Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Donna Trussardi 2011 Trussardi de dama

acrisor
Donna Trussardi 2011 Trussardi de dama Videouri
Donna Trussardi 2011 Trussardi de dama Imagini

Donna Trussardi 2011 de Trussardi este un parfum Oriental Floral de dama. Donna Trussardi 2011 a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Nathalie Lorson. Notele de varf sunt lamaie de Amalfi, yuzu si note fructate; notele de mijloc sunt iasomie, floare de portocal african si lotus; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli, cedru de Virginia si vanilie.

lamaie de Amalfi yuzu note fructate

iasomie floare de portocal african lotus

lemn de santal paciuli cedru de Virginia vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Donna Trussardi 2011 by Trussardi.

Good Girl Gone Bad
Safanad
Divine Idol

Donna Trussardi 2011 Recenziile parfumurilor

dalia
dalia

Citesc ce-au scris fetele...si singura concluzie a mea este ca am nimerit un fals.
Miros placut, sexy, feminin, calm.
Mi-a placut mult in parfumerie, l-am cumparat dupa o vreme la gramaj mic.
Problema este ca nu dureaza nici pana iesi din casa.

andrasb
andrasb

Mie nu mi se pare dulce, are o prospetime destul de naturala, data de nota de Yuzu combinata cu lamaia. Pe pielea mea e foarte frumos, desi cam liniar, eu n-am simtit santalul si nici vanilia, dar primesc multe complimente cand il port, vara, la birou sau la o iesire informala... De asemenea, persista foarte bine pe pielea mea, aproape pana seara il simt, are si siaj destul de bun, iar pe haine tine si cateva zile. Mie imi inspira buna dispozitie, ca o dimineata insorita in gradina casei.

cici21
cici21

Este un parfum placut, cuminte. Dpmdv, siajul este ok, pe haine tine foarte bine, iar pe pielea mea peste 6 h.

arianperfume
arianperfume

Nici eu nu ma declaram fana, chiar l-am folosit o vreme ca si odorizant pentru toaleta :)), dar ....... se pare ca lumea din jur il apreciaza, dpmdv este un floral alb fructat, cu o persistenta de 2-3 ore sau poate si mai mult pentru ca desi eu nu il mai simteam cei din jur l-au remarcat. Oh well... dragutel, nu am ce spune, pacat ca nu tine mai bine.
In orice caz, este exemplul clasic de office friendly.

Un fructat sintetic destul de comun, care din punctul meu de vedere nu are nici rafinament, nici frumusete. Imi pare un parfum pentru adolescente, dulce, cam gretos, in care nu simt nici florile din lista oficiala, nici notele lemnoase. Doar fructe exotice, un iz de guma de mestecat fructata si... atat. Si dureaza maxim 2 ore.
Nu imi place...
Nota mea: 2/10

Mihhaela
Mihhaela

Asa e, se duuuuuuuuuuce repede, repede! La fel ca si Inside. Asa or fi toate parfumurile de la Trussardi?!?

manuelag
manuelag

foarte placut, insa pe pielea mea se duuuuuce si se tot duce, si in maxim o ora, s-a dus de tot!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Trussardi Donna Trussardi 2011 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Trussardi Donna Trussardi 2011, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Donna Trussardi 2011 dupa Trussardi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Donna Trussardi 2011 de Trussardi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lacoste Lacoste Pour Femme Giorgio Armani Armani Code for Women Kenzo Flower by Kenzo Yves Saint Laurent Cinema Jean Paul Gaultier Classique Avon Today Giorgio Armani Sensi Torrente L`Or de Torrente Chanel Coco Mademoiselle Thierry Mugler Alien Essence Absolue Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Cerruti 1881 Givenchy Very Irresistible Sensual Givenchy Amarige Carolina Herrera CH L`Eau Boucheron Jaipur Bracelet Christian Dior Dior Addict 2 Caron Fleur de Rocaille (1993) Prada Infusion d'Iris