Designeri » T-Z » Floral Fructat « Grupuri

Tommy Girl Tommy Hilfiger de dama

Tommy Girl Tommy Hilfiger de dama

Tommy Girl Tommy Hilfiger de dama Imagini Tommy Girl Tommy Hilfiger de dama Imagini Tommy Girl Tommy Hilfiger de dama Imagini Tommy Girl Tommy Hilfiger de dama Imagini Tommy Girl Tommy Hilfiger de dama Imagini Tommy Girl Tommy Hilfiger de dama Imagini

Tommy Girl de Tommy Hilfiger este un parfum Floral Fructat de dama. Tommy Girl a fost lansat in 1996. Creatorul acestui parfum este Calice Becker. Notele de varf sunt coacaze negre, camelie, mandarina si flori de mar; notele de mijloc sunt caprifoi, crin, violeta, menta, grapefruit, lamaie si trandafir; Notele de baza sunt magnolie, pielarie, lemn de santal, iasomie si cedru.

coacaze negre camelie mandarina flori de mar

caprifoi crin violeta menta grapefruit lamaie trandafir

magnolie pielarie lemn de santal iasomie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tommy Girl by Tommy Hilfiger.

Clinique Happy

Tommy Girl Recenziile parfumurilor

andrasb
andrasb

Prima oara cand l-am avut, acum 13 ani, l-am tratat cu usurinta, de fapt, ca pe un parfum usor, placut, ca o zi calda de primavara. Interesant este ca l-am cumparat exact in acelasi timp cu alte doua parfumuri care au in piramida nota de lacramioare: O Oui de Lancome si Champs-Elysees de Guerlain. Ce vreti, eram in Franta, era un aprilie cald, sans soucis :)) Pe O Oui, dupa 2-3 purtari, i l-am daruit mamei, mi se parea mai apropiat de varsta ei si mie nu-mi spunea nimic. Despre Champs Elysees am scris la studiul de caz, desi m-a "sedus" la prima incercare (altfel nu l-as fi cumparat), a fost horror apoi, asa incat, dupa vreun an de chin, l-am swapuit. Pe Tommy Girl insa l-am purtat cu veselie vreo 2-3 sezoane, dar spre finalul sticlei de 50 ml ma cam obosise... asa ca nu l-am mai cumparat. La sfarsitul lui 2013 ma preocupa dorinta fetitei mele de a se parfuma... asa ca am scos vechea sticla de TG, care mai avea vreo 2-3 ml pe fund... si am dat-o pe umarul rochitei. A fost o experienta minunata, diafana, proaspata... asa ca, intr-un impuls de moment, l-am comandat la 30 ml, impreuna cu echivalentul Tommy (pentru baietel). O incantare olfactiva, un parfum foarte reusit care nu s-a schimbat deloc in acesti 13 ani si cu siguranta il voi folosi si eu in aceasta primavara!

Cologne 0.25oz
Tommy Girl Eau De Prep by Tommy Hilfiger EDT Spray 3.4 oz Tester for Women
Tommy Hilfiger Tommy Girl Eau de Prep Eau De Toilette tester for women 3.4 oz
Tommy Hilfiger Tommy Girl Eau de Prep Eau De Toilette tester for women 3.4 oz
Eau De Toilette 1.7oz
Tommy Girl Perfume by Tommy Hilfiger, 1.7 oz Cologne Spray Eau De Toilette Spray for Women
Tommy Hilfiger Tommy Girl Eau De Toilette for women 3.4 oz
Tommy Hilfiger Tommy Girl Eau De Toilette for women 3.4 oz
Tommy Hilfiger Tommy Girl Eau de Prep Eau De Toilette for women 3.4 oz
Tommy Hilfiger Tommy Girl Eau de Prep Eau De Toilette for women 3.4 oz
Tommy Girl by Tommy Hilfiger EDT Spray 1.7 oz New Packaging for Women
Tommy Girl by Tommy Hilfiger EDT Spray 1.7 oz New Packaging for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Tommy Girl Perfume by Tommy Hilfiger, 3.4 oz Cologne Spray Eau De Toilette Spray Tester for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Tommy Girl Perfume by Tommy Hilfiger, 3.4 oz Cologne Spray Eau De Toilette Spray for Women
Tommy Hilfiger Tommy Girl Eau De Toilette tester for women 3.4 oz
Tommy Girl Eau De Prep by Tommy Hilfiger EDT Spray 3.4 oz for Women
Tommy Girl Eau De Prep by Tommy Hilfiger EDT Spray 3.4 oz for Women
Tommy Girl by Tommy Hilfiger EDT Spray 3.4 oz New Packaging for Women
Tommy Girl by Tommy Hilfiger EDT Spray 3.4 oz New Packaging for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Tommy Hilfiger Tommy Girl fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Tommy Hilfiger Tommy Girl, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tommy Girl dupa Tommy Hilfiger. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tommy Girl de Tommy Hilfiger reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Essence Absolue Guerlain Samsara Eau de Parfum Chanel Coco Mademoiselle Guerlain Insolence Elie Saab Le Parfum Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Jil Sander Jil Sander No 4 Jean Paul Gaultier Classique Yves Saint Laurent Opium Christian Dior Miss Dior Le Parfum Christian Dior Dune Vivienne Westwood Boudoir Givenchy Amarige Thierry Mugler Womanity Givenchy Dahlia Noir Thierry Mugler A*Men Pure Havane Boucheron Boucheron Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Hypnotic Poison DSQUARED² She Wood