Designeri » T-Z » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

V Valentino de dama

V Valentino de dama

V de Valentino este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. V a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt mandarina, smochina si grapefruit roz; notele de mijloc sunt trandafir, frezie si neroli; Notele de baza sunt lemn de santal, cedru si Ambergris.

mandarina smochina grapefruit roz

trandafir frezie neroli

lemn de santal cedru Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about V by Valentino.

V Recenziile parfumurilor

tubykap20
tubykap20

Se simt la inceput fructele si ceva cam intepator pentru nasul meu,apoi se linisteste si devine mai cremos.Ies mai mult vanilia si trandafirul in evidenta,insa ramane un parfum apropiat de piele si greu sesizabil de cei din jur. Eu ii dau un 6/10 la capitolul siaj si longevitate.Ca in rest nu ma prea impresioneaza! Imi aminteste putin de Hugo Boss-Deep Red,numai ca nu se ridica pe aceeasi scara in simtul meu olfactiv. Eu cred ca ar merge in orice anotimp si in orice imprejurare,fara a sta prea mult pe ganduri cu ce il poti asorta.Genul de parfum care il porti zilnic fara sa te gandesti de ce...Doar te parfumezi si iesi pe usa!

maeda
maeda

Am comandat Valentino V orbeste, doar in baza fotografiei cu sticla aceea transparenta si eleganta si nu m-am inselat. Din contra, a fost mai mult decat speram: un parfum dulce, cremos, pudrat, rasinos, de purtat pe vreme rece, cu persistenta buna, 7/10. Imi doresc sa incerc si alte parfumuri Valentino, dar din pacate nu se gasesc peste tot.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Valentino V fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Valentino V, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica V dupa Valentino. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre V de Valentino reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Giorgio Armani Armani Mania Al-Rehab Mubakhar Acqua di Parma Acqua di Parma Iris Nobile Alviero Martini GeoBlack Woman Borsalino Borsalino Pour Elle Sonoma Scent Studio Rose Musc Jesus Del Pozo On El Maitre Parfumeur et Gantier Iris Bleu Gris Gap Stay InStyle Sex in The City Seduce IKKS Private Only for Men