Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Valentina Valentino de dama

Valentina Valentino de dama Videouri

Valentina de Valentino este un parfum Oriental Floral de dama. Valentina a fost lansat in 2011. Valentina a fost creat de Alberto Morillas si Olivier Cresp. Notele de varf sunt bergamot si trufe; notele de mijloc sunt iasomie, floare de portocal african, tuberoza si capsuni; Notele de baza sunt cedru de Virginia, ambra si vanilie.

bergamot trufe

iasomie floare de portocal african tuberoza capsuni

cedru de Virginia ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Valentina by Valentino.

Valentina Recenziile parfumurilor

Este un floral destul de strident, cu miros chimic de iasomie si tuberoza. Este un parfum opulent si greu, desi sticla nu ar fi sugerat asta... din pacate calitatile lui tehnice sunt foarte slabe: siaj si persistenta reduse. Evaluare: 3/10

adamescuandra
adamescuandra

Imi place foarte mult acest parfum este foarte elegant, merge pe o linie clasica

maeda
maeda

Am incercat si eu, plina de sperante, Valentina. Mi-a placut mult sticla, asa ca am sperat sa descopar un parfum care sa ma dea pe spate. Si m-a dat, dar nu in sensul in care credeam eu. Valentina este un parfum mult prea floral, cu multa iasomie si tuberoza, care nu fac decat sa ma indispuna groaznic. O sa ii mai dau o sansa spre toamna, poate ca vremea mai rece il va schimba putin.

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Intr-un fel imi pare bine ca nu l-am recenzat mai demult! L-as fi facut ferfenita! Primul test, acum circa un an, la aparitie (voiam neaparat sa am un Valentino!!), s-a soldat cu verdictul "miroase cunoscut" si cu returul la Douglas inapoi! De atunci si pana ieri, l-am mai tot mirosit din cand in cand in mostre, comparatia cu "ceva cunoscut" culminand cu identificarea lui Soprani Donna ca fiind orignea Valentinei.
Intotdeauna m-a secat la acest parfum ca nu resimt trufele in el, pt. ca mie mi se pare ca au un gust la fel de complex cum e mirosul de ambregris! Sau de oud! Dupa un debut "bergamotic" se trece la un parfum ambrat cu rotunjime, intr-o oarecare directie Coco Mademoiselle mai putin realizata.
Dar ieri si azi am resimti pt. Ia oara si trufele, si tuberoza din el! Si, uite-asa am ajuns eu sa-mi placa acest parfum si, in ciuda unei aversiuni de circa un an, sa mi-l...doresc! Tuberoza e una destul de calda, foarte usor spre directia carnala, spre care o imping iasomia (nuanta ca de cerneala) si florile de portocal abia simtite; se aseamana cu tuberoza din Madonna Truth or Dare, care, insa, e mult mai intensa (pt. mine mai suparatoare). Azi fiind si prima data cand am avut rabdarea sa las parfumul sa se dezvolte in voie pe pumnul meu, ii simt dupa 3-4 ore un drydown caldut si foarte imbietor, delicat si confortabil, oarecum asemanator cu delicatetea de sub zahar din Giselle...Daca imi dau eu bine seama, trufele se prelungesc si peste varf, sustinand compozitia chiar impreuna cu ambra si cedrul de schelet, si cu putina vanilie.
Ce sa va mai spun? Da, mi-l doresc, fara mai multa vorbarie! Sper acum sa se ieftineasca, dupa lansarea flankerului nou!!

Deodorant 3.4oz
Valentina Perfume by Valentino, 2.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Valentino Valentina Eau De Parfum Spray 80ml 2.7oz
Valentino Valentina Eau De Parfum Spray 80ml 2.7oz
Eau De Parfum 2.7oz
Valentino Valentina by Valentino Eau de Parfum Spray 2.7 oz New Packaging for Women
Gift Set 2.7oz
Valentino Valentina Coffret Eau De Parfum Spray 80ml 2.7oz Shower Gel 100ml 3.4oz Hand Cream 50ml 1.7oz 3pcs
Valentino 'Valentina' Eau de Parfum

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Valentino Valentina fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Valentino Valentina, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Valentina dupa Valentino. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Valentina de Valentino reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Kenzo Kenzo Amour Calvin Klein Euphoria Lancome La Vie Est Belle Guerlain L'Instant de Guerlain Guerlain Insolence Lolita Lempicka Fleur de Corail Yves Saint Laurent Manifesto Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Yves Saint Laurent Parisienne Chopard Wish Prada Prada Candy Valentino Valentina Assoluto Givenchy Play For Her Intense Guerlain L'Instant Magic Salvatore Ferragamo Signorina Lancome Tresor Midnight Rose Yves Rocher Iris Noir Chanel Chance Eau Tendre Christian Dior Dior Addict Eau Fraiche Yves Saint Laurent Elle