Designeri » T-Z » Oriental Floral « Grupuri

Valentina Acqua Floreale Valentino de dama

Valentina Acqua Floreale Valentino de dama

tuberoza

Valentina Acqua Floreale de Valentino este un parfum Oriental Floral de dama. Valentina Acqua Floreale a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Olivier Cresp. Notele de varf sunt bergamot si floare de portocal; notele de mijloc sunt neroli, mimoza, tuberoza si iasomie; Notele de baza sunt paciuli si ambra.

bergamot floare de portocal

neroli mimoza tuberoza iasomie

paciuli ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Valentina Acqua Floreale by Valentino.

Valentina Acqua Floreale Recenziile parfumurilor

Un parfum care se voia a fi de vara, insa este doar foarte dulce si foarte sintetic. Miroase putin a plastic si a tuberoza combinata cu putiiiin paciuli. Imi aduce foarte bine ca miros cu odorizantele pentru masina, acelea cu bradulet, care mie de obicei imi provoaca rau de masina. Serios...
Nota mea. 2/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Valentino Valentina Acqua Floreale fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Valentino Valentina Acqua Floreale, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Valentina Acqua Floreale dupa Valentino. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Valentina Acqua Floreale de Valentino reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Paco Rabanne Ultraviolet Lancome La Vie Est Belle L`Eau de Toilette Lancome La Vie Est Belle Valentino Valentino Donna By Kilian Good Girl Gone Bad Givenchy Hot Couture Eau de Toilette Thierry Mugler Angel Calvin Klein Euphoria Christian Dior Hypnotic Poison Eau de Parfum Madonna Truth or Dare by Madonna Naked Tom Ford Violet Blonde Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Dolce&Gabbana The One Lancome Tresor In Love Yves Rocher Voile d'Ambre Avon Little Black Dress Chopard Casmir Lorenzo Villoresi Teint de Neige Chopard Wish Al Haramain Perfumes Bloom