Designeri » T-Z » Floral « Grupuri

Rock`n Rose Valentino de dama

Rock`n Rose Valentino de dama

Rock`n Rose Valentino de dama Videouri

Rock`n Rose de Valentino este un parfum Floral de dama. Rock`n Rose a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Francoise Caron. Notele de varf sunt coacaze negre, bergamot si note verzi; notele de mijloc sunt floare de portocal, gardenie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc, vanilie, radacina de stanjenel si heliotrop.

coacaze negre bergamot note verzi

floare de portocal gardenie lacramioare trandafir

lemn de santal mosc vanilie radacina de stanjenel heliotrop

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rock`n Rose by Valentino.

Rock`n Rose Recenziile parfumurilor

maeda
maeda

Am acest parfum de ceva vreme, dar pana acum am ezitat sa ii fac o recenzie pentru ca nu am reusit sa imi dau seama de ce mi se pare atat de cunoscut. Astazi am avut o revelatie...de dulapurile noastre din copilarie. Cand eram eu mica, iar dulapurile miroseau toate a naftalina, mama s-a hotarat sa scape de mirosul asta si a confectionat niste saculeti din panza in care a introdus petale uscate de trandafir, cu care a parfumat dulapurile. Asta e Rock`n Rose: trandafiri uscati amestecati cu mult alcool. Nimic deosebit...miros banal si o sticla grosolana si foarte grea, tocmai buna de autoaparare. Persistenta...1 ora cu indulgenta. Siaj ...aproape nedetectabil.

dahlia_noir
dahlia_noir

Valentino Rock'n'Rose este un parfum floral, se simte foarte bine trandafirul,gardenia,heliotrop, defapt doar asta simt in prima jumatate de ora de la pulverizare,iar apoi lemnul de santal, moscul si un pic vanilia. Parfumul este foarte persistent.

Rock`n Rose by Valentino 2.50 out of 5 based on 6 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Valentino Rock`n Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Valentino Rock`n Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rock`n Rose dupa Valentino. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rock`n Rose de Valentino reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bond No 9 Broadway Nite Givenchy Givenchy Harvest 2007 Amarige Mimosa Yardley Pink Lace Il Profvmo Aria di Mare Coty Sand & Sable Michael Kors Very Pretty Guerlain Aroma Allegoria Aromaparfum Apaisant Galanos Galanos Demeter Fragrance Vintage Naturals 2009 Mimosa Christina Aguilera X Pose Passion Skeem Sweet Pea and Vanilla Orla Kiely Orla Kiely