat silinta!!

Este un parfum care se dezvolta destul de masculin pe pielea mea inca de la inceput, cand simt un patchouli medicinal dar nu aspru, ce acompaniaza un trandafir suav si totul este picurat cu ceva seminte, parca ar fi chimen, sau ceva asemenator, probabil ca simt coriandrul listat. Parfumul este elegant, usor lemnos, insa izul medicinal il simt pe tot parcursul lui, insa nu ma deranjeaza. Si tamaia o simt ceva mai tarziu, as fi vrut-o intr-o cantitate mai mare (pentru ca mie imi place ca nota foarte mult). Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

lora
lora

Este un parfum care miroase a sapun ,a curatenie ,este minunat , persista cam 8 ore si este un parfum care te face remarcata sigur si vei primi multe complimente , eu il folosesc de 8 ani si este deja semnatura mea , toata lumea stie cand sunt prin preajma dupa miros.

ala2006
ala2006

Pe mine parfumul asta ma intriga foarte tare! Aproape de piele miroase a plastic incins, dar la 10-15 cm distanta e cu totul si cu totul alta poveste! Il simt in toata splendoarea lui si imi arata de ce m-am straduit atat de mult sa-l cumpar! Din pacate, pe piele nu dureaza decat 1-2 ore ( testerul tinea cam 3 ore) si la sfarsit devine intepator si masculin. Solutia salvatoare a fost pulverizarea pe haine unde se pastreaza doar mirosul care mi-a placut atat de mult si tine toata ziua :)

Yoshimi
Yoshimi

White Patchouli – eu l-as numi mai degraba White Musk. Cu uimire constat ca moscul nici nu se numara printre ingrediente. Nu este un parfum sfios, caci are un siaj si longevitate remarcabila, dar pe de alta parte pare delicat, un parfum care inspira curetenie. O adiere de aer curat cu aroma de flori de camp. Patchouli exista, dar discret, inofensiv. Un parfum rafinat,elegant,potrivit intalnirilor de afaceri.
Imi pare foarte apropiat ca miros si feeling de Vento di Fiori de la Bois 1920, desi cele doua nu par sa aiba note comune.

Beautyspin.com
TOM FORD White Patchouli 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Sephora.com, Inc.
TOM FORD White Patchouli 3.4 oz Eau de Parfum Spray
TOM FORD White Patchouli 3.4 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tom Ford White Patchouli fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tom Ford White Patchouli, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica White Patchouli dupa Tom Ford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre White Patchouli de Tom Ford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Serge Lutens Datura Noir Frederic Malle Musc Ravageur The Different Company Sublime Balkiss Juliette Has A Gun Lady Vengeance Serge Lutens Chergui Juliette Has A Gun Vengeance Extreme L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi By Kilian Back to Black Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Annick Goutal Ambre Fétiche Cartier Baiser Vole Amouage Amouage Gold pour Femme Montale Sweet Oriental Dream Givenchy Pi Tom Ford Black Orchid Voile de Fleur Montale Pure Gold Tom Ford Black Orchid Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Bottega Veneta Bottega Veneta