Designeri » T-Z » Chypre Floral « Grupuri

Donna Trussardi Trussardi de dama

Donna Trussardi Trussardi de dama

Donna Trussardi de Trussardi este un parfum Chypre Floral de dama. Donna Trussardi a fost lansat in 1994. Creatorul acestui parfum este Jean Guichard. Notele de varf sunt aldehide, coriandru, ghimbir, mandarina, busuioc, zambila, salvie si bergamot; notele de mijloc sunt garoafa, tuberoza, radacina de stanjenel, iasomie, ylang-ylang, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt labdanum, ambra, paciuli, mosc, rasina benzoica, vanilie, cedru si styrax.

aldehide coriandru ghimbir mandarina busuioc zambila salvie bergamot

garoafa tuberoza radacina de stanjenel iasomie ylang-ylang lacramioare trandafir

labdanum ambra paciuli mosc rasina benzoica vanilie cedru styrax

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Donna Trussardi by Trussardi.

Donna Trussardi Recenziile parfumurilor

Merdelia
Merdelia

Un parfum cu clasa. Intens, picant-usturator, cald si non-linear, imi evoca femeia matura, 40+, realizata, sigura pe ea, imbracata bine, rezervata si ferma cu cei din jur. O vad la masa unui restaurant pretentios, alaturi de o geanta scumpa din piele si un pahar de vin rosu.
Desi parfumul e foarte complex, se mentine nota radacinoasa pe tot parcursul desfasurarii aromelor, in timp ce notele florale par a se roti rand pe rand. Surprinzator, eu percep si o nota tamaioasa constanta, desi nu e listata in descrierea oficiala, probabil se datoreaza fuziunii dintre ambra, cedru si rasina benzoica. Statornic, sofisticat, foarte bine definit, totodata versatil in ceea ce priveste modul in care jongleaza cu notele florale. Un parfum longeviv ce impune respect, indiferent ca este agreat sau nu. 8,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Trussardi Donna Trussardi fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Trussardi Donna Trussardi, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Donna Trussardi dupa Trussardi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Donna Trussardi de Trussardi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Chanel Chance Eau de Toilette Gucci Gucci No 3 Mypa Madonna Nudes 1979 Kiss David & Victoria Beckham Signature for Her Katie Price aka Jordan Stunning Sonoma Scent Studio Vintage Rose Demeter Fragrance Vintage Naturals 2009 Geranium Panouge Isabey Fleur Nocturne Gres Goddess Hommage a Greta Garbo Giorgio Valenti Rose Noire Faberlic Alatau Faberlic Sleza Yurate