Designeri » T-Z » Aromatic Fougere « Grupuri

My Land Trussardi de barbati

My Land Trussardi de barbati

My Land Trussardi de barbati Videouri
My Land Trussardi de barbati Imagini My Land Trussardi de barbati Imagini

My Land de Trussardi este un parfum Aromatic Fougere de barbati. My Land a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Alexandra Kosinski. Notele de varf sunt bergamot si mandarina verde; notele de mijloc sunt lavanda, violeta si calona; Notele de baza sunt pielarie, vetiver, boabe de tonka si cashmeran.

bergamot mandarina verde

lavanda violeta calona

pielarie vetiver boabe de tonka cashmeran

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about My Land by Trussardi.

My Land Recenziile parfumurilor

Brian
Brian

L-am incercat astazi, la inceput mi-a placut, dar dupa o ora pe pielea mea abia se mai simte ceva...

Din pacate nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor. Cel putin asta e prima mea impresie. O sa-i mai dau o sansa la primavara.

O alegere mai buna, dupa parerea mea, ar fi Fan di Fendi Pour Homme sau Moschino Forever.

Raul
Raul

Folosesc un oximoron pentru a descrie cel mai bine prima impresie: DE O CRUZIME DELICATA SI USORRR DULCE.

Incerc sa pictez un tablou-schita la cald (la prima imresie). Inspiratia miresmelor te transporta in mijlocul naturii a carei verdeata te inunda.

Obosit dupa o ora de echitatie intensa, dorinta de a gusta un ceai verde te cuprinde. Cum ai scos plicul, o cruditate citrica-ierboasa te invaluie. Focul incalzeste apa de izvor antrenand citricele cu iarba intr-un trap spre usor dulceagul final. Nota cu totul aparte este data de mirosul fin de piele al manusii ce o duci aproape de nas atunci cand sorbi cu nesat din ceaiul crud preparat. Cu o asemenea combinatie este normal ca manusa jocheului sa nu fie data jos.

Aceasta este prima impresie !

Si vine dezamagirea. Aceasta se reflecta in randurile de mai jos.

Longevitate: sub 2 ore
Siaj: slab
Nota: 4/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Trussardi My Land fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Trussardi My Land, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica My Land dupa Trussardi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre My Land de Trussardi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Allure Homme Sport Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Giorgio Armani Acqua di Gio Essenza Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Christian Dior Dior Homme Intense Thierry Mugler A*Men Versace Versace Pour Homme Avon Mesmerize Gucci Gucci Pour Homme II Thierry Mugler A*Men Pure Malt Thierry Mugler A*Men Pure Havane Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Nautica Nautica Voyage Hermes Terre d'Hermes Trussardi Python Uomo Laura Biagiotti Aqua di Roma Uomo Paco Rabanne Tenere Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Versace Blue Jeans