Designeri » T-Z » « Grupuri

Collection Extraordinaire Bois d`Iris Van Cleef & Arpels de dama

Collection Extraordinaire Bois d`Iris Van Cleef & Arpels de dama

Collection Extraordinaire Bois d`Iris Van Cleef & Arpels de dama Imagini

Collection Extraordinaire Bois d`Iris de Van Cleef & Arpels este un parfum de dama. Collection Extraordinaire Bois d`Iris a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Emilie (Bevierre) Coppermann. Parfumul prezinta stanjenel, smirna, laudanum frantuzesc, tamaie, ambra, lemn esuat, vetiver, Ambergris, vanilie si zahar.

stanjenel smirna laudanum frantuzesc tamaie ambra lemn esuat vetiver Ambergris vanilie zahar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Collection Extraordinaire Bois d`Iris by Van Cleef & Arpels.

Collection Extraordinaire Bois d`Iris Recenziile parfumurilor

Canicula, familie, copii mici, drum lung cu masina, activitati in aer liber. Ce parfum s-ar potrivi unui astfel de context? Am facut recent o calatorie si in cele cateva zile petrecute acolo mi-am propus sa port un parfum placut si discret, pe care sa-l simt mai degraba numai eu, mai putin sa las trene parfumate dupa mine. Bois d`Iris cam asa e. M-a insotit adaptandu-se perfect nevoii mele de a ma simti placut parfumata.
Irisul cel pudrat, daca e sa-l descriem, miroase cam intotdeauna foarte rafinat in parfumuri, mie imi place tare mult. Chiar si unde e un biet iris plapand reuseste sa adauge o nota de rafinament, daramite intr-un parfum unde e lasat sa troneze? Bois d`Iris emana noblete, finete si eleganta, e usor de purtat si foarte bine primit. Chiar daca l-am simtit eu mai intens, avand un siaj scurt si politicos, am primit complimente pentru el, caci atunci cand bate putin vantul corpul tau va trimite adierile suave ale acestui parfum si catre ceilalti. Irisul e acompaniat de tamaie, melanjul celor doua creand un efect usor racoritor, iar pe fundal ceva mai tarziu pot percepe o vanilie suava, aceeasi vanilie existenta si in VC&A Orchidee Vanille.

In sfarsit un parfum cu un miros delicat care ma relaxeaza, pe care vad ca-l pot purta in orice imprejurari si la orice tinute, vara sau iarna. Din acelasi film cu o tunsoare lejera de o lungime perfecta sau o rochie ce pare croita exact pe liniile corpului tau. E atat de firesc parfumul asta! Il iubesc!

Un parfum superb cu un iris lemnos. Simt smirna si tamaia insa in doze foarte reduse, irisul fiind cel pregnant. Este in parfum foarte elegant, aristocratic, il vad purtat de o femeie introvertita, inteligenta, citita, poate bibliotecara. Catre final, parfumul devine si usor ambrat, alte note eu nu mai simt. Siaj redus, persistenta moderata. Nota mea: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Collection Extraordinaire Bois d`Iris dupa Van Cleef & Arpels. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Collection Extraordinaire Bois d`Iris de Van Cleef & Arpels reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss By Kilian Back to Black Serge Lutens Chergui Robert Piguet Visa 2007 Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Memoir Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Puredistance Opardu Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Terry de Gunzburg Ombre Mercure Hermes 24 Faubourg Frederic Malle En Passant Hermes L’Ambre des Merveilles Panouge Isabey La Route d'Emeraude Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Bottega Veneta Bottega Veneta Juliette Has A Gun Lady Vengeance Frederic Malle Carnal Flower Robert Piguet Alameda